Rotterdamse gepensioneei f .1 „De Hoge Veluwe" terecht. In de buurt van het Kröller-Müller mu seum zijn we weer even de bussen uitgegaan om de benen wat te strek ken. Daarna reden we in zuidelijke richting door de wildbaan. Wild heb ben we echter niet gezien, die dieren vonden het zeker te warm. Bij Rij- senburg verlieten we dit prachtige park weer. Via Schaesberg en Oosterbeek gingen we naar de "Westerbouwing". We hadden daar een prachtig uitzicht over de Rijn en de Betuwe. Enkele jeugdigen onder ons maakten een leuk tochtje met de kabelbaan. Om half vijf ongeveer zaten we weer in de bussen en even later waren we op weg naar Arnhem, waar in „Mu sis Sacrum" de borrel reeds op ons wachtte. We hebben daar voortreffe lijk gedineerd. Een strijkje zorgde voor passende achtergrondmuziek (Glaasje op, laat ie rijden!). Hoewel, helemaal op de achtergrond bleef het niet, want enkelen werden door de muziek genood tot een dansje. Voldaan stapten we om half negen op om, dit keer langs de grote weg, terug naar Amsterdam te gaan, waar we om ongeveer tien uur arriveerden. Toen was ook deze fijne dag, waar mee de organisatoren veel eer inge legd hebben, weer voorbij. Mevrouw Van Helden en zuster Van Diggelen wilden het ook eens vanuit de hoogte bekijken. De 90-jarige heer J. T. van den Berg krijgt in de Amsterdamse kantine een kopje koffie van mevrouw P. Kolk-Nijveld. Bij het oversteken van de drukke Stadhouders kade bood de Amsterdamse politie de helpende hand. De 17e mei 1966 hebben de Rotter damse gepensioneerden hun jaarlijkse uitstapje gemaakt, 's Morgens vroeg liet het zonnetje zich direct al van zijn beste kant zien en dat is de hele dag zo gebleven. Om ongeveer acht uur had iedereen zijn plaatsje in een van de bussen gevonden en konden we vertrekken. Het voorlopige doel was de brouwerij in Amsterdam. We gin gen via Den Haag, Noordwijk, Heem stede en Hoofddorp, door een prachti ge omgeving. Er was nog juist iets te zien van de bollenvelden. Na Hoofd dorp ging het rechtstreeks op Amster dam aan. Dat was wel prettig, want de meesten kregen zoetjesaan wel trek in een kopje koffie. Om half elf on geveer arriveerden alle bussen op één na bij de brouwerij in Amsterdam. Op één na. ja, want de mensen die in bus vijf zaten moesten nog wel even wach ten op hun kopje koffie. De reden is deze: op de hoek van de Willems Parkweg en de Jacob Obrechtstraat reed een dame met haar auto tegen

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 22