Van Straten naar Soerabaja, waar hij, aldus de heer De Rijke, uitstekend werk heeft geleverd. Na een jaar ging hij weer terug naar Singapore, waar hij tot zijn pen sionering als chef-machinist werkzaam was. Nadat de heer De Rijke nog enkele anekdotes had op gehaald besloot hij: „Ik weet zeker dat ik spreek na mens velen, hier en in de tropen, die zowel je werk als je persoon hebben bewonderd. Je was een man met veel toewijding en je hebt alle mogelijke karweitjes opge knapt." Namens vrienden, oud-collega's en bekenden overhan digde de heer De Rijke een „Van Dale" (de heer Van Straten is een trouwe klant van onze puzzelhoek) en een envelop met inhoud, terwijl mevrouw Van Straten een fraaie doos bonbons ontving. In zijn afscheidswoord dankte de heer Van Straten de heer De Rijke voor zijn waarderende woorden, dankte hij ieder die aan de cadeaus had bijgedragen en sprak hij tenslotte de hoop uit dat het de maatschappij overal ter wereld in lengte van dagen goed mag blijven gaan. De heer Kamphorst overhandigt de heer Perdijk het personeelscadeau ter gelegenheid van diens afscheid te Rotterdam op 31 maart Jl. Afscheid J. PERDIJK In een overvolle raadskelder heeft de heer J. Perdijk de 31e maart afscheid genomen van de Rotterdamse brouwerij. Zijn directe chef, de heer Kamphorst, gaf een overzicht, dat hij in drie punten verdeelde, namelijk de tijd voor, tijdens en na de werkzaamheden bij Heineken. Over de tijd voor Heineken wist de heer Kamphorst niet zo veel te vertellen. „Dat weet u zelf het beste en u zult wel in staat zijn daar een boeiend boek over te schrijven. U heeft namelijk een sterk gevoel voor historie. U bent hier werkzaam geweest bij de per soneelsdienst en in de administratie, die in nauw ver band staat met de personeelsdienst. U was de eerste pure personeelschef. Dat was een nieuw moment bij Heineken. U moest een totaal nieuw terrein gaan ontginnen. Frisse ideeën heeft u gebracht en uitge werkt. Vrij spoedig moest u bijgestaan worden door mej. De Raadt." De heer Kamphorst vermeldde ook dat de heer Perdijk in die tijd langdurig ziek was ge weest. Zijn werk werd in die periode waargenomen door de heer Drijver uit Amsterdam, die eveneens in de raadskelder aanwezig was. De heer Kamphorst vervolgde met te vertellen, dat de heer Perdijk bestuurslid is van de vereniging Handels avondschool Mercurius en dat hij ook bedrijfspsycho logie heeft gestudeerd. „U kunt zich nu gaan wijden aan uw liefhebberijen en aan uw gezin." De heer Kamp horst bood de heer Perdijk een envelop aan, waarvan de inhoud bestemd was voor de hobby van de heer Perdijk: fotograferen. De heer Kamphorst bedankte de heer Perdijk voor alles wat hij had gedaan en wenste hem het over- en betovergrootvaderschap toe. Vervolgens sprak de heer Verwoerd namens de afdeling waar de heer Perdijk het laatst gewerkt heeft. „Ik ben bij Heineken gekomen toen u ziek was en had het ge noegen de laatste jaren met u te mogen samenwerken. Het was zeer prettig. Bij uw afscheid heeft u de afdeling een cadeautje gegeven. Wij willen niet achterblijven en daarom bieden wij u ook iets aan." Hij overhandigde de heer Perdijk enkele boeken. De heer Perdijk sprak hierna enige woorden van dank. Hij dacht ook dat hij wel een aardig boekje over zijn belevenissen zou kunnen schrijven, maar deed het toch maar niet, naar hij zei, hij veronderstelde namelijk dat niet veel mensen het zouden kopen. De belangstelling van de heer Perdijk gaat nog steeds het meeste uit naar de jongelui, die hun entree maken in het bedrijfsleven. „Ze worden in het water gegooid en moeten zelf maar leren zwemmen. Het is prettig voor hen als iemand in het bedrijf belangstelling voor hen heeft en hen enigs zins behulpzaam is. Tot mijn spijt ga ik nu weg. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Ik heb nu vakantie. Heel dankbaar ben ik voor de gezondheid die mij is geschonken." Ook dankte de heer Perdijk heel hartelijk voor het geschenk onder couvert dat hij had mogen ontvangen. Hij ver telde, dat zijn plan was een stereocamera te kopen, waarmee foto's met diepte te verkrijgen zijn. De resul taten (kleurenfoto's) hoopte hij te zijner tijd eens te kunnen laten zien. De heer Perdijk eindigde met te zeggen: „Ik wens u allen een goede carrière, geluk in uw gezin en blijd schap in uw werk tot heil ook van Heineken". Afscheid W. UITERMARK Op donderdag 31 maart nam de heer W. Uitermark afscheid van de brouwerij te Amsterdam in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Bij afwezigheid van de heer Goos dankte de heer Tania „Ome Willem" voor de wijze waarop deze zich steeds van zijn taak had gekweten. Grote plichtsbetrachting en een sterk verantwoordelijkheidsgevoel noemde de heer Tania kenmerkende eigenschappen van de heer Uiter mark. Ook mevrouw Uitermark deelde in de hulde. „Op de agrarische hobby's, waaraan de heer Uitermark zich nu wel zal gaan wijden, zal ik niet te diep ingaan, aangezien ik vrees, dat de Amsterdammers hiervoor wel onvoldoende begrip zullen hebben, gezien de uitslag der laatste verkiezingen, namelijk slechts ongeveer 10 pro cent op boer Koekoek," aldus de heer Tania. Daarna werd de heer Uitermark toegesproken door zijn chef, de heer Van Damme. Ook hij legde de nadruk op de correcte wijze waarop de heer Uitermark steeds had gewerkt. „Doe het ook zo bij je 'nieuwe baas'," besloot de heer Van Damme, die daarna een kist sigaren namens de collega's aanbood. De derde spreker was de heer Zoutman, die onder dank zegging voor de hulp, welke hij van de heer Uitermark in voorkomende gevallen had gehad, het cadeau van het 20

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 22