De heer Weisz, Amsterdam, heeft 30 juni 1966 afscheid genomen. Op bovenstaande foto ontvangt hij uit handen van de heer Wilschut een cadeau. Afscheid A. W. WESSZ Op 30 juni was de heer Weisz met zijn vrouw, zoon en dochter aanwezig in 't Koelschip, om afscheid te nemen van de Amsterdamse brouwerij. De heer Spoorenberg was de eerste die hem toesprak. Gedurende 47 jaar en een maand heeft de heer Weisz bij Heineken gewerkt. De heer Spoorenberg vond dit een lange tijd. Zoals velen met hem en voor hem begon de heer Weisz zijn loopbaan bij de expeditie; later ging hij naar de afdeling reclame. Ook was hij een tijd lang beheerder van een horecabedrijf. In 1944 kwam hij bij de af deling kas, waar hij de functie van incasseerder kreeg. Een beroep waar veel uithoudingsvermogen en tact voor nodig is. Tweeëntwintig jaar lang heeft hij er in de stad voor gezorgd, dat het geld (weer) binnenkwam. De heer Spoorenberg wenste hem toe dat hij in goede gezondheid evenveel kilometers zou lopen tijdens zijn pensioen als hij deed in zijn Heineken jaren. Hij had de heer Weisz leren waarderen als een opmerkelijke persoonlijkheid en bood hem namens de directie een enveloppe aan met een goede start voor het pensioen. Door de heer Wilschut werd de heer Weisz geschetst als een man die zijn vrijheid verkoos en verkreeg. Bij de afnemers stond hij er goed op en het leven werd hem zodoende niet al te gecompliceerd gemaakt. Hij kwam ook altijd heel keurig thuis na zijn ronde. De heer Wilschut wenste de heer Weisz veel gezondheid toe en bood hem een sigaartje aan namens de afdeling en enkele afnemers. In zijn dankwoord merkte de heer Weisz op, dat het op de afdeling wel eens te druk was om met de anderen mee te leven, maar dat hij heel dankbaar was voor de collegiale omgang die hij had ondervonden. Afscheid G. J. GILTAY en C. P. TREFFERS In een zeer volle raadskelder hebben de heren Giltay en Treffers donderdag 30 juni jl. afscheid genomen van de Rotterdamse brouwerij. Als eerste sprak de heer Kamphorst, die zich, na enkele woorden van welkom gesproken te 1 ebben, tot de heer Giltay richtte. In 't kort gaf hij de loopbaan van de heer Giltay weer, die bijna 35 jaar geleden bij Heineken in dienst kwam. Op de afdeling debiteuren fustbier provincie is de heer Giltay begonnen. Daar moest hij, letterlijk en figuurlijk, de debiteuren bewerken. Voor de oorlog heeft de heer Giltay de ontwikeling van de boekhoudmachine mee gemaakt en na de oorlog de overgang naar de pons kaarten. „U heeft," aldus de heer Kamphorst, „uw werk zeer goed en tot ons genoegen gedaan. Uw gezondheid liet de laatste jaren nog al te wensen over; die is nu nog Op 30 juni jl. hebben de heren Giltay (r.) en Treffers (I.) in Rot terdam afscheid ge nomen. niet zo goed. Daarom wens ik u verbetering van uw gezondheid en een prettige tijd temidden van uw familie." Namens het personeel bood de heer Kamphorst de heer Giltay een envelop aan, waarvan de inhoud be stemd was voor de aankoop van een tafelklokje. Vervolgens sprak de heer Bol tot de heer Treffers. Op 23 februari 1932 is de heer Treffers bij de brouwerij gekomen. Hij begon zijn werkzaamheden bij de poortcontrole. In verband met reorganisatieplannen is de heer Treffers op de afdeling administratieve organisatie gekomen, waarvoor de heer Bol de afdelingen produktie en per soneelsdienst zeer dankbaar was. „U was," aldus de heer Bol, „een bijzonder goede en prettige kracht. In het begin hebben wij ons wel eens afgevraagd of het wel goed zou gaan, omdat onze af- De heer Giltay ontvangt een geschenk onder couvert uit handen van de heer Kamphorst.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 20