Hengelen Dicht bij het stationnetje Leidschendam'Voorburg, in het vrij diepe, enigszins stro mende water van de Vliet, zaten de Amsterdamse, Bos sche en Rotterdamse henge laars broederlijk dooreen op het hun aangewezen plekje. Jammer, dat de Amster damse ploeg niet volledig was (de Rotterdammer Kraaijenbosch nam de open de Vliet, waar plezierboot- jes en andere vaartuigen het water in beroering brach ten, was de vangst, vooral aanvankelijk, vrij behoor lijk. Wel bevond er zich ta melijk veel klein grut onder en werd er slechts zo nu en dan een behoorlijke vis aan de haak geslagen. De groot ste (24 cm) kwam op naam van de Bosschenaar P. Baks, die tevens de meeste vis (411 cm totaal) uit de Vliet haalde. Foto boven: Opnieuw veroverde Rotterdam bij het klaverjassen de meeste punten. Foto onder: Ook bij het klaverjassen was het vrouwelijk element sterk vertegenwoordigd. gevallen plaats in) en dat zij weer zonder con troleur op het appel ver scheen. Er werd gevist van 11.30- 12.30 uur en van 13.00- 14.30 uur. Ondanks het vrij drukke verkeer, zowel ach ter de hengelaars op de straatweg, als vóór hen in 10 Voor het eerst verscheen er een vrouwelijke deelnemer in de hengelaarsgelederen. Het was mevrouw Fleuren uit Den Bosch, die echter geen geluk had: zij ving bot. Onder leiding van de heren De Lange en Verkerk en met de volijverige medewer king van de controleurs A. De meest succesvolle hengelaar was de heer Baks uit Den Bosch. Verkerk (R) met zijn intro ducé W. Roggeveen, Jeuring (R) en Trum (B) verliep alles weer gesmeerd, ook dankzij de hulp van de zoon van deelnemer Felperlaan (R), die zich verdienstelijk maakte met het laven van de deelnemers. Inclusief de ondermaatse exemplaren, waarvan vol gens het reglement de lengte op 10 cm wordt gesteld, werd in totaal 28J4 meter vis gevangen. De gastheren namen met 16.41 m het leeuweaandeel voor hun re kening en kregen daarvoor vanzelfsprekend de eerste plaats toegewezen. Den Bosch legde met 11.25 m beslag op de tweede plaats en Amsterdam werd met een magere 0.83 m derde. Klaverjassen Reeds enkele jaren slagen de Rotterdamse klaverjassers erin het maximaal te beha len aantal bekerpunten voor hun brouwerij op het score bord te brengen. Wat het systeem betreft geldt nu, dat men in de hoofdstad te gast zijnde het Amsterdamse systeem speelt, terwijl bij de wedstrijden in Rotterdam of Den Bosch het Rotterdamse systeem wordt aangehouden. Het zag er echter deze keer aanvankelijk naar uit, dat de Maasstad zijn leidende positie aan de hoofdstad zou kwijtraken. Na de eer ste ronde was de stand na melijk als volgt: Amsterdam 24.374 p. Rotterdam 24.180 p. Den Bosch 22.040 p. In de tweede ronde werden de bordjes verhangen. Rot terdam kwam met een zeer hoog aantal punten uit de bus, onmiddellijk gevolgd door Den Bosch, terwijl Am sterdam naar een dieptepunt afzakte. De uitslag van de tweede ronde was: Rotterdam 24.491 p. Den Bosch 24.136 p. Amsterdam 21.940 p. Een eenvoudig rekensomme tje leerde al heel snel dat Rotterdam met 48.671 pt. opnieuw voor de volle be kerwinst had gezorgd. Het De Amsterdamse tafeltennisploeg was dit jaar geducht versterkt door het meespelen van Meyer.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 12