Aan de oever van de niet zo stille Vliet. de nam al direct met een paar aardige series een voor sprong op zijn tegenstander, die maar niet op dreef kon komen. In de 28ste beurt kwam de ommekeer, toen Both plotseling beter ging spelen en met vaste hand series van 7, 8, 10 (2x) en 12 uit zijn keu liet rollen. Toen hij in de 38ste beurt zijn 120 caramboles had volgemaakt, stond Streuper voor de moeilijke opgave in de nastoot zijn resterende 13 caramboles op tafel te leg gen om althans nog tot re mise te komen. Twaalf maal ging het goed, maar in de laatste stoot, die toch niet zo moeilijk was, faalde hij helaas. Bridge Nadat vorig jaar de hoofd stedelijke spelers de Rotter damse hegemonie doorbro ken en met groot verschil de eerste plaats bezet hadden, was het deze keer Den Bosch dat de volle beker winst voor zich opeiste, wat het voor een belangrijk deel dankte aan het echtpaar Dammers uit Amsterdam, dat voor Den Bosch uit kwam. Overigens begon Rotterdam goed door in de eerste ronde, voornamelijk dank zij het spel van het paar Hirt-Jansen, met 31 van de paren gaven het vol gende beeld te zien: 1. echtpaar Dammers (B) 91 p. 2/3 Hirt-Jansen (R) 61 p. 2/3 Fransen- mevr. Oosterbroek (R) 61 p. 4. Seger-Versteeg (A) 55 p. 5. echtpaar Bosch (B) 49 p. 6. Hof-mej. Van Diggelen (A) 43 p. Het vrouwelijk element bij de bridgewedstrijden was deze keer sterk vertegen woordigd, omdat mevrouw Oosterbroek, jarenlang de enige vrouwelijke deelne mer, dit keer gezelschap had gekregen van de dames Bosch, Dammers en Van Diggelen. Welhaast onnodig is de vermelding, dat de bridge-ontmoeting als altijd in een bijzonder prettige sfeer verliep. Enkele hengelaars, twee controleurs, Jeuring (I.) en Trum, en chef d'equipe Sikking van Den Bosch als toe schouwer. punten de leiding te nemen. De gastheren brachten ook de tweede ronde op hun naam (30 punten). Na de derde ronde werd een half uur gerust met als tussen stand: Den Bosch 80, Rot terdam 77 en Amsterdam 59 punten. In de twee res terende ronden voegde Den Bosch nog 60 punten aan zijn totaal toe, wat ruim voldoende bleek voor de eerste plaats. Rotterdam kwam op de eindstreep niet verder dan 122 punten en werd daarmee toch nog een goede tweede, terwijl de hoofdstad met 98 punten de rij sloot. De resultaten De hengelaars hadden een fraai uitzicht. Hier neemt Amsterdam (mejuffrouw Van Diggelen, rechts, en Hof, tweede van links) het op tegen Rotterdam (Hirt, links, en Jansen). naren toonde Cruisen zich de sterkste speler; hij won zijn beide partijen in res pectievelijk 27 en 35 beur ten. Zijn teamgenoot Roe- lofs deed hetzelfde, zij het in 33 en 41 beurten. De hoofdstedelingen Broer jr. en Both brachten ook beide partijen op hun naam, eerstgenoemde in 24 en 37 beurten, terwijl laatstge noemde 31 en 38 maal aan de wedstrijdtafel kwam. De rustig en goed spelende Broer bracht tegen Van Berkel (R) de sterkste partij van de dag op zijn naam. Na 24 beurten kon hij als winnaar zijn keu opbergen. De spannendste wedstrijd was die tussen Both en Streuper (R). Laatstgenoem-

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 11