25-jarig jubileum A. KATS 25-jarig jubileum H. VAN DER HORST In Rotterdam vierde de heer A. Kats op 2 mei jl. zijn zilve ren jubileum. m Maandag 2 mei jl. heeft de heer Kats in de raadskelder het feit herdacht, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de Rotterdamse brouwerij. Zoals uit de woorden van de heer Kamphorst bleek, is de jubilaris zijn werkzaam heden begonnen op de expeditie, waar hij tevens het grootste gedeelte van de 25 jaar heeft doorgebracht. Enige tijd geleden is de heer Kats samen met de heer De Waal overgeplaatst naar de boekhouding, waar zij zorgen voor de facturencontrole. Na dit verteld te heb ben gaf de heer Kamphorst de heer Vestergaard de ge legenheid het ereteken voor 25 jaar dienstverband op de revers van de jubilaris te bevestigen. Daarna ver volgde de heer Kamphorst zijn toespraak, waarin hij de heer Kats met een pompstation vergeleek: ,,Want u zorgt voor de doorstroming van de facturen." De heer Kamphorst zei, dat de jubilaris goed terechtgekomen was op de boekhouding. Hij heeft het werk, dat hem volkomen vreemd was, op sportieve wijze aangepakt. Ook is zijn sportiviteit op ander gebied bekend. „U be klimt hoge bergen en bent enige tijd voorzitter van de tennisclub geweest." Ook heeft de jubilaris veel vrije tijd besteed aan het openbaar belang. Zes jaar lang is hij secretaris geweest bij de Rijnraad Kralingen. De heer Kamphorst eindigde met te zeggen: „Als ik let op de datum waarop u in dienst getreden bent, uw leef tijd en uw gezondheid, wens ik, dat wij ook uw 40- jarig jubileum mee mogen maken. Ik hoop dat de Heineken gemeenschap in u een prettige collega mag blijven behouden." Namens de directie bood de heer Kamphorst het ge schenk, de envelop met inhoud, aan. Daarna kreeg de heer A. P. Weeda het woord, die na mens de afdeling tot de jubilaris sprak. Allereerst ver ontschuldigde hij zich tegenover mevrouw Kats, omdat hij zich in de eerste plaats tot haar man richtte. „Maar uw man is al 25 jaar bij Heineken in dienst en u bent pas 5 jaar bij uw man in dienst." Hij vertelde de jubi laris dat de afdeling erg blij was met een „spelddrager". „Als je jubilaris bent, word je altijd toegesproken door mensen die je iedere dag ziet. De tweede spreker heeft het dan veel gemakkelijker dan de eerste. De eerste spreker is altijd een hoofd van dienst, die moet in het archief duiken, als het ware met een camera de loop van dienstjaren nagaan. Dat is wel eens erg lastig, voor al als men een tijdje niet gelopen heeft. In de tweede plaats is het moeilijk omdat hij de verdiensten van de jubilaris naar voren moet brengen, aangezien niemand bij Heineken mag weten wat je verdiensten zijn." Een griezelig moment vindt de heer Weeda het altijd wan neer een jubilaris zijn speld krijgt. „Die wordt zo in je gestoken. Ik heb eens een jubilaris meegemaakt, die tegen zijn vrouw zei: ..Kijk eens op rn'n rug of 'ie er al door komt." Grote bewondering had de heer Weeda voor de wijze waarop de heer Kats zich aan zijn nieuwe werkzaamheden aangepast had. „U wilt met eigen ver antwoordelijkheid werken. Ik hoop nog lang en met veel plezier met u te mogen samenwerken. Ik heb u expres geen Heineken man genoemd, want ik heb een hekel aan dat woord. Dan moet ik steeds denken aan een man met een Heineken reclame boven zijn bed die steeds aan- en uitfloept. En die, wanneer hij zijn vrouw een kus geeft, zegt; „Mmm lekker goudgeel Hei neken!" De heer Weeda bood de jubilaris het cadeau onder couvert van het gezamenlijk personeel aan. De inhoud was bestemd voor de aankoop van een kijker. Ook bood hij de heer Kats een boekwerkje aan: „Gids voor dui zend voettochten vanuit honderd Alpencentra." Tot slot sprak de heer Kats nog enige woorden. Hij be dankte de directie en het personeel voor de cadeaus onder couvert en de tennisclub voor het bloemstuk dat hij gekregen had. In de oorlog is de jubilaris bij Heine ken komen werken. In die tijd werd alleen personeel in tijdelijk dienstverband aangenomen, zo ook de heer Kats. „Toen die periode voorbij was, liet de directie zich de kans ontlopen mij te laten gaan. Ik ben de directie daar nog onuitsprekelijk dankbaar voor." Bijzonder prettig vond de jubilaris het, dat de heer Vestergaard hem de gouden speld op de revers bevestigd had. Ook dankte hij de beide sprekers voor hun woorden en de heer Weeda voor het feit dat hij zijn mensen met grote zelfstandigheid laat werken. De 5e mei heeft de heer Van der Horst zijn 25-jarig jubileum gevierd. Eigenlijk een dubbel jubileum, want hij herdacht niet alleen zijn 25-jarig dienstverband bij Heineken Rotterdam, maar tevens het feit dat hij ge durende die gehele tijd in de bottelarij werkzaam was. Allereerst werd de jubilaris met zijn stralende echtgenote ontvangen in de kamer van de heer Van Rossem, waar de heer Ykema de honneurs waarnam. De heer Ykema dankte de jubilaris voor hetgeen deze gedurende 25 jaar in het belang van de brouwerij had gedaan. Ook mevrouw Van der Horst werd in deze dank betrokken voor haar steun op de achtergrond. Na zijn toespraak speldde de heer Ykema de gouden Heineken ster op de revers van de jubilaris en overhandigde hem namens de directie het geschenk onder couvert. Hierna ging men naar kantine Hollandia, waar als eerste de heer Van Zetten het woord voerde. Hij zei onder andere het volgende: „Toen u op 5 mei 1941 bij de brouwerij kwam, vermoedde u niet dat, helaas pas na vier jaar, de bevrijding óók op 5 mei zou vallen. Die eerste jaren hier waren niet de gelukkigste, omdat u een groot deel ervan in Duitsland moest doorbrengen. Van- 16

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 18