Afscheid H. BUIS Afscheid G. C. VAN DER VEN Op vrijdag 27 mei 1966 namen wij in Amsterdam afscheid van de heer H. Buis, die na ruim 39 dienst jaren van zijn verdiende pensioen ging genieten. Op de receptie in 't Koelschip was de heer Goos de eerste die het woord richtte tot de heer Buis. Als bijzonderheid was hem opgevallen dat de heer Buis vrijwel in alle afdelingen had gewerkt, zowel in de technische- als in de produktiesector. In 1927 be gonnen in de stal, kwam hij in 1935 bij de bouwkun dige dienst in het schilderwerk. Vervolgens van 1937 tot 1940 bij de toenmalige afdeling onderhoud 1 en van 1940 tot 1946 in de boenplaats en tapkelder. Daarna werd het de flessenbierafdeling, waar hij met het afleveren van kisten was belast. In die periode bij het biermagazijn had hij ondanks zijn leeftijd het hef truckrijden nog geleerd. De laatste tijd was de heer Buis toezichthouder bij de zogenoemde tweede poort. De heer Goos dankte hem voor alles wat hij in die verschillende afdelingen voor het bedrijf had gedaan en sprak de wens uit dat hij zijn kampeerhobby, die hij tot heden wel eens in totaal drie maanden per jaar beoefende, nu mogelijk zelfs tot vijf maanden zou kunnen opvoeren. De tweede spreker was de heer Tania, die zei dit te willen doen namens de verschillende bazen en afde lingschefs van de afgelopen jaren. In de lange periode dat de heer Buis bij het bedrijf werkzaam is geweest, was er ondanks het feit dat hij van nature geen man was om zich zonder meer bij de voorschriften neer te leggen, van een goede samenwerking sprake geweest. Bij zijn afscheid, dat 27 mei jl. plaats vond, ontving de heer Buis te Amsterdam onder andere een prachtige grasmaaier. Namens al deze mensen dankte de heer Tania hem daar hartelijk voor en wenste hem alle goeds. De heer Mulder, de gevoelens vertolkend van zijn col lega's, vond dat voor de heer Buis de gedachte aan de afgelopen periode bevredigend mocht zijn. Zo ook voor zijn gezin, dat vrijwel voltallig (uitgezonderd de doch ter in Australië) op deze receptie aanwezig was. De komende periode is weer een opnieuw beginnen en het personeelscadeau dat de heer Mulder aanbood, gaf hier al enige richting aan. Met het aanbieden van een gras maaier, een zeer comfortabele ligstoel en de beste wen sen voor de toekomst eindigde de heer Mulder. Na de ligstoel te hebben geprobeerd dankte de heer Buis voor alles en wel speciaal voor de mooie ca deaus. L. H. Dinsdag 31 mei was voor de heer G. C. van der Ven de laatste dag op de Rotterdamse brouwerij in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, 's Middags om vier uur werd hij samen met zijn vrouw ontvangen bij de bedrijfsleiding. Daar werden enkele herinneringen uit de loopbaan van de heer Van der Ven opgehaald. Op zeven weken na heeft de heer Van der Ven 45 jaar bij Heineken gewerkt. Hij zei, dat hij in die tijd onder acht bedrijfsleiders en veertien bazen en chefs had gediend. De heer Van Rossem dankte de heer Van der Ven namens de directie voor al die jaren trouwe dienst en wenste hem en zijn vrouw nog veel gelukkige jaren toe. Ook bood hij de heer Van der Ven een envelop aan, die, zoals hij zei, de afrekening van de personeelsaf deling bevatte. Daarna ging men naar kantine Hollandia, waar als eerste de heer Spek namens de interne dienst bedrijf het woord richtte tot de heer Van der Ven. „Negen maanden heb ik u meegemaakt en van die negen maanden in wer kelijkheid precies honderd uur en een kwartier. U heeft veel gedaan voor de brouwerij. Ook bent u een zeer opmerkzaam man. Ik weet nog dat er eens een auto werd aangereden en dat de dader toen doorreed. U noteerde echter het nummer. De aangereden wagen bleek later die van mij te zijn." De heer Van der Ven is een groot liefhebber van de hengelsport. Het cadeau dat de heer Spek hem aanbood bestond daarom uit een prachtige tuigendoos en een hengelsteun. Namens de lagerkelder, waar de heer Van der Ven bijna 25 jaar gewerkt had, sprak de heer Smit. Hij bedankte de heer Van der Ven voor de prettige samenwerking. „Op Bertus kon je altijd een beroep doen." Aan heel veel jongens heeft de heer Van der Ven het werk geleerd. Er was er maar een die de spondoppen goed vast kon zetten en dat was de heer Van der Ven. „Je bent lang in de kelder geweest. Daarin ben je vast kampioen." De heer Van der Ven is uit de lagerkelder weggegaan in verband met een ongeluk, ten gevolge waarvan zijn been niet zo best meer wilde. „Dat is nu gelukkig weer opgeknapt. Je zit iedereen weer achterna. Je hebt gedaan wat je doen moest. Op de jonge jongens heb je gelet, zodat ze hun werk niet lieten sloffen." De heer Smit wenste de heer en mevrouw Van der Ven nog vele goede jaren toe en bood mevrouw Van der Ven een fruitmand aan. De heer Van der Ven kreeg een envelop met inhoud aangeboden. Als laatste sprak de heer Van der Ven zelf. Hij dankte allen voor hun aanwezigheid en de cadeaus. „Ook namens mijn vrouw, hartelijk dank." Op 31 mei nam de heer Van der Ven afscheid van de Rotterdamse brouwerij. Ter gelegenheid daarvan bood de heer Spek hem namens de interne dienst onder andere een vistuigendoos aan. 18

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 20