Bij het afscheid van de heer Mendlik te Rotterdam was ook de heer Ton aanwezig. te wensen dat deze nog vele jaren in goede gezondheid zijn secretariaatswerkzaamheden voor het E.B.C. zou kunnen verrichten. Daarna bood de heer Vermeulen de heer Mendlik het cadeau van het laboratorium en enkele mensen van H.T.B. aan: een fraaie kijker. Tenslotte sprak de heer Mendlik enige woorden van dank. Hij begon met te zeggen dat het voor hem een vreemde dag was. Het heette dat hij afscheid nam, maar het was niet helemaal een afscheid. Toch dacht hij dat het goed was als er op een gegeven moment ergens een streep werd gezet. Hij dankte het personeel van het laboratorium voor de prettige samenwerking. „Er waren zelden moeilijkheden en als die er waren was het van korte duur." Ook dankte hij beide sprekers voor hun goede woorden. Vervolgens complimenteerde hij de heer Jansen „die zich heeft uitgesloofd voor de organisatie van dit feest." Tenslotte dankte de heer Mendlik de directie van H.T.B. voor de fraaie receptie. Afscheid J- B. BORM Vrijdag 29 juli jl. waren vele vrienden, bekenden en collega's in ons Koelschip bijeen om afscheid te nemen van chauffeur Jan Borm, die onze dienst met pensioen ging verlaten. Jan Borm, een markante Amsterdamse figuur, die door zijn omvang het soms lege brouwerij terrein in zijn eentje vulde. De heer Tania opende de rij van sprekers (de heer Goos was met vakantie). Hij zei onder andere dat wij afscheid gingen nemen van een der laatste oude getrouwen uit de garage, een man die in 1922 bij ons in dienst kwam als bijrijder, in 1930 koetsier werd, vlak voor de oorlog overging naar de auto's en na de oorlog chauffeur werd. Namens directie en bedrijfsleiding bedankte de heer Tania de heer Borm voor al hetgeen hij voor de brouwerij had gedaan en ook voor het personeel, dat hij met zijn prettige, vrolijke gezicht altijd wist op te beuren. De chef van de garage, de heer Eibers, zei maar node afscheid te nemen van de laatste man van de oude ploeg, een man, die zijn werk altijd op uitstekende wijze had verricht. Nimmer was Jan Borm iets te veel geweest, ook niet waneer er na een lange en zware dagtaak nog eens een beroep op hem werd gedaan. Namens stal- en garagepersoneel kreeg Jan Borm een De heer Borm nam op 29 juli 1966 afscheid van Heineken Amsterdam. heeft de heer Mendlik zijn grote waarde voor het E.B.C. (internationale organisatie van de Europese brouwerijen) bewezen. De heer Gombert bood de heer Mendlik een geschenk onder couvert aan, welks inhoud bestemd was voor de tuin en het bos rond het huis in Maarn. „En koop nu niet iets wat door de konijnen opgegeten kan worden." Vervolgens sprak de heer Vermeulen tot de heer Mend lik. De heer Vermeulen vond het eigenlijk onzin om de heer Mendlik op zijn afscheid toe te spreken, omdat de laatste enkele dagen later weer op het laboratorium zou zijn. „Toen je kwam was het niet zo als tegen woordig. Je kwam aan en stelde je voor aan de mensen die in de buurt waren. Men zei: Zoek het maar uit. Ik heb gezien hoe je dat deed." Toen de oorlog uitbrak, bleek dat de heer Mendlik behalve fysicus en chemicus ook mechanicus was. Hij verstond de kunst een goede borrel te stoken. Ook kon hij een shagje maken uit pure afgewerkte hop. Het resultaat leek een hele heidebrand. Met geringe middelen kon de heer Mendlik lekkere dingen maken. De heer Vermeulen gaf het volgende recept: Doe enkele druppels olie in de pan en wat lepels gerstemeel. Roeren tot de kamer stinkt. Water en zout naar smaak toevoegen. Het resultaat heette Einbrennsuppe. De heer Vermeulen besloot met de heer Mendlik toe De heer Mendlik spreekt zijn dankwoord uit. 20

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 22