ken samen met elf andere bedrijfs- biljartverenigingen weer deel. Door een gunstige loting kwam Hei- neken op 25 april uit tegen het niet zo sterke B.P. Van deze kleine vere niging hebben wij gemakkelijk kun nen winnen. Als eerste speelde Van Berkel een zeer goede partij. Met 23 caramboles wist hij zijn partij in de kortst mogelijke tijd te winnen. Op de andere tafel miste Van Yperen enkele gemakkelijke ballen en liet een andere keer, omdat hij het te mooi wilde doen, de ballen in een gunstige positie voor zijn tegenstander liggen. Hij verloor de partij met twaalf ca ramboles verschil. Kareis heeft ook hier zijn partij kun nen winnen, al was het dan met slechts twee caramboles verschil. In de nastoot wist zijn tegenstander nog een serie van acht caramboles te ma ken. die de voorsprong van Kareis tot twee deed slinken. Dé partij van deze avond was wel die van Streuper, die speciaal voor deze seleeenheid zijn vrouw had meege bracht. Dat wij evenals mevrouw Streuper hebben genoten van de voor Streuper machtige series, onder andere een van 28 caramboles, behoeft geen betoog. Op deze avond behaalde Hei- neken 94.8% van het te maken aantal caramboles. De volgende wedstrijd op 12 mei jl. was tegen het niet zo sterk uit de bus gekomen Wilton. Streuper, Kareis en Van Berkel werden opnieuw opge steld, terwijl Van Yperen werd ver vangen door Lammens. Waren mijn verwachtingen te hoog? Het was voor mij in ieder geval een grote teleurstelling dat wij van deze zeker niet sterk spelende vereniging moesten verliezen. Opnieuw was het Van Berkel (als gokje opgesteld), die hier de sterkste en mooiste partij speelde, zijn tegen stander figuurlijk stond op te eten en zelfs in nog twee beurten minder dan op 25 april zijn partij wist uit te maken. Op 3 juni jl. is Henk voor deze twee krachttoeren in de extra prijzen geval len. met een daverend applaus van alle Heineken biljarters (met hun dames). Onbegrijpelijk was deze avond het enorme verlies dat Streuper zowel als Lammens moesten incasseren. In een van de laatste beurten maakte Lam mens nog een serie van 27 caram boles, één minder dan Streuper op 25 april jl. Met veel inspanning wist Ka reis een grote achterstand weg te werken en zijn partij met slechts een k'ein verlies af te sluiten. Voor Heineken was dit het einde van het tournooi en het eerste jaar dat wij niet bij de laatste vier ploegen ein digen. De Geus TENNIS Verslag van de gespeelde wedstrijden op zaterdag 7, 14, 19, 21 en 28 mei. Heineken 1Be Quick 32 Herenenkel. Dick Dupper begon met zijn partij te verliezen met 6-3, 6-3. Dit kwam voornamelijk door een te eenzijdig spel. Met wat meer variaties zal hij ongetwijfeld betere resultaten boeken. Damesenkel. Charlotte Scheffers speel de deze keer aanzienlijk beter dan de week daarvoor, maar haar tegenstand ster was net iets beter en deze won dan ook met 6-4, 6-4. Gemengd dubbel. De combinatie Co- bie Kleyngeld - Henny van Houwenin- ge is kennelijk onverslaanbaar. Zij overklasten hun tegenstanders volko men en wonnen met grote cijfers, 6-1, 6-1. Op dat moment was de stand 1-2 in ons nadeel. Damesdubbel. Met de vaste wil om te winnen zegevierden Cobie en Char lotte in twee sets 6-3, 6-2, zodat de stand hiermee op 2-2 werd gebracht. deze partij verloren met 2-6, 6-4, 6-3. Het damesdubbel en het herendubbel werden gewonnen met respectievelijk 6-1, 6-1 en 6-2, 6-4, zodat de eind uitslag, 3-2, toch nog in ons voordeel uitviel. Berkenrode 6Heineken 3: 14 Onze secretaresse Marleen Schönber- ger was op deze gure en koude zater dagmiddag naar Berkel getogen om daar ons herenteam te zien winnen. Ondanks het koude weer heeft zij( met handschoentjes aan) aldaar nog een verslagje weten te maken, hetgeen in het kort hier wordt weergegeven. „Als eerste speelde aanvoerder Ab Hoogenboom, die zijn partij won met 6-3, 6-2 hoewel hij aanvankelijk een achterstand had van respectievelijk 0-3, 0-2. Een compliment waard! Hans Kievits verloor helaas zijn partij in drie sets 6-4, 3-6, 1-6, waardoor de stand dus weer gelijk werd. Daarna kwam het eerste dubbel, Ab Hoogenboom Harry van Willigen op de baan, dat in razend tempo door een overwinning met 6-2, 6-1 de ba- Het 1e team, dat kampioen werd in de 1ste klas. V.l.n.r. Dick Dupper, Charlotte Scheffers, Henny van Houweninge, Cobie Kleyngeld en non-playing captain Bep van Ginneke. Herendubbel. Dit werd een enerveren de strijd. Lang verkeerden we in spanning wie er zou gaan winnen. De eerste set ging verloren met 6-3. De tweede set werd na een achter stand van 5-4 en 40-0 in de game (dus 3 setpunten tegen) omgezet in een 7-5 overwinning. De derde set moest dus de beslissing brengen. Dick en Henny speelden 't zo voortreffelijk, dat dit resulteerde in een overwinning met 6-3. Een 2-0 achterstand om te zet ten in een 3-2 overwinning is waarlijk een prestatie. Proficiat! Leonidus 6Heineken 2: 23 Herenenkel. Met listig spel, voorna melijk door de lob was de eerste set met 7-5 voor Bob Hoogenboom. De tweede en derde set gingen met 6-4 en 6-3 verloren. Oorzaak, ademnood (dan maar wat minder roken, Bob). Damesenkel. Van enige strijd was hier geen sprake. Het werd een gemakke lijke overwinning voor Miep Hoogen boom, namelijk 6-4, 6-0. Gemengd dubbel. In drie sets ging lans weer in ons voordeel deed door slaan. De partij voor Joop Franse Henk Norp ging aanvankelijk gelijk op. Toch wisten onze twee lange man nen de overwinning in de wacht te slepen 6-4, 7-5. Hans Kievits Harry van Willigen wonnen ook hun partij met 6-4, 6-0. Harry toonde zich in deze partij een bekwaam netspeler en Hans plaatste zijn services hard en zuiver. (Zouden de heren het gaan menen?)" Heineken 1—R.O.V.S. 6: 3—2 Charlie Scheffers won met 6-1, 6-2 haar enkelspel van een tegenstandster die tot nu toe nog geen wedstrijd had verloren. Knap gedaan. Dick Dupper moest, hoewel hij toch behoorlijk zijn best deed, weer de meerdere erken nen in zijn tegenstander: in drie sets verloor hij zijn partij. Cobie Kleyngeld en Van Houweningen, hoe kan het anders, wonnen met 6-2, 7-5. Het herendubbel werd verloren met 6-3, 6-1: een partij om maar gauw te vergeten. 27

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 29