FOTONIEUWS ïarksorr Tulip Flights Tulpenrallye Bier als champagne Sinds 1959 worden met de Tulip Flights van Clarkson's Tours Ltd. (London) jaarlijks duizenden Engelsen naar Nederland overgevlogen voor een eendaags bezoek aan onze bollenvelden. Met veel feestvertoon en een over daad aan geschenken werd op donderdag 28 april jl. de honderdduizendste bollentoerist op Zestienhoven ont vangen. De gelukkige was mevrouw Margaret Hanson uit Leeds, een van de vijftien Engelse luchthavens, van Bij de finish van de Tulpenrallye zorgde een chimpansee, hier op de arm van BP reclameman H. Knake, voor de nodige vrolijkheid door met kwistige hand Heineken Rondjes uit te delen. Op de foto is het nog niet zo ver. Terwijl anders meestal de apen gretig de lekkernijen uit de handen van de mensen grissen, lijkt hier het omge keerde te gaan gebeuren. waaruit de tulpenvluchten worden georganiseerd. Op Zestienhoven kreeg mevrouw Hanson vanuit onze Vario- maton een verzilverde bierpul aangeboden, die zij ter plaatse „inwijdde" met een proeve van ons edele gerstenat. Verder ontving zij onder andere haar eigen gewicht in kaas (gemeten op een waag), een geschenk van het Nederlands Zuivelbureau. 's Middags stond onze T-Ford tot haar beschikking om haar van Voorhout naar de finish van de Tulpenrallye in Noordwijk te brengen en vandaar, via het Palace hotel, naar de Keukenhof in Lisse. Het 315e Squadron van de vliegbasis Eindhoven heeft een trofee in de vorm van een klein maar fraai kanon. Dit stuk geschut, dat de jaloezie van andere luchtmacht onderdelen opwekte, werd enige tijd geleden gestolen, maar door de mannen van 315 met veel list en durf weer naar Eindhoven teruggehaald. Om verdere dief stallen te voorkomen werd het kanon onlangs met beton in de grond verankerd. Nadat majoor P. Hoppener, commandant van het 315e Squadron het kanon op zijn nieuwe standplaats met een fles Heineken had gedoopt, werd de plechtige verankering door de mannen van 315 uitbundig gevierd.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 11