4 „OPEN HET DORP" Het was zaterdag 4 juni jl. uitge zocht wandelweer. Een stralend blauwe hemel, heerlijke zonneschijn. Om 10 uur kwamen wij bijeen op de brouwerij Rotterdam. Na een kopje koffie te hebben gedronken gingen wij welgemoed op reis naar Arnhem, een verrukkelijke rit. In Oosterbeek hadden wij koffiepauze, konden de meegebrachte boterhammetjes wor den gegeten en werden wij „verrast" op beatmuziek. In Arnhem bij de start ontmoetten wij onze Bossche collega's van de wandelsport, die echter op de 30 km uitkwamen. Wij liepen ditmaal 20 km omdat wij drie adspirant-leden telden voor wie wij het lopen voor de eerste maal niet te zwaar wilden maken. Door het nieuw gebouwde „dorp" ging het door de bossen naar Ooster beek en vandaar via Wolfheze terug naar Arnhem. Wij konden nu zelf constateren, dat het „dorp" steeds groter wordt en dat er onnoemelijk veel arbeid was verzet sedert wij de eerste maal meeliepen in 1963. De tocht, die door de prachtige verge zichten werd opgeluisterd, liep door schitterende bossen, langs korenvel den, eeuwenoude boerderijen en over schitterend gelegen bospaden, die soms kreten van pijn ontlokten aan onze (droge) lippen vanwege de grote hoeveelheid stenen, die met kwistige hand over de paden waren gestrooid. Maar dan klonk een flink gezongen wandellied en was het leed weer vergeten. Onze adspirantleden hebben zich zeer flink gehouden. Onderweg, bij de rust, passeerden onze Bossche col lega's met een bekend carnaval gezang. Na de finish begaven wij ons, zij het met enige moeite om de juiste weg te vinden, naar „China", waar wij eerst het koele heldere bier, dat wij kennen als ,,'t Meest getapt", ons goed lieten smaken. Onder gezellige kout en lekker eten, besproeid met ons bier, was het zo weer tijd om de wagens op te zoeken en huiswaarts te gaan. In één ruk ging het door naar Rot terdam waar wij, even bij elkaar staand op de binnenplaats, het er over eens waren, dat het een schit terende dag was geweest. Een dag waarop wij met genoegen terugzien. vdBg. JAARFEEST ROTTERDAM In groten getale is zaterdag 21 mei jl. het personeel van de Rotterdamse brouwerij, met introducé(e)s, naar „Palace" in de Zomerhofstraat ge komen om daar aanwezig te zijn op de jaarlijkse feestavond. Het feest kon niet, zoals men jarenlang gewend was, in „Flevo" plaatsvinden, omdat de lokaliteiten aldaar niet meer be schikbaar zijn wegens verbouwing tot kantoorruimten. De verwachtingen van de bijna 1200 feestgangers waren hoog gespannen en we geloven wel te kunnen zeggen, dat die verwachtingen niet be schaamd zijn. De stemming was op perbest. In twee zalen trad een aan tal bekende artiesten op, onder wie de muzikale clown Rexis; Shirley, die de aanwezigen mee liet zingen; The Osmani's, die enkele griezelige kunststukjes uithaalden en André van Duijn, die veel succes oogstte met zijn rare gezichten. Tussen het optreden van de artiesten door was er gelegenheid om te dan- André van Duijn, die de aanwezigen liet schud den van de lach. sen met begeleiding van het Radio Romantica Orkest in de ene zaal en van The Rithm Aces in de andere. Aan verscheidene bars kon men weer even rustig zitten en zich van een Op de dansvloer. natje en een droogje laten voorzien. Iedereen heeft zich kostelijk geamu seerd en het was dan ook diep in de nacht toen de laatste feestganger de deur achter zich dicht trok. Ook dit Heineken feest kan als zeer geslaagd de geschiedenis ingaan. Eén van de 2 Kamé's. Een kijkje in een van de zalen. 25

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 27