film mee te beginnen. Als u er een humoristisch nootje aan wilt geven, moet dit een beetje in scène gezet worden. U laat dan bijvoorbeeld één van de koffers open staan, waarbij de bagage tot vér boven de rand uit steekt, terwijl Pa met de tweede kof fer aan het worstelen is en tracht met de grootste inspanning het deksel dicht te sjorren. Een andere foto, die hieraan chrono logisch voorafgaat, is het moment waarop de gehele familie gebogen zit over prospectussen en kaarten. Hier- bij laat u het jaar van de vakantie duidelijk naar voren springen door een prospectus met een duidelijke jaaraanduiding wat op de voorgrond te leggen of een blad van de kalender te nemen waarop de vakantieperiode omlijnd is. In beide gevallen zal meestal een flitsje voor het invullende licht moeten zorgen. En nu gaat de vakantie werkelijk be ginnen. De bedoeling van dit artikel is een ieder aan te raden nu eens van de conventionele vakantiefoto's te willen afstappen en wat meer nadruk te leggen op het essentiële van de omgeving waar u deze vakantie door brengt. Maak nu eens geen foto's zo in de trant van: „Dit was het pension waar wij lo geerden; daar links boven was onze kamer." „En hier staat Jantje op de trappen van het Louvre. Ik heb toen niet ge zien dat die trappen zo scheef liepen." „En hier zitten we met z'n allen. Die heer en die dame daar links waren mensen uit Assen. Mijn vrouw zei steeds: Ik geloof nooit dat dat stel getrouwd is, want ze zijn zó aardig voor elkaar." „En hier zijn Jantje en Marietje. Jam mer dat de hoofden er af zijn. Dat gebeurt me nog al eens. Thuis noemen ze mij tegenwoordig de koppensnel ler. Het zal wel aan het toestel lig gen", enz. enz. Wat wij willen voorstellen is, als u daar genoegen in hebt, deze foto's toch te maken. Mocht u evenwel van mening zijn dat het prettig zou zijn van de vakantie een serie foto's over te houden waarnaar u met genoegen en soms zelfs met trots kijkt, lees dan de raadgevingen die wij u in dit hoekje van Vers van 't Vat de eerst komende maanden zullen aanbieden. U moet beginnen uw camera vóór de vakantie grondig stofvrij te maken door hem met lucht schoon te blazen. Eventuele technische gebreken laat u door uw fotohandelaar in orde ma ken. Maar doe dit vooral tijdig want tegen de vakantietijd loopt het storm bij de instrumentmakers die deze re paraties moeten verrichten. Mocht u inmiddels vergeten zijn hoe het ap paraat precies werkt, ga dan alles nog eens na, want als er straks een foto snel gemaakt moet worden om dat de situatie snel handelen vereist, moet u het toestel vlot kunnen be dienen. Tot zover dit eerste artikel. In een volgende uitgave van Vers van 't Vat willen wij u graag de beloofde tips geven. Mocht u problemen hebben op foto- of filmgebied, leg deze dan eens voor aan het bestuur van de foto- en filmclub. Ook niet-leden willen wij gaarne met raad en daad terzijde staan en mocht het eens uw hobby worden, dan bent u van harte welkom als lid van onze vereniging. Het bestuur NIEUWS VAN DE WANDELCLUB De ledenvergadering, die op 1 februari j.l. werd gehouden bracht weliswaar geen nieuw bestuur, maar wel, met algemene stemmen, een nieuwe mars leider: onze penningmeester, de heer C. Timmers, terwijl als zijn plaats vervanger werd gekozen de heer J. Zwanenburg. Wij hopen mét onze nieuwe leider mooie en gezellige marsen te kunnen lopen. Op deze vergadering werden tevens bijzonderheden verteld over de Gou den Vierdaagse te Nijmegen in juli a.s. De besturen van Rotterdam en Den Bosch hebben hierover op pret tige wijze geconfereerd op een zater dagmorgen in januari in Utrecht. Rotterdam zal 11 deelnemers aan deze 50ste Vierdaagse kunnen leveren; Den Bosch eveneens 11 en ditmaal komt ook Amsterdam met 3 deelne mers. De heer Leeflang (van Amster dam) zal hieraan, menen wij, zijn steentje wel hebben bijgedragen. In ieder geval komt Heineken dus met 25 deelnemers. Een groep van onze, nog jonge verenigingen, om trots op te zijn! Nadat deze winter twee van onze le den met de secretaris de zangavonden van de Kring Rotterdam hadden bij gewoond, hebben wij een bundel met gezellige wandelliederen samengesteld, die wij zullen gebruiken bij onze mar sen in het komende seizoen. Over het nut van een wandellied be hoeven wij niets meer te schrijven na onze publikatie in een van de vorige nummers. Onze ervaring: een goed gezongen wandellied geeft nieuwe energie en verhoogt de stemming. Het wandelseizoen werd op 19 maart j.l. geopend met een Openingstocht van de Wandelkring Rotterdam. Op 2 april a.s. lopen wij met de Oranje garde in Heinenoord. Wij wensen allen een goed wandel seizoen en, als het even kan, blaarloos. vdBg LEEN RUTTEN BILJARTKAMPIOEN 1965-1966 Nadat Streuper twee achtereenvol gende jaren het kampioenschap op zijn naam wist te brengen, was het dit jaar tot aller verrassing Rutten die de wisselbeker in ontvangst mocht nemen. Wij kennen Rutten als een kalme (misschien zelfs te) rustige jongen in de vereniging die, hoewel hij nooit opvalt, een grote steun voor de ver eniging is en uitblinkt door zijn spor tieve spel en optreden. Van de door hem gespeelde 14 wed strijden wist Rutten er 12 te winnen, terwijl hij de overige 2 par tijen slechts met enkele caramboles verschil heeft verloren. Ook deze ver loren partijen speelde hij ver boven zijn gemiddelde. Een prachtige prestatie van Rutten, die ons aller felicitatie verdient. Ook de twee bestuursleden Steenhorst en Hoogmoed, vorig jaar op de laatste plaatsen geëindigd, zijn goed terug gekomen. Steenhorst zien wij trots de tweede plaats bezetten, terwijl Hoogmoed de vierde plaats opeiste. Van Gent, Wens veen en Kareis waren deze com petitie „in"; vooral Kareis kan tegen een sterke tegenstander zijn partij in het minst mogelijke aantal beurten uitmaken. Onze jongste speler, Van Yperen, doet het wel, hoewel hij nog niet het hem toebedachte gemiddelde speelt. Streuper, De Borst en De Hek gingen deze competitie iets achteruit, maar gelukkig gaat De Hek de laatste we ken weer beter spelen. Spros, in 2 jaar enorm vooruitgegaan, heeft een kleine inzinking. Van Wulffele is nog niet op volle toeren en Lammens (het wil dit jaar niet) kon ondanks prachtige series en mooi spel geen partij winnen. Van Berkel en De Geus noteerden veel gewonnen partijen, maar consta teerden geen vooruitgang in hun spel. De eindstand van de afgelopen com petitie (aan de hand van de gewon nen partijen) is: 1. Rutten (kampioen) 2. Steenhorst 3. De Geus 4. Hoogmoed 5. Kareis 6. Van Wensveen 7. Van Gent 8. Van Berkel 9. Streuper 10. Van Wulffele 11. De Borst 12. De Hek 13. Van Yperen 14. Spros 15. Lammens De Geus

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 27