E.H.B.O.-wedstrijd voor bedrijfspioegen in Den Bosch De gewonde Van Asperen heeft de volle aan dacht van de ploeg Telefoondistrict. Op vrijdag 6 mei jl. vond 's avonds in de kantine van onze brouwerij in Brabants hoofdstad een E.H.B.O.- wedstrijd plaats, waaraan door enkele bedrijven uit Den Bosch en omgeving werd deelgenomen. De Heineken brouwerij kon als organisatrice niet aan deze wedstrijd meedoen, maar daar stond tegenover dat wij de vol gende keer met twee ploegen in het strijdperk zullen mogen treden. De jury, bestaande uit v.l.n.r. de heer Van Eyl, dokter Rijnders en dokter Waterreus. Tegen een buitengewoon goed ver zorgde achtergrond, voorstellende een gedeelte van een flessenspoelma- chine, was een bedrijfsongeval ge- ensceneerd, waarbij de elektricien Bruggemans in contact kwam met een defecte elektriciteitskabel, bij zijn val gewond raakte aan het rech- terbovenbeen en in een toestand van Onder het toeziend oog van de jury is de ploeg van de firma Koudijs in actie. schijndood bleef liggen. De hem te hulp gesnelde Van Asperen kwam eveneens ongelukkig ten val, liep daarbij een ribfractuur op en kwam terecht in een plas loogoplossing. De deelnemende ploegen kregen een summier overzicht van het gebeurde en moesten aan de hand van die ge gevens in een tijdsbestek van twintig minuten per ploeg een diagnose stel len en trachten de beide gewonden zo correct mogelijk te verzorgen. Dat dit een niet gemakkelijke opgave was bleek na afloop van de wedstrijd uit het juryrapport, waarop dokter Wa terreus een toelichting gaf en waarbij naar voren kwam dat ondanks het feit, dat over het algemeen goed werk was verricht, toch nog enkele grote fouten waren gemaakt. Bij een werkelijk ongeval zouden deze fou ten tot gevolg hebben gehad, dat een der slachtoffers ter plaatse zou zijn overleden en in een der gevallen zelfs de gehele E.H.B.O.-ploeg zou zijn geëlectrocuteerd, omdat werd ver zuimd de stroom uit te schakelen, hetgeen in een natte omgeving als ter plaatse van het ongeval fataal moest zijn. Opvallend was bovendien, dat door de meeste ploegen meer aandacht werd besteed aan de minder ernstig gewonde Van Asperen dan aan de in onmiddellijk levensgevaar verke rende Bruggemans, op wie volgens de regels binnen vier minuten na het ongeval kunstmatige ademhaling toe gepast had moeten worden. Dat ook de jury, bestaande uit de doktoren Rijnders en Waterreus en de heer Van Eyl het niet gemakkelijk heeft gehad, bleek bij het bekend maken van de uitslag uit het geringe puntenverschil tussen de diverse ploegen. De heer Kloppenburg had zich be reid verklaard de prijsuitreiking te verrichten en uit zijn handen moch ten de ploegleiders dan ook de wel verdiende medailles en bekers in ontvangst nemen. Al met al was het voor deelnemers en toeschouwers een leerzame avond. waarbij het belang van een goede E.H.B.O.-opleiding nogmaals duide lijk naar voren trad. Een woord van dank aan de organi satoren van deze voortreffelijk ge- Aan de rekentafel werd druk geteld door (v.r.n.l.) de dames Ehrenforth, Berlo, Van de Beuken en de heer Van Holten. leide wedstrijd is hier zeker op zijn plaats, terwijl in dit verband ook waardering moet worden geuit voor de vier brouwerij-employés, die op na tuurgetrouwe wijze als gewonden hebben gefungeerd, R v E DE UITSLAG LUIDDE ALS VOLGT: 1. Bedrijfsgeneeskundige Dienst Oss 389 punten 2. Telefoondistrict Den Bosch 371 punten 3. P.N.E.M. Den Bosch 326 punten 4. Koudijs Den Bosch 317 punten 5. Verkade Den Bosch 302 punten 6. Mars Veghel 256 punten 7. Grasso Den Bosch 250 punten De heer Kloppenburg overhandigt de ploegleider van de B.G.D. Oss de welverdiende trofee.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 10