ASTRID 11 - BEKER WERD VOOR DE TWEEDE MAAL DOOR ROTTERDAM GEWONNEN Zevende interbrouwerij-sportdag Het zou het teken zijn dat hun hegemonie eindelijk was doorbroken en het zou te vens wellicht de animo van de deelnemers en supporters voor deze jaarlijkse sport- ontmoeting vergroten. Overigens heeft het maar heel weinig gescheeld of de beker zou dit jaar door Am sterdam gewonnen zijn. Ach teraf bleek namelijk dat in de slotfase van het voetbal len één doelpunt de balans in het voordeel van Rotter dam heeft doen doorslaan. Indien de Amsterdammers bij de stand 21 in hun voordeel verdere doelpunten van de Rotterdammers had- Amsterdam (hier Westerdijk aan stoot) werd lachende tweede. gen dan de meeste eerste plaatsen veroverd hadden, zouden zij voor een jaar in het bezit van de Astrid II- den weten te voorkomen, dan zouden zij op het on derdeel voetbal drie punten en daarmee voor hun brou werij de beker veroverd hebben. Immers in dat ge val zouden Amsterdam en Rotterdam met evenveel (15) punten geëindigd zijn en omdat de hoofdstedelin beker gekomen zijn. Het heeft, helaas, niet zo mogen zijn. Jammer was ook, dat Am sterdam en 'Den Bosch op het laatste ogenblik van deelneming aan de judo wedstrijden moesten afzien. Dat beide vestigingen geen volledige ploeg op de been stekende organisatie en het enthousiasme van spelers en supporters hebben daartoe in niet geringe mate bijge dragen. De enige schaduw viel over de voetbalwed strijden waar het enthou siasme in enkele gevallen ontaardde in een te felle actie en reactie. Over de wedstrijden zelf het volgende. Biljart De Bossche biljarters, die vorig jaar op de laatste plaats eindigden, kwamen deze keer als overwinnaars uit de strijd. Zij versloegen hun gastheren met 64 en bleven met dezelfde cijfers hun Amsterdamse collega's de baas. Deze op hun beurt drukten met 82 de Maas stadbewoners op de derde plaats. Men speelde dit jaar voor het eerst volgens het vast gestelde gemiddelde van iedere deelnemer, dat, zoals bekend, is uitgerekend over 40 beurten. Van de Bossche- hadden kunnen brengen, werd door henzelf evenzeer betreurd als door de gast heren, die zich maandenlang intensief op deze ontmoe ting hadden voorbereid. Voor het overige is het weer een plezierige dag geweest. Het zomerse weer, de uit- Een Bosch' bridge-onderonsje met het echtpaar Bosch geheel links en tweede van rechts, tegen het Amsterdamse echtpaar Dammers, dat voor Den Bosch uitkwam. Rotterdam, 11 juni 1966. De vraag, die wij vorig jaar bij het verslag van de zesde sportdag stelden „Gaat Rot terdam ook de Astrid II- beker veroverendreigt met een „ja" te zullen wor den beantwoord.. Ook dit jaar werd, voor de zevende De Bossche biljarter Roelofs droeg zijn steentje bij tot de over winning van zijn ploeg. maal in successie, de trofee na afloop van de drie-brou- werijenontmoeting door de Rotterdammers in triomf weggedragen. Nu moet u zich die triomf niet voor stellen als een uiting van wilde vreugde, maar meer als een gevoel van gematig de voldoening. Zo in de geest van: Nou jongens, we hebben hem weer, alweer, gewonnen. De Rotterdam mers zouden namelijk de eersten zijn we schreven het vorig jaar al om de zusterbrouwerij, die de be ker op hen zou veroveren, van harte toe te juichen.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 10