Afscheid Een laatste toost in actieve dienst van mejuffrouw J. M. Agatz, die op 27 april 1966 in Amsterdam afscheid nam. daag viert u uw jubileum in een zeer internationaal gezelschap. Ook dat was destijds niet te voorzien." De jubilaris kwam op 17-jarige leeftijd bij Heineken en hield zich, tot de definitieve aanstelling als tapper kwam, ..onledig" onder andere met het brandmerken van kisten. Hoofdzakelijk was dat handwerk. Het voetenwerk werd buiten de poort gedaan. De heer Van Zetten zei, dat hij blij was dat er toen nog geen betaald voetbal bestond, anders was de heer Van der Horst bij hem vast niet opgeklommen tot full-prof/all-round tapper. Ook heeft de jubilaris vele malen de H.B.B.-kleuren verdedigd. Menig keeper heeft zich verkeken op de keiharde kogel die hij als midvoor in het net prikte. De sportiviteit van de jubilaris heeft zich echter niet beperkt tot voetballen alleen. Ook binnen de poorten van de brouwerij is hij altijd sportief en collegiaal geweest, een prettig medewerker en een goed collega. „Voor de wijze waarop u de afgelopen jaren gewerkt heeft, ben ik u heel erg dankbaar. Mevrouw Van der Horst, als uw man naar het voetbalveld ging, vergezelde u hem vele malen. Maar ook in zijn werk hebt u onge twijfeld uw steentje bijgedragen, waarvoor ik u hartelijk dank." En tot de jubilaris: ,,Ik eindig met u het beste toe te wensen. Ga zo door met hetzelfde plichtsgevoel, dan kunnen wij opgewekt uitzien naar uw 40-jarig jubi leum." Namens het jubileumfonds overhandigde de heer Van Zetten de jubilaris een geschenk onder couvert. Daarna kreeg de heer Van Beuzekom het woord, die enkele herinneringen ophaalde. „Weet je nog dat we samen een paar keer zijn wezen vissen? Je had altijd hele verhalen over de grote vissen die je ving, maar als we dan samen gingen, vingen we niets." Ook de heer Van Beuzekom sprak nog even over de voetbalsport. ..Iemand heeft je eens aangeraden naar Xerxes te gaan. Je hebt het niet gedaan. Misschien heeft het bier je vastgehouden?" Met de jubilaris nog een genoeglijke avond en een paar plezierige dagen toe te wensen besloot de heer Van Beuzekom zijn toespraak. Aan het eind van de receptie dankte de heer Van Zetten namens de jubilaris alle aanwezigen voor hun belang stelling. Opnieuw had de bottelarijgemeen schap in Rotterdam een zilveren jubila ris in haar midden, de heer H. van der Horst, die deze kwart eeuw dienst verband op 5 mei jl. herdacht. MEJ. J. M. AGATZ Volgens artikel 6, lid lb van het Pensioenreglement Nederland gaat het oudedagspensioen voor een vrou welijke deelnemer in op de eerste dag van de maand, volgende op die, waarin zij de 55-jarige leeftijd heeft bereikt, of, indien zij zulks bij het bereiken van haar 54e verjaardag aan de raad van bestuur (van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V.) heeft verzocht en deze dit heeft goedgekeurd, op de eerste dag van de maand, volgend op die, waarin zij de 60-jarige leeftijd heeft bereikt. Zij die op 27 april 1966 in het Roeischip bijeen waren om afscheid van mejuffrouw Agatz te nemen in verband met haar pensionering per 1 mei 1966 zullen zich hebben afgevraagd of zij nu op 55-jarige dan wel op 60-jarige leeftijd met pensioen ging. Ter beantwoording van die vraag, je geeft het haar beslist niet, hierbij haar geboorte datum, 30 april 1906. Wanneer zij op dezelfde voet voortgaat zullen haar nog vele pensioenjaren zijn be schoren en wij gunnen haar dat van ganser harte. Wie er ook zo over dachten waren de heren Van der Eijk, Vestergaard en Keller, die mejuffrouw Agatz bij haar afscheid in het Roeischip te Amsterdam hebben toegesproken en daarbij gewaagden van haar 1001 goede eigenschappen, haar dankten voor de vele jaren aller prettigste samenwerking en haar het allerbeste wensten voor de komende jaren, zulks onder aanbieding van heel veel mooie cadeaus. Achteraf heeft zij mij toevertrouwd dat zij schandalig was verwend. Mejuffrouw Agatz vond het moeilijk hierna nog iets te zeggen. Zij die haar kennen weten echter dat haar niet gauw iets te moeilijk is en haar woorden van dank kwamen dan ook vlot. Woorden van dank voor de grote opkomst, de vriendelijke woorden, de goede samen werking en de bijzonder mooie cadeaus, waaraan zij in de toekomst heel veel plezier hoopt te beleven. Mij persoonlijk is opgevallen de kwantiteit en de kwali teit van de afvaardiging van Rotterdam, de vestiging waar mejuffrouw Agatz het overgrote deel van haar dienstjaren bij Heineken heeft doorgebracht. Hieruit heb ik afgeleid dat zij ook daar zeer gezien was. Ik heb het genoegen gesmaakt geregeld met haar te hebben mogen samenwerken, tijdens welke periode ik veel heb mogen profiteren van haar kennis in 't algemeen en die omtrent Heineken toestanden in het bijzonder. Ik heb haar leren kennen als een kundig en charmant collega, waarmede het prettig samenwerken was. Mejuffrouw Agatz, hartelijk dank voor alles, nog heel veel gezonde en voorspoedige pensioenjaren die, ik weet het, u beslist niet in ledigheid zult gaan doorbrengen, en voor de rest, tout simple, de allerhartelijkste groeten van Oud Bruin 17

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 19