te Aanval op het Heineken doel met keeper Van den Ende als balletdanser. korte tijd wegens een blessure het veld weer moest ruimen. Na afloop kwamen de beide elftallen met hun supporters in 't Koelschip weer bijeen om een biertje op de goede afloop te drinken. In de loop van de avond begaf het gezelschap zich naar restaurant Mo dern, waar een welvoorziene dis ge reedstond. Na een voortreffelijk di ner sprak als eerste de heer Chadburn namens de Engelsen een dankwoord. Dit dankwoord was zeer kort, maar zo best, terwijl Whitbread de ene gevaarlijke aanval na de andere op het Nederlandse doel liet afrollen. Bovendien hanteerden de gasten met succes de buitenspelval en toen zij na een half uur de stand op 32 brachten en even later zelfs op 42, kon de overwinning hun nauwelijks meer ontgaan. Nauwelijks, ja. Want de Verenigde Heineken Brouwerijen gaven de moed niet op en vijf mi nuten voor het einde was de spanning er weer volop in nadat Lupker zijn tweede doelpunt en het derde voor Heineken had gescoord. En terwijl de Engelsen alles in het werk stelden hun opnieuw kleine voorsprong te behouden, zetten onze spelers nog een laatste offensief in: er was nog een kans! Lupker ondernam een rush, Een beeld uit de slotfase van de wedstrijd. zette voor en Maas greep die laatste kans, 44! Kort daarna floot scheids rechter Okkes voor de laatste maal. Het was een aardige wedstrijd met een bevredigende uitslag. Er waren wel voetbalexperts, die beweerden dat de onzen legio kansen op nog meer doelpunten hadden laten liggen, maar voetbal blijft voetbal en het ging hier tenslotte om het spel en niet om de knikkers. De opstelling van het Heineken elftal was: Reiss (A) doel, na de rust Van den Ende (A), De Bruyn (A) en Meyer (A) achter, Beekmans (B), Elands (B) en Moelee (A) midden, Snoey (R), Maas (B), Lupker (R), Schot (R) en Pa rijs (B) voor. De grootste pechvogel was de Rotterdammer De Borst, die na de rust Parijs verving, maar na Dit schot van Maas zal geen treffer worden. 14

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 16