JAARFEEST PERSONEELSVERENIGING 's-HERTOGENBOSCH Een overzicht van de zaal. Het Bossche Casino, gelegen aan de karakteristieke Parade en in de scha duw van de indrukwekkende St. Jan's Kathedraal, is voor het merendeel van uitgaand Den Bosch toch wel dé plaats om te feesten, mits het aantal feestvierders niet te talrijk is. Als gevolg van de voortdurende uitbrei ding van onze Bossche vestiging en de daarmee verband houdende toe neming van het aantal personeels leden, was het voor het bestuur van onze personeelsvereniging beslist geen sinecure een jaarfeest te organiseren. Daar het mogelijk was het personeels feest voor onze Belgische werknemers in hun eigen omgeving te doen hou den, kon voor de Bosschenaren het jaarfeest weer plaatsvinden in de ons allen zo vertrouwde omgeving van het Casino. Stuk voor stuk getroosten de leden van het zo actieve bestuur zich veel moeite om tenslotte met iets zodanigs voor de dag te komen, dat door ons allen, van hoog tot laag. kan worden geapprecieerd. Dit jaar waren wij dus weer in het Casino, waar aan de feestvierders nu eens een geheel ander „menu" werd voorgezet dan zij bij vorige jaar feesten gewend waren „opgedist" te krijgen, namelijk de opvoering in drie bedrijven van de operette Der Zigeu nerbaron door het amateurgezelschap De Utrechtse Operette. Nadat de voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer Sikking, een kort ope ningswoord had uitgesproken, waarin hij aankondigde dat het eerste deel van de feestavond zou worden gevuld met bovenvermelde operette en dit jaarfeest, als gebruikelijk, zou worden besloten met een gezellig bal, ging het doek op voor het eerste bedrijf. Hierin traden vooral Rien Hesselberth en Elisabeth Felix, die respectievelijk Een scène uit de operette „Der Zigeunerbaron". de rollen van de zigeunerbaron San- dor Barinkay en de oude heks Czirpa vertolkten, sterk op de voorgrond. Wat minder opvallend vonden wij stem en spel van Co Aertssen, die optrad als commissaris van de zeden politie. Comte Carnero. Dit was ook het geval met Jos Brekelmans (Kal man Zsupan, de rijke varkensfokker), althans voor zover het zijn vocale kwaliteiten betrof. De onder meer in het tweede bedrijf als landvoogd op tredende graaf Peter Homonay (Kees Broekman) hadden wij gaarne wat imponerender gezien. Het derde be drijf was naar onze mening de meest levendige en kleurrijke acte met een werkelijk bijzonder mooi decor. Op de verrukkelijke muziek van Johann Strauss jr. bereikte deze immer boeiende operette haar climax: de in de adelstand verheven „Zigeuner baron" vindt zijn grootste beloning in het bezit van zijn getrouwe Saffi, 'n zigeunermeisje (Ans van Leersum), waarmee zeker gesteld mag worden: eind goed, al goed! Met een hartelijk applaus honoreerden de aanwezigen deze verdienstelijke opvoering, waarvan de regie in han den was van Bert Achterberg. Het bestuur van onze personeelsver eniging was zo attent geweest enige tijd van tevoren een in het Neder lands gestelde korte inhoud van deze operette aan de personeelsleden uit te reiken, hetgeen voor hen die met taalmoeilijkheden te kampen hadden, zeer zeker van pas kwam. Na het dankwoord van de heer Sikking, waarbij deze aan alle optredenden in de operette een blijvend aandenken overhandigde, werd aan het tweede deel van dit jaarfeest begonnen. Het is welhaast vanzelfsprekend, dat dit in de beste stemming verliep. Daar voor was het dan ook een halfvasten- bal. De dansmuziek in de beneden zaal werd verzorgd door „The Old Stars", terwijl in hogere regionen „The Five J's" er duchtig op los musiceerden en met name de lief hebbers van de beat-muziek volledig aan hun trekken kwamen. Met een woord van welgemeende dank. dat ik meen namens alle perso neelsleden te mogen uitspreken aan het adres van het voltallige bestuur voor de prima organisatie van deze geslaagde Bossche feestavond, besluit ik dit verslag. vRh. Na afloop van de operette was er een geanimeerd bal.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 27