PIET ROTTINGHUIS t BILJART Zoals u reeds in het juninummer van „Vers van 't Vat" hebt kunnen lezen is onze voorzitter, de heer F. C. j. Steenhorst, na 's avonds nog in ons midden geweest te zijn, in de nacht van 14 op 15 juni jl. plotseling over leden. Grote verslagenheid heerste er die morgen toen wij het ontstellende bericht vernamen. Dat wij in Steenhorst niet alleen onze voorzitter en biljarter maar tevens een groot vriend hebben verloren, zullen allen, die hem gekend hebben, kunnen begrijpen. Zaterdag 18 juni hebben wij onze vriend naar zijn laatste rustplaats gebracht, waar wij met een laatste groet afscheid van hem hebben ge nomen. Zijn vriendschap en zijn ver diensten voor onze vereniging zullen nog lang in onze herinnering blijven. Namens de biljartvereniging, De Geus Reisvereniging Vers van 't Vat JAARRLIJKSE BUSTOCHT Gedeelde vreugd is dubbele vreugd. Dat deze oude waarheid nog steeds opgeld doet, is opnieuw gebleken op zaterdag 2 juli jl. Op deze dag ver gleed de jaarlijkse bustocht van de reisvereniging Vers van 't Vat. Ver gleed, ja, want elke kostelijke minuut van deze fijne dag hadden de leden wel vast willen houden, maar helaas gaat dat niet en zo regen de minuten zich aaneen tot uren en gleden als zand door de vingers. We zijn dit jaar met slechts één bus op stap geweest. Alhoewel het bestuur steeds doende blijft zo veel mogelijk nieuwe leden te winnen, opdat in de toekomst een niet te tellen aantal bus sen met Heineken mannetjes en vrouwtjes deel van ons jaarlijks fes tijn zal uitmaken, moet worden ge zegd dat het toeren met één bus wel zo gezellig is. Wat valt verder nog te zeggen van zo'n dag? Heeft zo'n bustocht in deze tijd, nu haast iedereen een eigen auto heeft, nog wel waarde? Wij dachten van wel. De een vindt er het contact buiten het werk, de ander is er echt eens helemaal uit, weer een ander beleeft het gevoel van „erbij te ho ren". Er zijn leden die nog weer eens extra ervaren hoe mooi het eigen land is, wanneer men rijdt door datgene wat ons nog aan natuurschoon is ge laten. Mensen, laten we er toch zui nig op zijn. Naast de geest is ook het lichaam niet vergeten. Er is van alles gedronken: koffie, gerstenat en frisdranken. Des middags hebben we een koffiemaaltijd genuttigd. Van de Westerbouwing zijn we naar Arnhem gevaren; we bezochten een uitspanning en als bekroning van dit juweel van een dag, getooid met de eerder geschetste edelstenen, een bril- iant van een diner in Den Bosch. Dat was het dan weer voor dit jaar. Het was helaas te snel voorbij, maar in onze gedachten zullen nog lang weerkaatsen de flonkeringen van dit juweel, geborgen in de bijouteriedoos van ons geheugen. De secretaris TENNIS Promotiewedstrijd Heineken 1Barendrecht 1: 2S Begunstigd door stralend weer en aangemoedigd door een groot aantal supporters en belangstellenden vond op 4 juni de wedstrijd plaats tussen ons eerste team en Barendrecht 1, beide kampioen van hun afdeling in de 1ste klasse geworden, voor een plaats in de hoofdklasse B. Het begon direct al niet zo goed. Het damesenkel werd door Charlotte Scheffers verloren met 64, 57, 62, hetgeen wellicht te wijten was aan het warme weer en de grote in spanning. Het gemengd dubbel werd door Co- bie Kleyngeld en Henny van Houwe- ninge overtuigend met 61, 60 gewonnen. Dit verdient een extra ver melding, want ons gemengd dubbel bewees daarmee wederom zijn kracht; geen enkele partij werd in deze com petitie door hen verloren! Het herenenkel bracht ons jammer genoeg geen winst. Dick Dupper ver loor in twee sets: 62, 64. In het damesdubbel gaven Cobie en Charlotte goed partij en wonnen met 6—2, 2—6, 6—3. Het herendubbel moest de definitieve beslissing brengen. Onze heren ver loren echter met 62, 64. Helaas heeft ons team de sprong naar de hoofdklasse niet kunnen nemen, maar het moet eerlijk toegegeven wor den, het team uit Barendrecht heeft verdiend gewonnen. Na afloop werd onder het genot van menig glaasje bier in onze raadskelder nog wat nagepraat met onze Baren- drechtse tegenstanders. MS Na een slopende ziekte, die bijna een jaar duurde, is, eigenlijk nog onverwacht, onze goede vriend P. J. Rot tinghuis overleden. De heer Rottinghuis was vooral bekend bij degenen in Rotterdam, die aan de Heineken revue's en toneelstuk ken deel hadden, omdat hij ongeveer twintig jaar als onze regisseur optrad, doorgaans in samenwerking met zijn vriend P. Dorrenboom, die veelal voor tekst en muziek zorgde. Ook heeft hij eens een gemengd Amsterdam- Rotterdam gezelschap tot toneeltriomfen gebracht. Rottinghuis was zelf een voortreffelijk (amateur)toneel- speler, die echter door zijn ouders in een andere dan de toneelrichting werd gestuwd. Hij werd een vooraan staand zakenman in Rotterdam, maar zijn liefde voor het toneel bleef ongebroken en zijn grote leidinggevende capaciteiten brachten hem tot de regie. Ook dat deed hij voortreffelijk en daar hebben vooral zijn toneel vereniging V.Z.O.D. en Heineken van mogen profiteren. Rottinghuis was niet alleen een kundig toneelvakman, maar ook een perfectionist; niets ontging hem, alles regelde hij met zijn ongelooflijke werkkracht zo nodig persoonlijk tot in de puntjes. Voor zover zijn drukke zakelijke carrière dit toeliet, bezocht hij ook vele van de grootste buitenlandse shows in Parijs, Wenen, Londen, Stockholm en daarvan hebben de ouderen onder ons het resultaat gezien in de Heineken revue's, waarin hij, als het even kon, het showelement een rol liet spelen. Heineken, de revuegezelschapjes en later ons Rotter damse toneelgezelschapje Bebito, hebben héél veel aan Rottinghuis, die regisseerde onder zijn toneelnaam Piet Rhuis, te danken. Hij was voor het laatst in ons midden bij het afscheid van jhr. Feith in het Kurhaus, toen voor de eerste maal sinds vele jaren door omstandigheden geen eigen troepje hulde kon brengen. Piet Rottinghuis werd in de loop der jaren een goede vriend van onze brouwerij en een zeer goede vriend van vele van haar medewerkers. Zijn nagedachtenis brengen wij hulde en dank. G. E. Kleingeld 23

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 25