C.A.MESSER 0 25-jarig jubileum Maandag 4 april heeft de heer Messer in de raadskelder te Rotterdam zijn 25-jarig jubileum gevierd. Als eerste sprak de heer Harmse, die de jubilaris en zijn echtgenote hartelijk gelukwenste. De heer Harmse gaf een kort overzicht van de loopbaan van de heer Mes ser. In 1941 is de jubilaris zijn werkzaamheden bij Hei- neken begonnen in de bottelarij. Met veel genoegen had de jubilaris daar gewerkt en ook had hij er veel geleerd. In die periode heeft de heer Messer tevens de bazen- cursus gevolgd. Vervolgens werd de heer Messer over geplaatst naar het magazijn bij de heer Vriethoff. Al spoedig ging hij in de raadskelder helpen bij het bedie nen en viel daar op door zijn correcte optreden. In 1949 nam Heineken klanten over van de Van Vol- lenhove brouwerij, die toen reeds een bierpompenservice had. Onze directie wilde natuurlijk niet dat de af nemers het slechter zouden krijgen dan ze bij Van Vol- lenhove gewend waren, dus besloot men een bierpompen service in het leven te roepen. De heer Messer werd overgeplaatst naar deze nieuwe afdeling, waar hij een uitstekende leermeester had in de heer Kamps. De heer Harmse vervolgde met te zeggen: „U heeft nu de gouden Heineken ster op uw linker revers. Op uw rechter revers zou ik graag een speldje willen steken met de woorden „Heineken-man". Door u is veel public rela tion bedreven. U zorgt er voor dat het bier goed in de glazen komt en door uw correcte optreden kreeg men een goede indruk van de brouwerij. Ik dank u hartelijk voor uw werkzaamheden deze 25 jaar. Rest mij nog de aangename taak u namens de collega's van de brouwerij een cadeau onder couvert aan te bieden. Wij weten dat u veel belangstelling voor muziek heeft. Daarom is er een bedrag bijeengebracht voor de aankoop van een pla tenspeler. Omdat er zo veel soorten zijn, willen wij de Maandag 4 april vierde de heer Messer in de Rotterdamse raadskelder zijn 25-jarig jubileum. keus aan u overlaten. Ik hoop dat in deze enveloppe veel muziek zit." Vervolgens kreeg de directe chef van de jubilaris, de heer Kok, het woord. Hij zei onder meer: „Gaarne wil ik mij aansluiten bij hetgeen de heer Harmse gezegd heeft. Ook ik wil u bedanken voor de prettige samen werking en ik hoop dat die samenwerking nog lange tijd voortgang mag vinden." De heer Kok bood de ju bilaris nog een persoonlijk cadeau aan. Hierna sprak de heer Messer zelf. Hij dankte de direc tie voor het grote cadeau. „Het belangrijkste van dit jubileum is de enveloppe die ik van mijn collega's mocht ontvangen. Ook hen wil ik heel hartelijk bedanken. De laatste zeventien jaar die ik onder de afnemers mocht doorbrengen waren de belangrijkste. Nog vele jaren hoop ik de Heineken brouwerijen te mogen dienen." Tenslote dankte de heer Messer zijn collega's, die zijn huiskamer in een ware bloementuin hadden herschapen. Afscheid J.VAN STRATEN Op 7 maart jl. nam de heer J. van Straten in de raads kelder te Rotterdam afscheid van Heineken. Eigenlijk voor de derde maal. Als chef-machinist in Singapore werkzaam, bereikte hij namelijk op 30 november 1965 de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Van Straten bleef in verband met het inwerken van zijn opvolger nog enige tijd aan, waarna hij op 14 januari jl. door de brouwerijgemeenschap van Singapore officieel werd uit geluid. Na zijn terugkeer in Nederland volgde, zoals reeds is gezegd, een afscheidsbijeenkomst in Rotterdam. De heer De Rijke memoreerde in zijn toespraak dat de heer Van Straten van zijn ruim dertig dienstjaren er ongeveer tien in Rotterdam had doorgebracht. In 1945, zo vertelde de heer De Rijke, werd een aantal technici uitgezonden naar het Verre Oosten om de brouwerijen daar weer in bedrijf te brengen. De heer Van Straten was er bij en zijn eerste reis voerde hem naar Singapore. Het werk aldaar leverde geen al te grote moeilijkheden op omdat de installaties in een vrij behoorlijke toestand waren achtergelaten. Dat laatste was niet het geval in Soerabaja, waar men eerst in de loop van 1946 aan de slag kwam. Er bestond toen grote behoefte aan een ma chinist die van aanpakken wist en zo vertrok de heer Foto links: Op 14 januari jl. werd de heer Van Straten door de brou werijgemeenschap van Singapore officieel uit geluid. V.l.n.r. de heer Horstman, mevrouw Van Straten, dr. Bels, mevr. Lewis, de heer Van Straten en de heer Hoogendam (Borsumij). De heer Van Straten tijdens zijn dankwoord in de raadskelder te Rotterdam, waar hij op 7 maart jl. afscheid nam (foto rechts). 19

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 21