In Den Bosch heeft de heer F. A. C. Leyerweert op 5 juli jl. zijn 40-jarig jubileum gevierd. penburg, door de heer Peels een groot aantal gelukwensen, zowel telegrammen als brie ven, werd voorgelezen van hen, die door omstandigheden verhinderd waren de jubi laris persoonlijk te komen complimenteren. Zo was o.a. de directe chef van de heer Leyerweert, de heer Gouverneur, wegens dienstverblijf in Spanje, niet in de gelegen heid aan de feestvreugde deel te nemen. Namens hem sprak vervolgens de heer Stap van de brouwerij Amsterdam. Deze wees er in zijn toespraak onder andere op, dat de Rotterdamse afkomst van de jubilaris zich nimmer heeft verloochend. Het bekende Feyenoordclublied .,geen woorden maar da den" is ook op de heer Leyerweert nog steeds van toepassing, zo zei de heer Stap. Namens het gehele personeel van de Bos sche brouwerij bood hierna de heer Sikking de jubilaris een prachtige radio aan, waar mee deze bijzonder was ingenomen. Zowel de heer als mevrouw Leyerweert waren bij het betreden van de kantine zichtbaar ver rast geweest, toen zij onder meer hun vriend, de vroegere voorzitter van de per soneelsvereniging, de heer Van Renswoude en diens echtgenote, hadden opgemerkt. Hij was het, die na de heer Sikking het spreek gestoelte beklom en in zijn toespraak de heer Leyerweert grote lof toezwaaide voor alles wat de jubilaris, vooral ook buiten de brouwerij, ten aanzien van de vrijetijds besteding voor het personeel heeft gedaan en nog doet. Hij stelde de heer Leyerweert gaarne tot voorbeeld voor de jongeren onder het personeel. Spreker liet zijn hartelijke en gevoelvolle woorden vergezeld gaan van een magnifieke tinnen kraantjeskan. Nadat nogmaals de heer Peels én een van de vroegere „pupillen" van de heer Leyer weert, de heer Jansen, momenteel huis- Uit de correspondentie tussen Heineken en de groot vader van de heer Leyerweert (let op de datum: 1877!) reproduceren wij twee zeer curieuze en lezenswaardige brieven, de eerste in originele, zij het verkleinde vorm, de tweede als afschrift. Behalve het salaris (voor die tijd een flink bedrag) is opmerkelijk het feit, dat toen reeds over een soort tantième werd ge sproken. HEINEKEN'S BI ERBROUWERIJ-MAATSCHAPPIJ. AmsterdamBotterdam. Hoofdkantoor Amaterdam. ,/c% 16

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 18