Afscheid L. A. Kregel Rotterdam, 28 februari 1966. Opnieuw nam de brou werij afscheid van een van haar oudgedienden, een man die, ondanks het feit dat hij de laatste jaren in verband met zijn gezondheid niet meer in actieve dienst werkzaam was, grote bekendheid genoot op onze Maas- stedelijke vestiging. Het was de heer L. A. Kregel, op 17 september 1919 in dienst getreden, die 14 februari jl. de 65-jarige en daarmee pensioengerechtigde leeftijd bereikt had. Van zijn ruim 46 dienstjaren is hij 35 jaar als chauffeur in de buitendienst werkzaam geweest. Die hem kennen en dat zijn er velen zullen begrijpen dat er tijdens de ontvangst bij de bedrijfsleiding menig sterk verhaal uit die tijd weer ter sprake kwam. Voor al hetgeen hij in zoveel jaren trouwe dienst en met zoveel plichtsbetrachting en verantwoordelijkheidsge voel in het belang van Heineken en van de brouwerij Op 28 februari 1966 nam opnieuw een van de Rotterdamse oudgedien den afscheid. Het was de heer L. A. Kregel (ruim 46 dienstjaren), hier tijdens de receptie samen met zijn zoon, die als chef postkamer te Rotterdam werkzaam is. had gedaan, dankte de heer Van Rossem hem, mede namens de directie recht hartelijk. Deze dank, waarin ook mevrouw Kregel werd betrokken, ging vergezeld van een envelop met inhoud, bestaande uit de voor deze diensttijd geldende gratificatie. Dat niet alleen de naam, maar ook de faam van de heer Kregel goed bekend stond, bleek wel uit de grote be langstelling op de afscheidsreceptie in kantine Hollan- dia. Omringd door familieleden, onder andere zijn broer, zoon, schoondochter en kleinzoon en verder door vele collega's, vrienden en bekenden zowel uit het bedrijf als van kantoor, alsook uit de kring van de gepensioneerden, mocht de heer Kregel vele goede wen sen in ontvangst nemen van hen, die bij dit afscheid nog enkele persoonlijke woorden met hem wilden wis selen. Dat er vele gepensioneerden aanwezig waren laat zich verklaren uit het feit, dat de heer Kregel de laatste jaren veel voor hen heeft gedaan. En niet alleen voor hen. Bekend is zijn collectewerk voor de blinden, evenals zijn roep: „Sluit vijf minuten uw ogen en ver plaats u in het land der blinden!" waarmee hij de harten en portemonnees wist te ontsluiten. Behalve goede wensen waren er ook geschenken. Collega Lange was de eerste om mevrouw Kregel bloemen en de heer Kregel een cadeau onder couvert, namens het jubileumfonds, te overhandigen. De heer Van Agthoven vertegenwoordigde het bestuur en de leden van H.B.B. en bood een grote taart aan voor zoveel jaren trouw donateurschap van de heer Kregel. Namens de vakorganisatie, waarvan de heer Kregel vele jaren bestuurslid is geweest, kwam de heer Kroep een prachtig bloemstuk aanbieden. De heer Kregel, die bij het aanbieden van de cadeaus door zijn gevatte opmerkingen voor grote vrolijkheid had gezorgd richtte zich nu in alle ernst met woorden van dank tot de directie, tot zijn chef de heer Van Leen, tot zijn collega's („zij zijn zo langzamerhand mijn vrienden geworden") en tot allen die op dit afscheid aanwezig waren en hen die aan de geschenken hadden bijgedragen. Een woord van speciale dank ging naar „mijn oude vriend Bram de Jonge, van wie ik het autorijden heb geleerd". DAN K B ETUIG I N G E N Mede namens mijn echtgenote wil ik gaarne allen bedanken voor het cadeau onder couvert, voor de andere geschenken, evenals voor de ondervon den grote belangstelling en de prettige wijze waarop mijn afscheid is verlopen. W. RITMAN Langs deze weg wil ik gaarne directie, bedrijfsleiding, chefs en collega's bedanken voor alles wat ik tijdens mijn werkzaamheden en vooral bij mijn afscheid van de brouwerij heb mogen ondervinden. De waarderende woorden en het prachtige cadeau zullen mij als een prettige herinnering bijblijven. A. J. JANSEN Ook namens mijn vrouw en kinderen wil ik gaarne mijn hartelijke dank betuigen aan directie, chefs, collega's en gepensioneerden voor de vele blijken van belangstelling bij mijn pensionering ondervonden en voor de cadeaus van het personeel, van de A.B.C. en van de volkstuinvereniging „Helpt Elkander" die ik bij die gelegenheid mocht ontvangen. J. L. A. ZOM Gaarne wil ik nogmaals, mede namens mijn vrouw en kinderen, mijn hartelijke dank betuigen aan directie, bedrijfsleiding, chefs, collega's, vrienden en bekenden voor de vele blijken van belangstelling bij mijn afscheid van de brouwerij. Ook de geschenken welke ik op die dag mocht ontvangen vormden voor mij een bewijs van de waardering en de vriendschap die ik gedurende mijn diensttijd en in het bijzonder bij dit afscheid heb onder vonden. L. A. KREGEL Bij mijn afscheid mocht ik reeds getuigen van mijn dankbaarheid voor hetgeen Heineken voor zijn werknemers heeft gedaan en doet. Tevens wil ik, mede namens mijn vrouw, bedanken voor hetgeen ik in woord en geschenk mocht ontvangen. E. F. W. DE HEY Ook namens mijn man wil ik directie, verkoopsecretariaat en overige personeelsleden vriendelijk bedanken voor de mooie bloemen en geschenken, die wij ter gelegenheid van ons huwelijk mochten ontvangen. P. DE WINDE-DE GROOT Bij deze betuig ik mijn hartelijke dank aan allen, in het bijzonder de medische dienst, bazen, chauffeurs en garagepersoneel, de personeelsvereniging en de biljartclub van onze Bossche brouwerij voor de vele blijken van belangstelling en voor de attenties die ik gedurende mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst mocht ontvangen. H. A. F. HELLER 21

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 23