ditie, heeft gewerkt. Een „honkvastheid" die bij de brouwerij Amsterdam niet veel voorkomt. De heer Timmer schetste de jubilaris als een rustig en gelukkig mens. In zijn jonge jaren een enthousiast sport man en thans een liefhebber van muziek en fotografie. Het personeelscadeau, dat de heer Timmer aanbood, bestond uit een fraaie Zeiss-diaprojector. De tweede spreker was de chef van de jubilaris, de heer Been. Na mevrouw Jansen bloemen te hebben aangeboden, wendde hij zich tot de jubilaris met woor den van dank en waardering voor zijn werk en persoon lijke kwaliteiten. In navolging van de KLM, die piloten, die meer dan 1 miljoen kilometer hebben gevlogen „luchtmiljo- nair" noemt, gaf de heer Been de jubilaris de benaming „vrachtmiljonair", aangezien de heer Jansen in zijn functie van vrachtcontroleur in het afgelopen boekjaar voor het eerst meer dan 1.000.000,aan expediteurs wegens voor Heineken vervoerde vrachten heeft doen uitbetalen. Nog vele jaren in goede gezondheid te midden van zijn gezin, wenste de heer Been de jubilaris toe. Ook de volgende spreker, de heer Van Essen legde er de nadruk op dat de jubilaris een prettig mens in de omgang is. Een lichtend voorbeeld voor anderen, aldus de chef energiedienst. Tenslotte dankte de heer Jansen voor alle lof, het cadeau en de goede wensen. sgr 25-jarig jubileum J. O. SALOMONS Vrijdag 20 mei jl. had de Rotterdamse bottelarijgemeen schap weer een jubilaris in haar midden. Het was dit keer de heer Salomons, die het feit herdacht, dat hij 25 jaar geleden bij Heineken in dienst trad. Om drie uur 's middags werd de jubilaris met zijn echtgenote ontvangen bij de bedrijfsleiding, waar de heer Van Rossem namens de directie de heer Salo mons dankte voor hetgeen deze al die jaren in het belang van Heineken had gedaan. De heer Van Rossem noemde de jubilaris een ongecompliceerd man, die geen problemen schept en nauwgezet zijn werk verricht. Na afloop van zijn toespraak bevestigde de heer Van Rossem de gouden Heineken speld op de revers van de jubilaris en overhandigde hem de bekende envelop. Daarna ging men naar kantine Hollandia. Hier schetste de heer van Zetten de loopbaan van de jubilaris. In 1941 deed de heer Salomons zijn intrede in de Rotterdamse brouwerij. De jubilaris is niet, zoals velen, zijn werk zaamheden in de stal begonnen, maar bij de afdeling inventaris. Evenals de heer Van der Horst, die veertien dagen eerder zijn jubileum vierde, heeft de heer Salomons enige tijd in Duitsland door moeten brengen. Toen hij weer terugkwam, heeft de jubilaris in de bottelarij met allerlei werkzaamheden te maken gekregen. Later is hij binnen enkele jaren opgeklommen tot tapper en nu mag de heer Salomons zich all-round tapper noemen. De werkzaamheden van de jubilaris, die hij altijd met grote precisie verricht, dwingen alle respect af. Grote belangstelling heeft de jubilaris niet alleen voor zijn werk, maar ook voor zijn medemensen. Als een collega ziek was, zorgde hij ervoor, dat deze zijn loon thuis kreeg. Ook heeft de jubilaris zich beijverd voor het jubileumfonds, waarvan hij nu zelf bij zijn jubileum de resultaten zag. De heer Van Zetten dankte de jubi laris hartelijk voor de zorg en toewijding waarmede deze zijn werk verricht had en sprak de hoop uit, dat de heer Salomons dit in de komende vijftien jaar net zo zou doen. Ook dankte de heer Van Zetten mevrouw Salomons voor haar steun op de achtergrond. „Ik hoop," aldus de heer Van Zetten, „dat u uw man blijft ver gezellen zoals u het tot nu toe gedaan heeft." De heer Van Zetten besloot zijn toespraak met de jubi laris en zijn gezin nog een prettige dag toe te wensen. Vervolgens feliciteerde de heer Van Beuzekom de jubi laris namens het jubileumfonds. „Vandaag is dus de dag waar je je al die tijd zo zenuwachtig voor gemaakt hebt, wat echt niet nodig was. De envelop die ik je nu ga aanbieden heb je zelf aan mij gegeven omdat je secretaris en penningmeester bent van het jubileumfonds en je weet dus wat er in zit." Mevrouw Salomons kreeg een prachtige plant aangeboden „omdat u zo vaak hebt gerekend om uit te komen met de administratie van het geld voor het jubileumfonds." Als laatste sprak de jubilaris zelf, die namens zijn vrouw en kinderen allen hartelijk dankte voor de be- langsteling en voor alles wat hem op deze dag bereid De heer Salomons, bottelarij Rotterdam, vierde de 20e mei zijn 25-jarig jubileum. DANKBETUIGINGEN De viering van mijn 25-jarig jubileum is voor mijn vrouw en mij een echte topper geworden. De stemming was goed het bier (uiteraard) best de toespraken nog beter de belangstelling opperbest de geschenken vorstelijk. Mede namens mijn vrouw betuig ik de directie, collega's en de vrienden van de tennisclub voor alles mijn harte lijke dank. A. KATS. Gaarne wil ik personeel en directie, mede namens mijn vrouw en dochter, bedanken voor de hartelijke ontvangst, de bloemen en de cadeaus ter gelegenheid van mijn af scheid. Ik zal nog lang aan deze dag terugdenken. H. BUIS. 17

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 19