DIRECTIE-MEDEDELINGEN De voortgaande groei van onze bedrijven, die van de bedrijfsleiders steeds meer aandacht ging vragen voor hun coördinerende taak, bracht met zich mee dat de produktie in engere zin meer en meer moest 1 worden gedelegeerd. Om die reden hebben wij het begrip produktieleider ingevoerd. Wij willen echter nog een stap verder gaan en de functie, zoals die thans bestaat in Den Bosch, aanduiden met algemeen produktieleider. De huidige functie van assistent-bedrijfsleider (brou wen c.q. verpakken) willen wij voortaan aangeven met produktieleider om de benaming meer in over eenstemming te brengen met de werkelijke inhoud. Wij delen u mede, dat ir. H. Dijkmans van Gunst op zijn verzoek de vennootschap per 1 september a.s. zal verlaten. Ir. J. B. R. Schwietert is met ingang van 1 augustus jl. aangesteld als produktieleider brouwen te Den Bosch. Van de zijde van het bestuur van de Stichting Heineken's Personeelfonds bereikte ons de vraag in dit blad nog eens in te gaan op de verschillende mogelijkheden van sparen, die er op het ogenblik bestaan. Wij voldoen gaarne aan dit verzoek en geven hierna een globaal overzicht van twee belangrijke overheidsspaarregelingen, alsmede in het kort de belangrijkste punten van onze eigen premiespaarregeling. Wilt u van deze laatste (nog) meer weten, dan kunt u het in uw bezit zijnde reglement raadplegen. Algemene premie spaarregeling Op 1 mei jl. is de algemene premie spaarregeling in werking getreden. Iedereen tussen 21 en 60 jaar met een belastbaar inkomen van ten hoogste 15.000,per jaar kan aan deze spaarregeling deelnemen, ook al is men reeds deelnemer aan een be drijf spremie-spaarregeling. Gelijktij dige deelneming aan het spaarplan De Zilvervloot is echter niet toege staan. Per jaar kan maximaal per persoon 250,worden gespaard. Deelname aan de regeling staat echter ook open voor echtparen, waarvan de man en de vrouw beiden werken, en wier gezamenlijk inkomen niet uitgaat bo ven 15.000,per jaar. Zij mogen samen niet meer dan 500,sparen. De premie die de deelnemers ontvan gen bedraagt 20 °/o en is vrij van be lasting en sociale lasten. Maximaal kan de premie dus 50,per spaarjaar bedragen, voor echtparen 100,waarbij ervan wordt uitge gaan, dat men elk kalenderjaar een storting doet. Wanneer wordt de premie verleend? Een voorbeeld kan dit het beste dui delijk maken: Iemand spaart in 1966 een bedrag van 200,Dit bedrag moet dan gedurende een termijn van vier jaren blijven staan. In het vijfde jaar, in dit geval dus in 1971, wordt de premie van 20 ®/o 40,toe gekend, afgezien van de rente, die in de loop van deze periode is ge kweekt. Spaart men in 1967 weer 200,—, dan ontvangt men de pre mie hierover in 1972, enzovoorts. De spaarders hebben de keuze uit de volgende spaarvormen: storting van gelden bij een spaar- instelling; betalingen van de aankoop van effecten; betalingen van levensverzeke ringspremies of spaarkasinschrij vingen; aflossingen van een hypotheek op onroerend goed en daarmee vergelijkbare betalingen via co- operatieve verenigingen; aflossingen op door de overheid gegarandeerde kredieten verleend aan de ondernemers in het mid den- en kleinbedrijf en ook in de landbouw. Spaarplan „De Zilvervloot" Aan deze jeugdspaarregeling kan

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 6