rden waren een dagje uit Bij de ,,Westerbouwing". In de Amsterdamse grachten. bus vijf. Het was niet de schuld van onze chauffeur, maar van de dame met de auto. Men kreeg namelijk de indruk dat zij nog niet helemaal uitge slapen was. De politie moest er bij komen en al met al hebben we een dik half uur op die hoek gestaan. Een van de medereizigers vertelde ons toen we weer reden, dat de dame die ons aangereden had. nog maar pas in het bezit van haar rijbewijs was. Zijn commentaar hierop was: ,,Ze had beter een slaapbank kunnen kopen." Maar toen duurde het niet lang meer, of we waren op de brouwerij. In de kantine en in 't Roeischip dronken we koffie, waarbij een heerlijke plak cake. Daarna begaven we ons naar de Bier- pier, waarnaast de rondvaartboten op ons wachtten. We hebben een prachti ge tocht door de Amsterdamse grach ten gemaakt en ook nog geleerd, dat iedere avond na negen uur een vijfde deel van al het grachtenwater ver verst wordt. Na afloop van de rondvaart stonden de bussen al weer klaar. We zochten onze plaatsen op en reden toen naar Hilversum. ,,De Karsenboom" was nu ons doel. Daar zouden we dineren. Het was goed merkbaar dat velen een flinke honger hadden, want ineens hoorden we geen geroezemoes van stemmen meer, maar wel het getik van messen en vorken tegen de borden. Het was een waar concert. Na deze heerlijke maaltijd ging het weer op Rotterdam aan, waar we om zes uur arriveerden. In optocht gingen we naar kantine Hollandia. Met een vrolijk muziekje, een lekker koel pilsje en een hartig hapje was men daar nog enige tijd gezellig bijeen. Het was een prettig slot van een fijne dag. Vanaf deze plaats willen we gaarne de organisatoren heel hartelijk danken voor de moeite die zij zich getroost hebben om onze oude garde een zo prettige dag te bereiden. We hebben het reuze naar onze zin gehad. Even de benen strekken op de Hoge Veluwe. 21

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 23