Afscheid P. M. KERSBERGEN Dankbetuigingen Op woensdag, 2 mei waren veel vrienden en bekenden van de heer P. M. Kersbergen verenigd in 't Koelschip om hem hun beste wensen mee te geven voor zijn pensioen. Het stralende zomerweer en de grote dorst daardoor veroorzaakt bond echter ook talrijke adspirant- receptiegangers aan hun dorstlessende werkzaamheden. Maar zo tegen zessen waren de meesten toch wel present. De heer Goos beklom het spreekgestoelte en constateerde dat de heer Kersbergen toch wel de eerste was die kon weten dat hij nu juist niet op zo'n zonnige dag had moeten weggaan omdat hij het dan zijn vrienden zo moeilijk maakte. Hij sprak met veel waardering over de heer Kersbergen, die in 1923 als bijrijder in de stal was begonnen. In 1924 stapte hij over op de auto's en in 1929 behaalde hij zijn rijbewijs. In de malaisetijd is de heer Kersbergen het bedrijf op verschillende afdelin gen van dienst geweest en heeft zodoende het kantoor ook eens wat nader bekeken. Na de malaise was hij echter weer terug in de stal. De heer Goos prees de vooruitziende blik van de heer Kersbergen toen deze al in 1942 bij de centrale keuken begon te werken. Tot 1946 kwam er geen garagewerk aan te pas, maar daarna werd hij chauffeur-verkoper. Al had dan de heer Kers bergen de laatste jaren wat met zijn gezondheid ge sukkeld, nu hij thans in zo blakende welstand zijn afscheid vierde, beloofde dat veel goeds voor de toe komst. Zijn hobby, tuinieren, zou daar zeker wel bij varen. De heer Goos dankte hem voor het vele goede werk dat hij had verricht en wenste hem en zijn vrouw nog een heel goede tijd toe. De heer Eibers sprak mede uit naam van het personeel van stal en garage en memoreerde hoe in het begin het leveren van krachtmetingen niet de sterkste zijde van Kersbergen was. Later werd dat beter en stond hij zijn mannetje ook en vooral wanneer het omgang met mensen en het verlenen van service betrof. Als aandenken werd een armbandhorloge overhandigd. Niet omdat de heer Kersbergen niet een man van de klok was, maar sugge reerde de heer Eibers, wellicht 'voor de tuin'. Mevrouw Kersbergen werd natuurlijk ook niet vergeten. De heer Been vertelde hoe zijn afdeling eigenlijk de scheidende chauffeur het meest had meegemaakt. De garage zag hem alleen maar 's morgens en 's avonds. Hij had altijd plezier om Kersbergen gehad en sinds hij in Diepen woonde kon hij constateren dat diens broer met evenveel plezier zijn melk rondbracht als 'Peek' zijn bier. Met de aanbieding van een bak met planten voor de tuin besloot hij zijn toespraak. De heer Vos, die reeds twee jaar in de gelederen van de gepensioneerden vertoeft, sprak zijn waardering voor de persoon van de heer Kersbergen uit en drong erop aan dat hij zijn oude kameraden niet zou vergeten en dat hij hem weldra bij de maandelijkse bijeenkomsten zou mogen zien. De heer Te Riele vatte zijn lof voor Kersbergen kern achtig samen in de woorden 'hij is een gezellige drinker'. De verkoop van ons bier heeft hij steeds hoog gehouden, ook al moest hij daarvoor eens een beslissing nemen die voor hemzelf niet de meest aantrekkelijke was. Jongeren kunnen een voorbeeld aan hem nemen besloot de heer Te Riele en hief zijn aria aan. Tenslotte dankte de heer Kersbergen nauwkeurig alle Amsterdam, 2 mei 1966. Na 43 dienstjaren ging de heer P. M. Kers bergen met groot verlof'. Bij het afscheid overhandigde de heer Eibers hem het personeelscadeau. sprekers die hem en zijn vrouw zoveel goeds hadden gewenst en deze wensen met zoveel goede gaven ver gezeld hadden doen gaan. Eveneens betrok hij in zijn dank voor de goede samenwerking de heren Oosterbaan, die aanwezig waren, alle garagemensen, de portiers, controleurs, biermagazijn en fustenperron en noemde speciaal zijn maat Piet van Dam en zijn baas. Evenmin werd mevrouw De Jong vergeten die een dankwoord kreeg voor de goede verzorging. Voor zover ik het niet persoonlijk heb kunnen doen, wil ik langs deze weg graag alle personeelsleden te Rotterdam bedanken, die mij tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis met blijken van hartelijke belangstelling, attenties en bloemen zo zeer verrast hebben. MEJ. R. HANSELMAN Voor de spontane huldiging ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum wil ik, mede namens mijn vrouw en kinderen, nogmaals allen, die daaraan meegewerkt hebben, hartelijk danken. C. A. MESSER Mede namens mijn vrouw wil ik allen hartelijk danken voor de blijken van belangstelling, de toespraken en voor de cadeaus die ik bij mijn afscheid mocht ontvangen. W. UITERMARK Naar aanleiding van het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd wil ik mede namens mijn vrouw en kinderen u gaarne nog eens be danken voor de vele blijken van belangstelling die ik bij mijn afscheid heb ondervonden. Ook dank ik de bedrijfsleiding, chefs en collega's voor hun hartelijke woorden die zij tot mij gericht hebben en voor het prachtige cadeau en de mooie bloemenhulde die wij van u hebben mogen ontvangen. Het is voor ons een dag geweest om nooit te vergeten. P. M. KERSBERGEN Mijn afscheid van de brouwerij is door zoveel vriendschap en hartelijk heid omringd geweest, dat ik allen, die daarvan getuigd hebben, zeer hartelijk wil danken. Zeker ook voor de speciaal soort camera, die ik dank zij het personeelsgeschenk heb kunnen aanschaffen. Ik hoop nog eens in de gelegenheid te zijn hun, die zich voor fotografie interes seren, de resultaten van mijn hobby te laten zien. Nogmaals hartelijk dank! J. PERDIJK Voor de grote belangstelling, ook van Rotterdamse zijde, bij mijn afscheid op 27 april jl., wil ik gaarne via Vers van 't Vat mijn grote erkentelijkheid uitspreken. Dit geeft mij tevens de gelegenheid allen, die een bijdrage hebben geleverd voor de prachtige geschenken, die mij ten afscheid zijn aangeboden, daarvoor zeer hartelijk dank te zeggen. Het heeft mij bijzonder goed gedaan, dat men mij na mijn vertrek uit Rotterdam, ruim 6 jaar geleden, nog niet vergeten is; daarnaast denk ik gaarne terug aan de prettige contacten, die ik met velen in Amster dam heb gehad en de vriendschapsbanden, die daar zijn aangeknoopt. Ik hoop velen van u nog dikwijls te kunnen ontmoeten. MEJ. J. M. AGATZ Gaarne wil ik langs deze weg allen, die op welke wijze dan ook de dag van mijn 25-jarig jubileum voor mij tot een onvergetelijke hebben gemaakt, mede namens mijn echtgenote hartelijk dankzeggen. H. TIMS 18

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 20