SCHAARSTE- ARTIKEL Rutóers Glee Club zingt en drinkt Het koor in actie in de kantine. Dit jaar bestaat de Rutgers Univer sity uit New Yersey, U.S.A. 200 jaar. In 1766 werd deze universi teit gesticht door Nederlandse emi granten, die aan de universiteit van Utrecht hadden gestudeerd. Ter gelegenheid van dit jubileum maakte de Rutgers University Glee Club, 63 man sterk, een goodwill tournee door Europa. Deze Glee Club is een koor van studenten, dat een breed repertoire van liederen heeft van volksliedjes en drink liedjes tot negro-spirituals en klas sieke liederen toe. Hoewel niet zo oud als Rutgers University zelf, heeft het koor toch een respectabele leeftijd. Het werd namelijk in 1 872 opgericht: sedert het onder leiding staat van de te genwoordige dirigent dr. F. Austin Walter, dat is van 1932 af, bereikte het een hoog muzikaal niveau. In 1962 was de Rutgers Glee Club bij ons te gast in Amsterdam, te- Ik heb mijn wagen volgeladen vol met jonge mannen zamen met de Yale University Band. Er werd toen een dansavond in de kantine Amsterdam georgani seerd. Ditmaal ging het anders. Het koor gaf op 2 juni zijn eerste officiële concert van zijn Europa tournee in onze kantine voor leden van het Nederland-Amerika Instituut en Heineken personeel. De aanwezigen zijn hoogst voldaan naar huis teruggekeerd. Het pro gramma was zeer boeiend van sa menstelling en de uitvoering uit stekend. Na het concert maakte het koor met Amsterdamse jonge dochters nog een dansje in 't Roeischip. Voordat ze Amsterdam verlieten, brachten de studenten nog een be zoek aan de brouwerij voor een groepsfoto op onze spanwagen met vier paarden, waarmee ze nog een rondje door de stad maakten. Zij hebben een bijzondere herin nering aan de brouwerij meege nomen en ook wij zullen met veel genoegen aan deze muzikale gas ten blijven terugdenken. Mr. d'Artillac Brill reikt na afloop van het concert aan de dirigent, dr. Austin Walter, een tinnen Heineken bierpul met inscriptie uit, als dank voor het gebodene. Tweede van rechts op de voorgrond de president, Eric Riedel. In galop door Amsterdam. Enige maanden geleden maakte ik in deze kolom melding van een directeur die het beter wist dan „Van Dale". Hij blijkt niet de enige betweter te zijn. getuige vele bij mij binnengekomen secreta resse-ontboezemingen. waarvan ik er een wil weergeven. „Laat denken nu maar aan mij over", had een bijzonder onuit staanbare directeur tot mijn pen- friend' gezegd, „dan is het in goe de handen (sic). U typt maar nauwkeurig wat ik zeg." Dat heb ik toen maar eens over- nauwkeurig gedaan", schreef ze, „dit ontstond: „Geachte mijnheer de Bruin, spel dat nou niet met een ypsilon gewoon bruin in tegenstelling tot zwart opgeblazen vent zoon van een groenteboer. V/ij ontvingen Uw verzoek om offerte, en kunnen U het volgende aanbieden hebben we dat spul eigenlijk nog in huis? nou als het er niet is, hoor ik het wel. Honderd zakken mengmiddel te gen prijs maar even nakijken. Wat zou er hiernaast aan de hand zijn? Waar was U? Oh ja. Dadelijk na ontvangst van Uw op dracht zullen wij de verzending voorbereiden, die wij voor orders van cleze omvang opdragen aan de bodedienst Vlug en oh nee, dat zijn die gooi- en smijtkerels wie zullen we dan nemen nou zoekt U er maar een uit als U maar zorgt dat er niet weer klach ten komen. Van een zorgvuldige behandeling van Uw order ben benieuwd hoe zorgvuldig hij zelf is dat liet bij zijn vader een boel te wen sen over kunt U verzekerd zijn. Hoogachtend en de rest terug lezen hoeft niet het zal toch wel over moeten." Hij heeft toen niet geweten, waar om het over moest. En ik niet hoe schaars we wel zijn. Ik zit er namelijk nog!" d.M. Uit: Kantoor en Efficiency, mei 1966

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 24