Ir DANKBETUIGINGEN scheerapparaat en mevrouw Borm bloemen aangeboden. De chef van de expeditie, de heer Lindeman, vertelde ook bijzonder prettige dingen over de man, de laatste der Mohikanen, over wie hem in de twaalf jaar dat hij hem had meegemaakt, nooit een klacht had bereikt. Hij noemde Borm een echte brouwerijchauffeur en dat beslist niet alleen vanwege zijn figuur. Collega Croese sprak beslist tegen dat Borm en hij wel eens in de olie zouden zijn geweest, had een mooi ver haal over kippen en een respectabel aantal eieren, dat Borm zou hebben opgegeten op een van de vele ritten door het land, dankte zijn collega voor de bijzonder prettige samenwerking en bood als herinnering aan het eierenavontuur een grote pot mosterd aan. Oud-collega Coesel, inmiddels zelf gepensioneerd, ge waagde van het vele plezier dat zij in het verleden samen hadden. De heer Te Riele zei dat Borm voor de vertegenwoor digers veel had gedaan en bij de klanten, in het bij zonder de marine, veel goodwill had gekweekt. Dat de destijds onder de hoede van Borm gestelde paarden hem na aan het hart hadden gelegen, bewees het ver haal over het paard Siesta, dat bij een ongeluk op de Nieuwendijk een been had gebroken. De heer De Haan van de marine merkte op, dat wat de olie is voor de machine, Heineken is voor de marine. Hij bedankte voor het bijzonder prettige contact en wenste de scheidende Borm het allerbeste voor de toekomst. Borm tenslotte zei dat het afscheid nemen hem zwaar viel. Hij bedankte alle sprekers voor de bijzonder vriendelijke woorden en vroeg de blijvers hun best te doen voor een hoger pensioen. Na het door de collega's gevoelig gebrachte lied „Noga Sakkie" werd door de aanwezigen afscheid genomen van een bijzonder prettig mens. Ome Jan, Zeeuwse mossel, je collega's zullen je mis sen. Ik weet hoe oud, of liever, hoe jong je was toen je begon te werken en dat je in verband daarmede je pensioen dubbel en dwars hebt verdiend. Dat je er lang in goede gezondheid van mag genieten, te midden van je vrouw, kinderen en kleinkinderen, wordt je van harte toegewenst door Oud Bruin. I. *4 Op 29 juli jl. hebben we in Rotterdam afscheid genomen van de heer Kortekaas. Op de foto ziet u v.l.n.r. de heer en mevrouw Kortekaas en de heren Wanschers en Huizer. Afscheid J. KORTEKAAS In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer Kortekaas op vrijdag 29 juli jl. afscheid genomen van de Rotterdamse brouwerij. Omdat zijn gezondheid de laatste tijd niet meer zo is als hij wel zou wensen, gebeurde dit in besloten kring ten huize van de heer Kortekaas. De 28ste mei 1919, dus 47 jaar en twee maanden ge leden kwam de heer Kortekaas bij Heineken. Hij begon in de kuiperij. Dat heeft echter niet lang geduurd, want na een maand werd de heer Kortekaas uitgeleend aan de bottelarij; er was een bestelling van honderd(!) kisten (met inhoud) binnengekomen. Toen is hij in de bottelarij gebleven tot 15 maart 1936. Op die datum werd de heer Kortekaas overgeplaatst naar de mouterij, waar hij werkzaam is geweest tot 26 februari 1940. Hij kwam weer in de bottelarij terug, maar nu als etiketteerder. Na bijna 18 jaar weer in de bottelarij werkzaam ge weest te zijn werd de heer Kortekaas opnieuw over geplaatst. Dat gebeurde op 1 januari 1958. De interne dienst bedrijf werd toen zijn werkkring. Bij de heer Kortekaas thuis werden allerlei herinne ringen opgehaald uit deze lange periode. Onder andere vertelde de heer Kortekaas dat hij altijd vreselijk boos was, wanneer de lift naar de kantine het niet deed. Hij moest dan 125 (hij heeft ze geteld) treden op. Aan gezien de heer Kortekaas, in verband met zijn werk zaamheden, nog al eens heen en weer moest, was dat natuurlijk geen pretje. Gelukkig kwam dit niet zo erg vaak voor. De heer Kortekaas is ook naar de Volkshogeschool in Bergen geweest. Daar heeft hij ontzettend leuke her inneringen aan. Omdat de heer Van Rossem met vakantie was, ontving de heer Kortekaas de envelop met inhoud uit handen van de heer Wanschers. Namens directie en bedrijfs leiding bedankte de heer Wanschers de heer Kortekaas voor hetgeen deze gedurende die 47 jaar voor de brouwerij had gedaan. Verder wenste hij de heer en mevrouw Kortekaas nog veel gelukkige jaren in goede gezondheid. Daarna dankte de heer Korte kaas alle aanwezigen, in 't bij zonder de heer Tieman, voor hun komst. Onder het genot van een natje en een droogje werd het gezellig samenzijn toen nog even voortgezet. Voor de vele blijken van belangstelling, alsmede voor de vele attenties die ik bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd mocht ont vangen, wil ik u, mede namens mijn echtgenote, hartelijk danken. A. M. WEISZ Aan al degenen, die mij op 29 juli jl. hun goede wensen boden en op zo gulle wijze bijdroegen aan de fraaie cadeaus die mij bij die gelegen heid geboden werden, wil ik graag ook op deze plaats mijn hartelijke dank zeggen. F. MENDLIK Mede namens mijn vrouw wil ik hartelijk dank zeggen voor het cadeau en de belangstelling die ik mocht ontvangen bij mijn afscheid. J. KORTEKAAS Bij dezen dank ik, ook namens mijn vrouw en kinderen, allen, die mijn afscheidsdag tot een onvergetelijke hebben gemaakt. Speciaal wil ik de heren Bol en Jans danken voor hun waarderende woorden. Ook mijn oud-collega's van de controle mijn hartelijke dank voor het mooie cadeau. C. P. TREFFERS - 21

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 23