Het "Whitbreads Duttons North West England Football Team". in evenwicht, 11. De Engelsen ble ven gevaarlijk en hun snelle aanval len vroegen de voortdurende aan dacht van onze verdediging. Deze moest tien minuten later opnieuw zwichten toen Whitbread uit een on overzichtelijke situatie als overwin naar te voorschijn kwam, 12. Het werd nog voor de rust gelijk door Parijs, die na een voorzet van Lupker hard inschoot. Na de pauze („Hoe maken jullie die thee?" vroegen de Engelsen. „Toch wel lekker, zonder melk!") leek het erop dat de bezoekers met de over winning zouden gaan strijken. In de Heineken ploeg vlotte het niet meer Parijs is doorgebroken en gaat scoren (22). kregen van 's werelds grootste ha venstad. Na deze vluchtige kennis making met Nederland gebruikte het gezelschap in de raadskelder van de Rotterdamse brouwerij de lunch, com pleet met Hollandse Nieuwe en, van zelfsprekend, Heineken Pilsener. De spelers van het Nederlandse team waren intussen bijeengekomen in Mo tel Amsterdam, dicht bij de plaats van de ontmoeting, het Sportterrein van de Amsterdamse politie. Daar wachtten zij vol ongeduld op de komst van de bezoekers, die na een omweg door het mooie Hollandse landschap om drie uur in de hoofd stad aankwamen. Om half vier kon de wedstrijd be ginnen. Aan beide kanten waren de verwachtingen hoog gespannen. Zo wel het Whitbread team als het Hei neken elftal was op vier plaatsen ge wijzigd. Al direct in het begin viel het op dat de Engelsen beduidend sterker waren dan vorig jaar. Boven dien ging onze verdediging slecht van start, waardoor de gasten al vrij vlug tot scoren konden komen. Gelukkig herstelde onze achterhoede zich snel en het duurde niet lang of de Engelse goalie kon zijn handen warmen aan de schoten van de Heineken voor- waartsen. Na ongeveer twintig mi nuten zag midvoor Lupker zijn door zetten beloond en was de balans weer Het elftal van de Verenigde Heineken Brouwerijen. Staand v.l.n.r. scheidsrechter Okkes, Lupker, Schot, Snoey, Van den Ende, De Borst, Moelee, Parijs, De Bruyn, Kop; knielend v.l.n.r. Hollander, Beekmans, Meyer, Reiss, Maas en Elands. 13

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 15