25-jarig jubileum A. L. DE BRUYN 25-JARIG JUBILEUM J. BRAGONJE verbruikvertegenwoordiger te Rotterdam, het woord hadden gevoerd, was het laatste woord aan de centrale figuur van deze dag, de jubilaris zélf. Hij dankte allen voor hun grote belangstelling, in 't bijzonder het feest comité, dat deze 5e juli tot een ware hoogtijdag in zijn leven had gemaakt, een dag, waar de jubilaris, naar hij achteraf bekende ten onrechte, als een berg tegenop had gezien, doch waaraan hij tot in lengte van jaren de meest prettige herinneringen zal bewaren. Na al deze toespraken bleef men nog een tijdlang in de beste stem ming bijeen. vRh. Amsterdam4 Decbr. 1877 Den Heere L. Leyerweerd Machinist Almelo De beantwoording Uwer letteren van 30 dezer is door eene afwezigheid schrijver dezes tot heden vertraagd. Het beste schijnt ons, dat gij op onze kosten (111 Classe) eens naar hier komt, (de reis laat zich gemakkelijk in een dag makenen kunnen wij dan het noodige mondeling bespreken. Indien gij gedurende de week geen tijd hebt, kunt gij ook des zondags komen, gij hebt dan slechts te vragen naar onzen brouw meester den Heer Stuer, die U dan de noodigen aanwijzing kan geven. Gij kunt dan met eigen oogen zien, wat er hier te doen valt. Wat het loon betreft, moeten wij ons aan onzen vasten loon onleesbaarhouden; wij verklaren U evenwel bij deze, dat indien het mogt blijken, dat gij voor ons de geschikte persoon zijt, wij U gaarne 18 Gulden zullen laten verdienen, en wel zooals wij dit reeds bij onzen eersten machinist in Rotterdam hebben, bij wijze van eene tantième die betaald wordt, naar mate er veel of minder gewerkt wordt. Van U zal het dan alleen afhangen of en wanneet wij U de tantième zullen toekennen. Wij vergen slechts, dat onze machines, stoomleidingen, drijf werk in goeden staat komen en goed worden onderhouden, het zal dan niet aan ons liggen U de toelage toe te kennen. Eerst nadat wij U gesproken hebben, zullen wij dan de nog noodige informaties nemen. Kunt gij evenwel gedurende de week een dag vrij krijgen, gelieve ons dit dan per kerende te melden, gij vindt dan steeds een onzer hier. Met achting HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ w.g. W. Feltmann Wegens familieomstandigheden kon de receptie ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de heer De Bruyn, werkzaam in de ziederij te Am sterdam, op 26 mei jl. geen doorgang vinden. De tweeëntwintigste juli is dit jubileum in be sloten kring (met de afdeling) gevierd. De heer J. Bragonje, boekhouding Amsterdam, herdacht 1 juli jl. het feit, dat hij 25 jaar geleden bij Heineken in dienst trad. Op vrijdag 1 juli 1966 was de belangstelling in 't Roei schip gericht op de heer J. Bragonje, die op deze datum recht kreeg op drie dagen extra vakantie. De heer Spoorenberg liet de afgelopen 25 jaar de revue passeren waaruit bleek, dat de jubilaris achtereenvol gens had gewerkt op de afdelingen expeditie, flessen- bieradministratie en loonadministratie, voordat hij in 1963 op de boekhouding was gekomen. Thans stond een nieuwe periode voor de deur, aangezien de jubilaris de heer Weisz, die een dag tevoren afscheid had ge nomen, zou opvolgen als incasseerder. Naast zijn werk had de jubilaris altijd veel tijd besteed aan zijn hobby, de fotografie. De heer Spoorenberg dankte de jubilaris voor de goede verstandhouding die er altijd tussen hem en zijn collega's bestaan had en bood hem het personeelscadeau aan, be staande uit een envelop met inhoud. De heer Wilschut richtte meer de blik op de toekomst, waarbij mogelijkerwijs in de binnenstad werk en foto grafie somtijds te combineren zouden zijn. Hij wenste hem hierbij alle succes toe en bood hem namens de af deling iets aan ten behoeve van datgene wat de tweede hobby van de jubilaris genoemd zou kunnen worden, namelijk een doos sigaren. Tot slot dankte de jubilaris voor de belangstelling en de mooie cadeaus. „Als liefhebber van bergen heb ik toch tegen deze berg opgekeken, maar het is mij mee gevallen," aldus de jubilaris. L. H. DANKBETUIGING Gaarne wil ik, mede namens mijn echtgenote, hartelijk dank zeggen aan de directie en tevens aan het organisatie-comité, dat vele voor bereidende werkzaamheden heeft verricht ter viering van mijn 40-jarig dienstjubileum op 5 juli 1966. Mede hierdoor kan de officiële viering van deze dag uitstekend geslaagd genoemd worden en kan ik met groot genoegen en grote dankbaarheid op deze dag terugzien. Ook alle superieuren, medewerkers en belangstellenden, van wie velen hiervoor zelfs een verre reis naar Den Bosch hadden gemaakt, wil ik hartelijk danken voor hun felicitaties, cadeaus en bloemen, die mij hierbij ten deel zijn gevallen. Ten slotte nog mijn welgemeende dank aan de leden van ons tamboercorps, die zich op de avond van die dag de moeite hebben getroost mij op mijn „onderduikadres" een serenade te komen brengen. Ik geef u allen de verzekering, dat de 5e juli 1966 voor mij een zeer grote dag in mijn leven is geweest en dat ik in de komende jaren nog regelmatig aan dit 40-jarig jubileum zal terugdenken F. A. C. LEYERWEERT

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 19