De heer Vermeulen heeft zojuist een oude foto overhandigd. gezonden naar Soerabaja. Hij heeft daar de eerste experi menten op het gebied van de limonade meegemaakt. „Je streng wetenschappelijke instelling en kritische geest," aldus de heer Gombert, „zijn van veel waarde geweest bij het opzetten van experimenten. Daar zijn we je heel dankbaar voor. Je bent altijd op het labora torium rustig je gang gegaan. Je werd gekenmerkt door eenvoud." Toen men een stagiair vroeg wat hem het meest was opgevallen, was het antwoord: „Dat dr. Mendlik 's morgens op de fiets naar de brouwerij kwam." Het eerste „wapenfeit" was de organisatie van het congres in Scheveningen. Door zijn grote talenkennis deling zeer jeugdig en overmoedig is. Maar u was ook jeugdig en overmoedig." Na de heer Treffers nog vele goede dagen toegewenst te hebben bood de heer Bol hem namens het personeel een envelop met inhoud en een verzilverde bierpul aan. De heer Kamps was de derde spreker. Hij richtte zich tot de heer Giltay en vertelde dat vertrekkende mensen in een bedrijf blijven voortleven, omdat zij een be paalde indruk achterlaten. De heer Kamps meende dat de naam van de heer Giltay steeds zal worden genoemd. Ook hoopte de heer Kamps dat de jongeren zich over 34 jaar de heer Giltay nog zullen herinneren en dat een van hen dan zal zeggen: „Maar die leeft nog!" Dat wenste spreker de heer Giltay van harte toe. Deze wens liet hij, namens de debiteuren administratie, vergezeld gaan van een cadeau, iets wat de heer Giltay altijd kan gebruiken, als hij tenminste blijft roken: een aansteker. Namens de afdeling administratieve organisatie richtte de heer E. O. J. Jans het woord tot de heer Treffers. De heer Jans memoreerde een aardig voorval uit de loopbaan van de heer Treffers. Iemand moest eens de nummers van de pompen gaan registreren. Daarom ging hij op een trapje staan, en probeerde door het wentelen van de pomp het plaatje met het nummer te ontdekken. De heer Treffers zat op zijn hurken onderaan het trapje 0111 de nummers te noteren. Opeens verdween er olie uit het reservoir en belandde tussen de nek en het overhemd van de heer Treffers. Dit was natuurlijk een heel naar gevoel, vooral toen de heer Treffers opstond. „En toch had u lol in uw werk. U was veel waard door de wijze waarop u uw werk deed. In elke situatie wist u op te treden." De heer Veldkamp bood namens de afdeling controle de heer Treffers een heel groot pak aan, dat een tuinstoel bleek te bevatten. Daarna dankte de heer Giltay de directie, de leden van de staf en het personeel voor de bijdrage in de cadeaus en de prettige samenwerking. Eveneens dankte de heer Treffers, ook namens zijn vrouw en kinderen, voor de feestelijkheden en de ca deaus. „Het was een geweldige overgang van de poortcontrole naar de afdeling administratieve organisatie. Maar ik heb een prettige tijd gehad." Afscheid DR. F. MENDLIK In de Rotterdamse raadskelder heeft dr. Mendlik vrijdag 29 juli jl. officieel afscheid genomen van de brouwerij. Het was geen afscheid in de eigenlijke zin van het woord, daar de heer Mendlik zijn werkzaamheden in het centraal laboratorium nog zal voortzetten. Als eerste sprak de heer Gombert de heer Mendlik toe. De heer Mendlik is reeds 36 jaar lang nauw verbonden aan alles wat met het brouwen te maken heeft. Niet alleen in Nederland, maar ook internationaal. In 1930 is de heer Mendlik bij Heineken gekomen als chef van het centraal laboratorium. Hij wijdde zich toen hoofd zakelijk aan experimenten in verband met de houdbaar heid van het bier. De heer Gombert dacht niet te over drijven met te zeggen dat deze onderzoekingen de basis geweest zijn voor de latere methode voor de houdbaar heid van het bier. In 1937 werd de heer Mendlik uit- Als eerste sprak de heer Gombert tot de heer Mendlik. De heer Bol drukt hier de heer Treffers de hand.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 21