De heer Both overhandigt dr. Heineken een historisch floretgevest. Onder hartelijk applaus en gezang verlaat de jarige de geslaagde bijeenkomst. geleid dat in 1923, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de maat schappij, een pensioenregeling werd ingesteld. Hij hoopte de heer Heine ken bij de viering van het 100-jarig bestaan gezond en wel terug te zien. De heer Heineken tenslotte dankte voor de gelegenheid die hem was ge boden nog eens temidden van zijn getrouwen te kunnen zijn. Hij herinnerde zich goed vaak de degen te hebben moeten kruisen met mensen die het niet altijd met hem eens waren, maar ook dat men steeds weer als goede vrienden uit elkaar was gegaan, een omstandigheid waar aan hij altijd veel waarde heeft ge hecht. Dankbaar was hij ook te mo gen constateren dat de in het verleden gevormde band nog altijd bestaat. Van de hierna geboden gelegenheid om de heer Heineken de hand te drukken werd gretig gebruik ge maakt. Gezien het glundere gezicht van de „dokter" mag worden aan genomen dat daarbij verschillende prettige gebeurtenissen uit het ver leden opnieuw ter sprake kwamen. Zichtbaar verheugd was de jarige ook met het hem door de heer Both aan geboden gevest met de initialen P.R. van een floret die had toebehoord aan de heer P. Raayen, vroeger voor zitter van de sportclub H.B.M. De belangstelling van de heer Heineken voor de schermsport was alom be kend en heeft, naar wij menen, ook de stoot gegeven tot de oprichting van die sportclub. Een spontaan aangeheven „Lang zal Grote aandacht bij de wcorden van dr. Heineken. Met een krachtig uitgesproken woord dankte dr. Heineken de aanwezigen. De 90-jarige heer Gerritsen wenst de 80-jarige geluk. hij leven," begeleidde dr. Heineken tenslotte naar de uitgang van 't Roei schip, waarmede een informele, bij zonder geslaagde receptie ren einde kwam. 3

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 5