PERSONALIA BUITENLAND Charlie Chaplin in Den Bosch De heer P. C. Meertens vertrok op I mei met zijn vrouw per boot uit Kuala Lumpur met Europees verlof. Op 10 mei vertrok de heer D. J. von Zboray naar Moundou, waar hij als afdelingschef werkzaam zal zijn bij Brasseries du Logone S.A. De heer W. N. de Bruyn keerde met zijn gezin op 11 mei uit Moundou terug naar Nederland. Op 14 mei vertrok de heer B. C. Vink met zijn gezin uit Lagos met Europees verlof. Mevrouw J. Gerritsen-van der Have keerde met haar zoontje op 17 mei terug naar Moundou. Uit Bukavu vertrok mevrouw L. J. Vonk-de Ruiter op 19 mei met haar kinderen naar Nederland. Na beëindiging van de werkzaam heden in Johannesburg arriveerde de heer E. de Guliker met zijn vrouw op 21 mei op Schiphol voor een kort verlof. De heer A. Hiskes, chef-machinist te Stanleyville, vertrok op 22 mei uit Congo met Europees verlof. Op 25 mei vertrok ir. H. Hensel met zijn gezin per boot naar Singa pore, waar hij als Brewmaster bij Malayan Breweries Ltd. werkzaam zal zijn. Mevrouw L. H. Grethe-Hendriksen reisde op 3 juni met haar drie kin deren naar Kinshasa (dit is een nieu we naam voor Léopoldville). Na genoten verlof keerde ir. D. van Dam op 4 juni weer terug naar Ka- duna. Op 7 juni reisde de heer D. Leeu wenburg met zijn gezin naar Burgos (Spanje), waar hij is belast met de montageleiding van de nieuwe brou werij. Eveneens op 7 juni vertrok de heer H. L. Voogel met zijn gezin naar Bur gos, waar hij als chef-machinist werk zaam zal zijn. De heer A. W. van Soestbergen ten slotte reisde op 9 juni naar Kumasi, waar hij als afdelingschef werkzaam zal zijn bij Kumasi Brewery Ltd. De amateur-cineasten in actie in de brouwzaal. Een onverwacht bezoek van Charlie Chaplin viel Heineken Den Bosch ten deel, toen in het kader van het Benelux Film Festival, dat van 19-22 mei jl. in Den Bosch werd gehouden, een filmwedstrijd voor amateurs plaatsvond. In het scenario voor deze wedstrijd, dat de bekende cineast Louis van Gas teren samenstelde, speelde onze brouwerij een belangrijke rol. Charlie (overtuigend en met toewijding uitgebeeld door de Amsterdamse reclameman Arie Vlug), die door het overmatig gebruik van nieuwe haring dorst had gekregen, was op zoek naar lafenis en kwam zo bij de brouwerij terecht. Al vallend over de slagboom en stapels fusten, bereikte hij, achterna gezeten door portier Van Geene, de brouwzaal waar hij eindelijk aan zijn trekken kon komen, totdat Van Geene hem bij zijn kraag greep en de eenzame Rietveldenweg opstuurde. Elf amateur-filmers legden de escapades van Charlie op de filmband vast. ieder vanuit zijn eigen gezichtshoek. Het resultaat zal door een jury beoordeeld worden en op het volgende Benelux Film Festival, dat in 1967 te Oostende wordt gehouden, met een prijs worden bekroond. Regisseur Louis van Gasteren wijst op de dramatische mogelijkheden van plaats en handeling. De heren Sikking, Van Geene en Hoogstraten (rechts van de regisseur) hadden een belangrijk aandeel in de medewerking die Heineken de filmers bood. 23

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 25