J.C. SCHEULDERMAN kon gaan. Spreker wenste beiden een lang en gelukkig leven en bood een cadeau van het personeel, de enve loppe, aan. De heer Bol kwam mede namens diverse Rotterdamse collega's de hoofdkassier van de zetel der vennootschap met zijn jubileum feliciteren en hem de 'tiende penning' aanbieden in de vorm van een met gouden dukaten en zilveren florijnen bedekt pakket versnaperingen, daar mede ook weer denkend aan die Alva. De heer Sluvter van de afdeling kas kwam zijn chef, mede namens zijn collega's, onder aanbieding van een fraai bloemstuk, vertellen hoe men hem waardeert en tevens getuigen van de goede geest op de afdeling. De heer Drijver, indertijd chef van de boekhouding de biteuren, herinnerde met veel genoegen aan de tijd die hij met de heer Wilschut had mogen samenwerken en vroeg, gebruik makend van de gelegenheid, belangstel lend naar een indertijd gezamenlijk gekocht en de heer Wilschut in bewaring gegeven premielot. Bovendien wil de hij de aandacht vragen voor de mensen die gedurende een zo lange reeks van jaren het steeds maar weer pres teren om stug door te werken, hun beste krachten te geven en de hen opgedragen werkzaamheden met plezier te blijven verrichten. De heer Steeneken kwam namens de vertegenwoordigers, onder aanbieding van het rokertje, bedanken voor de prettige samenwerking en de, ook onder vaak moeilijke omstandigheden, verleende service. Het laatste woord was aan de heer Wilschut. Hij noemde de jaren op de boekhouding de mooiste van zijn leven die voor hem onvergetelijk zullen blijven en gewaagde van de Amsterdamse humor die sprak uit de verhalen waarmee de lopers soms thuis kwamen en waar om men zo vaak en zo veel kon lachen. Hij bedankte allen voor de ondervonden medewerking in de afgelopen jaren, voor de gesproken woorden en mede namens zijn vrouw voor het aangeboden cadeau. Het allerlaatste woord is echter aan mij. Ook deze re ceptie heb ik weer met veel genoegen verslagen. Jammer heb ik het gevonden dat de lieve dochters, waarvan ik in de loop der jaren wel zo het een en ander heb ge hoord, niet aanwezig konden zijn. Maar ja, het verblijf in het buitenland van de één en het verblijf in het kraambed van de ander zijn acceptabele redenen voor hun afwezigheid. Met het 40-jarig jubileum en de geboorte van het tweede kleinkind wordt de familie Wilschut bij deze nog eens van harte gelukgewenst door Oud Bruin De 6e april werd de heer Scheulderman door de Rotterdamse brouwerij gehuldigd in verband met zijn 40-jarig jubileum. 40-jarig jubileum De tweede jubilaris, die in de afgelopen periode zijn 40-jarig dienstverband bij Heineken herdacht, was de heer Scheulderman te Rotterdam. Allereerst werd de jubilaris met zijn echtgenote ontvangen bij de bedrijfs leiding. Daar dankte de heer Van Rossem de heer Scheulderman namens de directie voor hetgeen hij gedurende die 40 jaar in het belang van de brouwerij had gedaan en over handigde hem het geschenk onder couvert. Ook dankte hij mevrouw Scheulderman voor haar goede zorgen en steun op de achtergrond. Daarna speldde de heer Van Rossem de jubilaris de gouden Heineken ster met de briljant op de revers. Tijdens de receptie in Hollandia sprak als eerste de heer Van Zetten, chef bottelarij, die, zoals hij zei, met een zekere jaloezie naar de Heineken ster van de jubi laris keek. In 1926 is de heer Scheulderman in de stal begonnen. „Het is mij gebleken," aldus de heer Van Zetten, „dat iedereen daar vroeger begon. Het leek wel of daar het bier werd gebrouwen." In 1932 werd de jubilaris overgeplaatst naar de bottelarij, waar hij het tappen grondig heeft geleerd op allerlei soorten machi nes. De heer Scheulderman kende de werkzaamheden uit-en-ter-na. Ook heeft hij met veel toewijding het kel- derwerk geleerd en gedaan. „Een bijzonder verdienste lijke periode zijn voor u geweest de jaren 1952-1957. Toen was de produktiegroei bij Heineken nauwelijks bij te houden. U moest ook 's nachts gaan werken. Dat was erg moeilijk, maar u bent daar voortreffelijk in ge slaagd. Ook is gebleken dat u ontzettend sterk bent. Moeren, die door u met de hand vastgezet werden, moesten door een ander met de sleutel weer losgedraaid worden." Later heeft de heer Scheulderman de moed en de wil gehad zich op te werken tot all-round tapper. Hier had de heer Van Zetten bijzondere waardering voor. ,,U wilde dat werk niet alleen om er maatschappelijk beter van te worden, maar ook omdat u gelijk, zo niet meer dan anderen wilde zijn." Ook de heer Van Zetten dankte mevrouw Scheulderman, die haar man vaak had moe ten missen in verband met de ploegendienst, voor haar goede zorg en toewijding. De heer Van Zetten besloot met de jubilaris voor de komende zes jaar, tot zijn pen sioen, en ook daarna, een goede gezondheid toe te wensen. Vervolgens bood de heer Beuzekom de jubilaris namens het jubileumfonds een enveloppe met inhoud aan. De heer Beuzekom vertelde nog het een en ander over de beginperiode van de heer Scheulderman bij Heineken: hoe er in de tuigenkamer altijd veel gezongen werd, ter wijl men toch nog niets gedronken had. „Daar is veel veranderd. Nu is het er stil. Weet je nog, dat we 96 stukken koper moesten poetsen? We waren al moe voor we er aan begonnen." Als laatste feliciteerde de heer Kort de jubilaris namens de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale, waarvan de heer Scheulderman bijna veertig jaar lid is. Namens de A.B.C. bood de heer Kort hem een taart aan, uit er kentelijkheid voor zijn jarenlang trouw lidmaatschap DANKBETUIGING Mede namens mijn vrouw betuig ik mijn hartelijke dank aan directie, bedrijfsleiding, chefs, bazen en collega's voor de betoonde belangstelling bij mijn 40-jarig jubileum en voor de cadeaus die ik mocht ontvangen. J. C. SCHEULDERMAN 18

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 20