GOUDEN VIERDAAGSE Succesvolle deelname van Heineken wandelgroep aan Al zit ik boven op een mijn, dan zullen m'n laatste woorden zijn: O, Heineken bier, o, Heineken bier. Dit lied in vele variaties begeleidde de gecombineerde Rotterdam-Den Bosch wandelgroep* van Heineken, die vier dagen lang door en om Nij megen trok, op haar 40 km dagpar- cours. Vier dagen met overal jui chende mensen, zelfs in de kleinste dorpjes en op de meest afgelegen plaatsen, overal herkenning, ook ge roep van de terrasjes, die wij passeer den en die natuurlijk vol kijkers za ten. Want de „Vierdaagse" is een evenement. En ook vier dagen lang langs de route onze dorstverwekkende reclameplaat, die de afdeling reclame aanduidt met „affiche badstoel". Maar eerst 's avonds mochten wij die dorst lessen met het meest getapte bier, dat in grote hoeveelheden in Nijmegen en omgeving moet zijn ge schonken. De zon was ditmaal onze bondge noot, de temperatuur heerlijk om te wandelen. De natuur was op haar mooist. De bekende route zag er in de zon heel anders uit dan vorig jaar De mannen-van-de-lange-afstand: Heller (I.) en Schriemer (Den Bosch), voor wie vier maal 55 km niet te veel was. De complete groep van Heineken Rotterdam/ Den Bosch, die op de 40 km uitkwam, met in haar midden mejuffrouw Veenendaal (middelste rij, achteraan) die elke dag 30 km liep. Geheel rechts marsleider Zwakenberg. (Foto Stijl" - Vorden) Welgemoed en in lange pas ging de groep de eerste dag van start. in de druilerige regen. Het ging langs glooiende korenvelden, door bossen, langs weiden en mooie boerderijen, over dijken en langs rivieren. En er was slechts één stuk (van ongeveer twee kilometer) over een grindweg. Dat „slechts" was maar goed ook, want de voeten, ook als ze geen bla ren hebben, zijn toch wel pijnlijk. Denk niet te licht over vier dagen van 40 km. Het vereist, wil men ten volle kunnen genieten van de natuur (en die is groots) en van de mensen langs de kant (mensen kijken is een heel amusante bezigheid, wist u dat?) een heel goede training. Wie goed is getraind, en onze Rotterdamse groep was dat, ondervindt niet de ellende van geheel bepleisterde voeten en om zwachtelde knieën. Bij elke pauze voetbehandeling is niet zo leuk. Weer eens bleek de waarde van een fiks en fris wandellied. Door de bui tenlandse militairen werden bij het passeren steeds cheers „aangeheven", die door ons, vanzelfsprekend, wer den beantwoord. Als wij het nog niet wisten: ons bier blijkt een wereld vermaardheid te hebben. Om zes uur in de morgen werd ge start. Dat betekende, dat wij om vijf uur uit de veren moesten en om half zes aan het ontbijt zaten. Tegen de tijd, dat wij normaal op kantoor met ons werk beginnen, hadden wij er dan al twee en half uur wandelen op zitten. Maar om negen uur/half tien was er dan een rust. Wij werden in dekens gerold en door de verzorgings- dienst van de Bossche Vierdaagse en onze Bossche collega, de heer Derde, Enkele van onze kranige wandelaars onderweg; geheel rechts de schrijver van het verhaal, voorzitter Van den Berg van de Rotterdamse wandelclub. 24

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 26