Bossche voetbalkampioenen waren onze gasten De heer Zantman overhandigt de heer Toon Brusselers een verzilverde bierpul als aanden ken aan het bezoek aan Heineken. Op 31 mei jl. werd de kampioen van de tweede divisie, F.C. Den Bosch, die bezig is de oude voetbal- stad Den Bosch weer haar vroegere glorie terug te geven, gastvrij ont haald door Heineken waarbij de heer A. R. J. Zantman als gastheer op trad. Hoe geslaagd en gezellig deze ont vangst was, bleek ondermeer uit het artikel dat het Brabants Dagblad wijdde aan dit bezoek van F.C. Den Bosch, welk verslag uw correspon dente graag aan wil halen, omdat De bierpul met inscriptie is naar de mening van de heer W. Wisse jr. het bekijken zeker waard. Het kampioensteam van F.C. Den Bosch het de sfeer van de avond dermate juist en bloemrijk weergeeft, dat hieraan niets meer toe te voegen valt. "F.C. Den Bosch te gast bij Heineken" Het feestgedruis rond kampioen en promovendus F.C. Den Bosch is gis teravond min of meer officieel ver stomd met een ontvangst door de N.V. Heineken's Brouwerijen te Den Bosch. Een gezellig samenzijn, dat door bestuur, officials en spelers al of niet vergezeld van hunne da mes van eerste, tweede en jeugd- elftal van F.C. Den Bosch ten zeer ste werd gewaardeerd. Zo dicht bij de bron vond het geestrijke vocht gemakkelijk zijn weg en op de tonen van het kleine, maar pittige bedrijfs- orkest inspireerde het de hele F.C. familie tot een daverend slotfestijn. Uiteraard werd de gastvrije ontvangst ook enkele malen onderbroken voor officiële woorden en daden. De heer Zantman, hoofd van de commerciële dienst van Heineken Den Bosch feliciteerde het "zwart-witte" gezelschap met de geleverde presta ties en sprak de hoop uit, dat het niet de laatste keer zou zijn, dat FC-Den Bosch zijn gast was. Woorden waarop F.C. Den Bosch-voorzitter, E. van Lanschot later gretig inhaak te door te zeggen: „Als het aan ons ligt, komen wij hier volgend jaar al weer terug." Als stoffelijk blijk van waardering mochten de F.C.-heren 'n verchroom de bierpul in ontvangst nemen, ter wijl de voetbaldames werden vergast op een in (bier)stijl gehouden shawl hoofddoek en bloemen. Een serenade in de frisse avondlucht gebracht door Heineken's tamboerkorps, compleet met aangeklede bok als mascotte, be sloot het officiële gedeelte. Drankje, hapje, dansje en jubelzang vormden daarna de onontbeerlijke ingrediënten voor een vrolijk slot van de festivi teiten rondom de behaalde kampioen schappen." Vermeldenswaard is nog, dat een van de spelers van het kampioensteam, de heer W. Wisse jr., de zoon is van onze baas tapkelder, de heer W. Wisse. RvE Het gezelschap tijdens de serenade van ons tamboerkorps. Op de 1e rij in het midden tussen de heren Peels en Zantman F.C.-voor zitter, de heer E. van Lanschot.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 36