EXAMEN VERKEERSSLEUTEL ROTTERDAM Evenals drie jaar geleden is in de afgelopen maanden onder ons personeel de actie „Verkeerssleutel" gevoerd. Aan de hand van een eenvoudige cursus, uitgaande van het Verbond voor Veilig Verkeer, werd men in de ge legenheid gesteld zijn geheugen ten aanzien van de verkeersregels nog eens op te frissen. De deelnemers in Rotterdam hebben inmiddels (9 juni jl.) reeds het bij de cursus behorende examen afgelegd. Aanvankelijk hadden zich 33 cursisten voor de Verkeers sleutel opgegeven. Daarvan vielen er zes af, waarna van de overgebleven 27 kandidaten er voorlopig acht tien het examen aflegden. De overige negen hebben dit enige tijd later alsnog gedaan. Voor het examen op 9 juni slaagden op één na alle kandidaten. Het waren mejuffrouw E. van der Griend en de heren W. Huizer, J. Baden, A. Slager, H. A. Brouwer, L. M. Broekmans, B. Wesselink, K. K. van Hoffen, M. Key, W. Matthijsen, J. N. Naerebout, W. H. van den Berg, M. A. van Zetten, A. L. van der Eist, H. G. Gelton, L. Waasdorp en E. Verbiest. Het examen bestond uit vijftien schriftelijke vragen, waarvan men om te slagen er tenminste tien foutloos diende te beantwoorden. Hierbij moet aangetekend wor den, dat de resultaten minder goed waren dan twee jaar geleden. Dit jaar was er geen enkele kandidaat, die foutloos alle examenvragen wist te beantwoorden. Ook de geroutineerde autobestuurders onder de deel nemers bemerkten dat zij er nog niet (of, niet meer) alles van afwisten. Uit het voorgaande blijkt eens temeer hoe nuttig en nodig het is, dat iedere weggebruiker (en dat zijn wij allemaal) van tijd tot tijd zijn kennis van de verkeers regels weer eens opfrist. In Den Bosch waar meer dan honderd personeelsleden aan de Verkeerssleutel hebben deelgenomen, zal het examen, evenals in Amsterdam, over enige weken (in september of oktober) plaatsvinden. worden deelgenomen door iedereen van 15 tot 20 jaar. Degenen die in militaire dienst zijn geweest kunnen deelnemen zo lang zij jonger zijn dan 24 jaar. Gelijktijdige deelneming aan de al gemene premiespaarregeling is niet toegestaan. Wel kan men naast het jeugdsparen aan een bedrijfspremie- spaarregeling deelnemen. Voor het afsluiten van een jeugd- spaarovereenkomst kan men zich wenden tot een spaarinstelling. Deelnemers dienen er voor te zorgen dat er in elk spaarjaar tenminste 30,wordt gestort. Ten hoogste mag 200,per spaarjaar worden gestort. Tussentijds mag men geld van zijn rekening halen, doch men dient er voor te zorgen dat er op 31 december genoeg geld staat, dus één of meer malen 30,afhankelijk van het aantal jaren dat men spaart. Voor premiëring van het totaal ge spaarde bedrag komt men in aanmer king indien men: 1. na 3 spaar jaren te hebben vol tooid, geld opneemt, omdat men getrouwd is; 2. geld opneemt omdat een van de ouders van de deelnemer is over leden; 3. het gehele tegoed opneemt na tenminste 6 spaarjaren te hebben voltooid. Dit betekent niet dat men na 6 spaarjaren het gehele tegoed moet opnemen. Men mag ook tijdens het 7e, 8e en 9e spaar jaar nog inleggen, met dien ver stande dat men niet langer mag doorsparen dan tot het einde van het jaar waarin men 29 jaar is geworden. Over deze laatste spaarjaren wordt ook nog premie uitgekeerd. De hoogte van de premie is in prin cipe 10°/o van het opgenomen be drag, maar kan nooit meer bedragen dan 10% van het tegoed dat op 31 december van het voorafgaande jaar op de rekening stond. Een voorbeeld: Iemand heeft gedu rende 6 jaren een bedrag van 1.000 gulden gespaard. Dit bedrag staat op 31 december 1966 op zijn reke ning. Wil hij op 2 januari 1967 zijn geld opnemen, dan krijgt hij aan premie 10 ofwel 100, Gaat hij in 1967 echter door met sparen (het zevende jaar) en neemt hij in september van dat jaar zijn geld op er staat dan bijvoorbeeld 1050,dan bedraagt de premie 10 van het bedrag dat op 31 de cember van het vorige jaar 1000, op zijn rekening stond, dus ook 100,-. Voor uitbetaling van het tegoed en de premie dient men bij de desbetref fende spaarinstelling een verklaring te ondertekenen. --J Premie- spaarregeling van de Stichting Heineken's Personeelfonds Iedere employé, die op 1 april of 1 oktober een halfjaar in dienst van Heineken is, kan aan deze spaar regeling deelnemen. Per jaar mag men ten hoogste 5 van het jaarinkomen, zoals vastge steld in art. 1 van het reglement van de premiespaarregeling, met een ma ximum van 780,(wordt gewij zigd) per jaar en een minimum van 1,per week voor het personeel op uurloon en van 5,per maand voor het personeel op jaarsalaris, sparen. Nadat men zich bij de salaris- of loonadministratie als deelnemer heeft opgegeven toetreding is alleen mogelijk per 1 april en 1 oktober wordt het bedrag dat men wenst te sparen wekelijks voor het personeel op uurloon en maandelijks voor het personeel op jaarsalaris van het loon of salaris ingehouden en gestort op de zogenoemde bijzondere rekening. Aan het einde van ieder kwartaal verstrekt Heineken 50 %i premie over het gestorte kwartaalbedrag en schrijft dit bedrag bij op de premie rekening. Na afloop van de spaarperiode van vier jaar worden de saldi van de bijzondere rekening en de premie rekening, vermeerderd met de spaar- rente ad 5%, overgeschreven op een spaarrekening. Premie wordt uitsluitend toegekend over: 1. spaargelden die na 30 september van het boekjaar van storting vier jaar hebben uitgestaan; 2. spaargelden die worden opge nomen voordat de in sub 1 ge noemde termijn is verstreken, om te worden besteed voor een aan tal met name in het reglement ge noemde bestedingsdoeleinden. Op enkele punten zal deze regeling in de nabije toekomst worden gewij zigd. Zodra deze wijzigingen wor den ingevoerd, zal hiervan aan het personeel mededeling worden gedaan.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 7