Kijkje op en achter de bar van de nieuwe Whitbread pub. mr. Martin Wallbrook, afkomstig uit de Whitbread pub „The Cherry Tree" van Welwyn, Garden City. Opvallend is de uitgebreide staruimte en de zeer beperkte zitgelegenheid. De Brit staat graag te praten met een bierpul in de hand. Het assortiment dranken, dat ver krijgbaar is, is geheel Brits, zonder concessies aan de Nederlandse ge woonten. Uiteraard is er ook „lager" te krijgen, het Engelse woord voor pils. Het zal niemand verbazen, dat dit het Heineken „lager" is. De exploitatie is in handen van de directeur van „Moderne", de heer H. J. Mooyen. Onder zeer grote belangstelling werd de Whitbread pub „The Britannia" op woensdag 20 juli geopend. Dit geschiedde door de Britse consul- generaal, mr. Robert G. Dundas, die op uitnodiging van mr. Charles Tid- bury, directeur van Whitbread Co. Ltd., de twee Union Jacks wegtrok, die het typische uithangbord in de Korte Leidsedwarsstraat bedekt hiel den. Daarna tapte hij eigenhandig de zilveren tankard (bierpul) vol die mr. Tidbury aan hem en aan ons lid van de raad van bestuur, de heer Wittert, als souvenir had aangeboden. De heer Wittert bood namens Heine ken een antiek koperen ketel aan ten behoeve van de aankleding van de pub. De talrijke genodigden, onder wie vele belangstellenden van Heineken, bleven nog lang bijeen om de sfeer van de pub en het Engelse bier te proeven. Het algemene gevoelen was, dat deze nieuwe zaak een aanwinst voor de hoofdstad zal blijken te zijn. Een hoekje van het wel echt Engelse interieur van „The Britannia". De heer Wittert overhandigt mr. Tidbury het geschenk van Heineken, een antieke koperen ketel. De gezellige drukte in de pub na de opening.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 5