Op 15 april jl. was de heer A. van Aalzum vier decennia in dienst bij Heineken Amsterdam. 40-jarig jubileum A. VAN AALZUM Op 15 april 1966 was de heer A. van Aalzum 40 jaar in dienst van Heineken Amsterdam. In verband met het niet beschikbaar zijn van 't Koel- schip op deze datum, werd het jubileum gevierd op 14 april. Alvorens de eerste spreker het woord te geven las de heer Verver drie gelukstelegrammen voor van res pectievelijk onze directeur, de heer Rinkel, de heren Van Ginneke en Niemantsverdriet, collega's van de heer Van Aalzum te Rotterdam en van onze assurantie makelaars Langeveldt, de Vos-de Waal Zn. Zoals te doen gebruikelijk is, begon de chef van de heer Van Aalzum, de heer Leeflang, met een terugblik op de loopbaan van de jubilaris bij Heineken. Hierbij bleek, dat deze, zoals veertig jaar geleden de gewoonte was, is begonnen bij de afdeling expeditie. Na verschillende af delingen te hebben doorlopen, werd de heer Van Aal zum in 1939 benoemd tot chef van de loonadministratie. Om gezondheidsredenen legde hij deze functie in 1957 neer Nadien verrichtte de heer Van Aalzum verschillende administratieve werkzaamheden, tot 16 januari 1961, de datum waarop hij medewerker werd bij de afdeling as surantiën, waar hij thans speciaal belast is met de be handeling van de autoschaden. Dank bracht de heer Leeflang de jubilaris voor de wijze waarop deze zijn taak verricht in het belang van de brouwerij en ook in dat van de vele personenautobezit- ters, die onder de Heineken polis verzekerd zijn. Namens de laatste groep bood de heer Leeflang me vrouw Van Aalzum bloemen aan. Het personeelscadeau, dat de heer Leeflang de jubilaris daarna overhandigde, bestond uit een Black Decker hobbyset. Een woord waarmee een bijna complete amateur-werkplaatsuitrus ting bleek te worden bedoeld. Vervolgens sprak de heer Roose als, naar hij zelf zei, fabrieksman, die de heer Van Aalzum heeft meege maakt als chef van de loonadministratie. Een functie, waarin men het niet gemakkelijk heeft, vond de heef Roose. Spreker wees er op, dat de heer Van Aalzum ook na zijn overplaatsing naar de „overkant" steeds geïnteresseerd is gebleven in het wel en wee van de pro- duktiesector. De heer Roose besloot zijn speech met de verzekering, dat hij de jubilaris gaarne van advies zal dienen bij zijn werkzaamheden met de hobbyset. De heer Verver bood de jubilaris daarna een fraaie kist met sigaren, geschonken door de drukkerij Portielje, aan. Vervolgens kwam de heer Van Essen aan het woord. In zijn namens de bazen gehouden toespraak belichtte de heer Van Essen speciaal de loonadministratieperiode van de heer Van Aalzum. „Je was niet altijd gemakke lijk wanneer het ging om toepassing van de C.A.O, maar griezelig eerlijk", zo zei de heer Van Essen, die de ju bilaris tevens dank bracht voor diens steeds tijdige waarschuwingen in verband met de afloopdata van ver zekeringen van installaties, die onder verantwoordelijk heid van de heer Van Essen vallen. De heer Verver onderbrak daarna even de rij van spre kers voor het voorlezen van een telegram van onze directeur, de heer Van der Werf, waarin deze de jubila ris gelukwenste en zijn spijt betuigde over het feit, dat hij niet persoonlijk aanwezig kon zijn. De laatste spreker was de heer Te Riele, die de zaal weer eens daverend deed lachen door een van zijn be kende feesttoespraken, waarin deze maal provo's, vo- pro's, Zeeuwse mosselen, witte bonen met spek en een sigaar, die als vergoeding voor een verloren tand werd gegeven, een rol speelden. Na het uitspreken van de wens, dat de limonade zal worden afgeschaft en het zin gen van de aria „Heineken's Birio", verliet de heer Te Riele het spreekgestoelte. Tenslotte bedankte de jubilaris de aanwezigen, de spre kers, allen die hadden bijgedragen voor het cadeau en ook zijn vroegere medewerkers. Een lange rij van collega's kwam daarna de jubilaris persoonlijk gelukwensen. Het bier smaakte na al het gepraat weer best! sgr 40-jarig jubileum J. HELSLOOT Op 9 mei 1966 werd in Amsterdam het 40-jarig jubi leum gevierd van de heer J. Helsloot. Hoewel 't Roei schip deze meidag zijn naam eer aandeed, was er echter een warme belangstelling te constateren voor de jubila ris, die met zijn vrouw op de ereplaats was gezeten. De vierde jubilaris dit jaar in Amsterdam, die zijn 40-jarig dienstver band herdacht, was de heer J. Helsloot. (9 mei jl.) 14

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 16