25-jarig jubileum H. TIMS De eerste jubilaris dit jaar in Den Bosch was de heer H. Tims, die op 29 april jl., twee dagen voor de officiële datum, in het jubileum zonnetje werd gezet. De heer Goos was de eerste spreker. Hij schetste de levensloop van de jubilaris, die in feite op de boen plaats bij zijn vader in dienst was getreden. Na enkele jaren werd hij haspelant en in 1941 portier op de brou werij. Van 1950 tot 1958 was het de afdeling expeditie geweest, waarna de jubilaris benoemd werd tot chef biermagazijn, een functie die hij nog steeds vervult. Spreker prees de grote plichtsbetrachting en het elan waarmee de heer Helsloot altijd zijn werk had gedaan. Met de hoop en het vertrouwen dat dit zo mocht blij ven in het nu beter geoutilleerde biermagazijn, eindigde de heer Goos. De heer Tania begon met te zeggen dat, wanneer vaak een 40-jarig jubileum wordt gevierd, het gevaar bestaat dat wij dit als een gewoon iets gaan zien. Het is echter goed beschouwd toch wel een hele periode, zo'n veertig jaar, vooral gezien in het licht van de tegenwoordige tijd. Deze veertig jaar was bij de heer Helsloot overi gens niet zo merkbaar, ten eerste vanwege het feit dat het hem niet is aan te zien en ten tweede omdat hij vaak in stilte zijn weg gaat. Een groot voordeel was steeds, aldus de heer Tania, dat de jubilaris eerst rustig over de dingen nadacht en daarna vaak met waarde volle conclusies kwam, of, dat zeer goede adviezen daarvan het gevolg waren. Hoewel de jubilaris dag dienst zou prefereren, had hij de omstandigheden ver band houdende met wisseldiensten, op een goede manier met hulp van zijn vrouw opgevangen. Voor alles dat op deze wijze gezamenlijk voor de brou werij was gedaan, dankte de heer Tania hen hartelijk. De heer Van der Steen sprak namens de terreindienst waarderende woorden over de geweldige steun van de jubilaris in de samenwerking tussen biermagazijn en terreindienst. Dat spreker als jongste van de collega's dit mocht zeg gen en tevens het personeelscadeau mocht overhandigen was voor hem in dit verband een grote eer. Met het aanbieden van een elektrische boormachine met als eerste hulpstuk een slijpapparaat en bloemen voor me vrouw, besloot de heer Van der Steen zijn woorden. Namens de oude garde sprak de heer Vos, die ook in 1926 in dienst was getreden en die nog samen met de jubilaris op de boenplaats had gewerkt. Uiteraard wer den uit deze periode nogal wat herinneringen opgehaald. Het dankwoord van de heer Helsloot was zeer boeiend en eigenlijk de beste weerspiegeling van zijn karakter. Eenvoudig en oprecht dankte hij voor alles wat hij bij Heineken had meegemaakt en ervaren. „Speciaal deze dag doet je wat." Na ook voor de belangstelling en het mooie cadeau te hebben bedankt, sprak hij de hoop uit dat de laatste vijf jaar op dezelfde wijze mogen ver lopen. L. H. Op 29 april jl. werd in Den Bosch het 25-jarig jubileum van de heer H. Tims gevierd. In deze 25 jaar is de heer Tims voor Heineken werkzaam geweest in Rotterdam, Leiden, Den Haag, waarna hij op 1 augustus 1959 naar Den Bosch kwam om daar de functie van chef expeditie te gaan vervullen. Na in de voormiddag van de 29ste april met zijn gezin in de directiekamer te zijn ontvangen door de heren Vestergaard, Kloppenburg, Zantman en Lindeman, waarbij hem het Heineken-embleem werd opgespeld, betrad de heer Tims met zijn gezin om halfvijf de fees telijk versierde kantine, waar hij werd opgewacht door een grote schare collega's. De rij van sprekers werd geopend door de heer Lindeman, die de heer Tims namens de chefs expeditie Amsterdam en Rotterdam een waardevolle attentie aanbood. Voorts sprak namens een vijftal beroepsvervoerders de heer Van de Donk, die zijn woorden vergezeld deed gaan van een prachtige filmcamera. Toen om kwart over vijf nagenoeg het voltallige personeel in de kantine aanwezig was, beklom de heer Zantman het spreekgestoelte. Uit zijn woorden bleek vooral hoezeer de heer Tims in Den Bosch de juiste man op de juiste plaats is. Het aantal problemen, dat de heer Tims de heer Zantman in een tijdsbestek van 3Vi jaar heeft voorgelegd, is naar de woorden van de heer Zantman op de vingers van een hand te tellen, terwijl het werkelijk aantal problemen dat zich moet hebben voorgedaan zeker een veelvoud hiervan moet zijn geweest. Namens de commerciële dienst Den Bosch bood de heer Zantman mevrouw Tims een fraai boeket bloemen aan, omdat zij, evenals iedere echtgenote van een Heineken functionaris zo enorm belangrijk is en was voor het slagen van haar man in zijn carrière. Uit handen van de heer Zantman ontving de heer Tims ook het personeels cadeau, bestaande uit een transistorradio. De laatste spreker was de heer Sikking, die de heer Tims namens de Heineken personeelsvereniging een luxe kist sigaren aanbood. Uit de woorden van de diverse sprekers bleek duidelijk, dat de heer Tims een echte Heineken man is, de betekenis van welke persoonsbeschrijving u allen duidelijk zal zijn. Na zijn dankwoord mocht de jubilaris nog vele geluk wensen in ontvangst nemen en bleef het gezelschap nog enige tijd onder een glaasje Heineken gezellig bijeen. RvE 15

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 17