Afscheid i. L. A. Zom Na een diensttijd van bijna 45 jaar nam op 30 januari jl. de heer J. L. A. Zom afscheid van de brouwerij in Rotterdam. Voor dit afscheid bestond in de bedrijfs- gemeenschap en ook daarbuiten grote belangstelling, want de heer Zom was een bekende en geziene figuur op de Maasstedelijke brouwerij. Gedurende al die jaren was hij werkzaam in een en dezelfde afdeling die tegen woordig de mechanische werkplaats wordt genoemd. Daarnaast maakte hij geruime tijd deel uit van het bestuur van het personeelfonds, was hij lid van de ondernemingsraad en had hij zitting in de veiligheids commissie. Bovendien nam hij buiten de brouwerij actief deel aan het werk van de vakorganisatie. Tenslotte, zo werd bekend tijdens de receptie in Hollandia, was hij bijna 25 jaar bestuurslid van een volkstuinvereniging. Voor alles wat hij, niet alleen in zijn dagelijks werk, maar ook in die andere functies had gedaan en waaraan hij op positieve, constructieve wijze had meegewerkt, dankte de heer Wanschers, die deze keer tijdens de officiële ontvangst als gastheer optrad, hem namens de directie en de bedrijfsleiding. De eerste spreker in kantine Hollandia was chef machinist De Lange die bijna 25 jaar de directe chef Heineken jaren verschillende zeer plezierige herinne ringen. Aan het einde van de ontvangst dankte de heer Den Hond, die bij afwezigheid van de heer Van Rossem de honneurs waarnam, de scheidende heer Lusse recht har telijk voor hetgeen deze gedurende tien jaar voor de brouwerij en in het bijzonder voor de bottelarij gedaan had. In deze dank betrok de heer Den Hond ook mevrouw Lusse voor haar aandeel in de prestaties van haar man. In kantine Hollandia waar de afscheidsreceptie plaats vond, sprak de heer Van Zetten, chef bottelarij, de heer Lusse toe. Hij zei dit met veel plezier te doen, temeer omdat hij de laatste tijd veel aardige dingen van de heer Lusse had gehoord, onder andere dat deze het zo jammer vond maar tien jaar bij Heineken te zijn ge weest. Aan de andere kant bleek daaruit ook weer de voldoening die de heer Lusse in zijn werk had gehad, aldus de heer Van Zetten, die hem namens het bottelarij- personeel een bijzonder fijn en prettig collega noemde. De heer Van Zetten zei verder: „Ik wil u graag ook persoonlijk nog bedanken voor de zorg en toewijding, waarmee u 2720 dagen opgewekt uw werk heeft gedaan. Namens alle collega's van de bottelarij ook van hen die niet aanwezig kunnen zijn ontvangt u een enve lop met inhoud, een cadeau waaraan u vast wel een passende bestemming zult weten te geven!" Ook me vrouw Lusse werd in de dank betrokken voor het steentje dat zij had bijgedragen, de toewijding en de zorg waarmee zij haar man had bijgestaan. Ook namens het jubileumfonds was er voor de heer en mevrouw Lusse een afscheidsgeschenk dat, vergezeld van enkele toepasselijke woorden, door collega Salo mons werd aangeboden. van de heer Zom is geweest. De heer De Lange bracht zijn waardering voor de persoon en het werk van de heer Zom als volgt onder woorden: „Je stond bij ons aan geschreven als een bijzonder mens, niet alleen in je vak, maar ook in vele andere opzichten. Hartelijk dank voor al hetgeen je hebt gedaan!" Namens het jubileumfonds, waarvan de heer Zom bijna 25 jaar 2e penningmeester was, had men besloten voor hem iets bijzonders te doen. Als herinnering aan al zijn collega's ontving de heer Zom een fraaie ligstoel die hij natuurlijk meteen uitgebreid moest proberen, alsmede een kleiner cadeau bestaande uit een vorstelijke kist sigaren. Daarna kwam de heer De Bruin, voorzitter van de volkstuinvereniging „Helpt elkander" zijn dank en erkentelijkheid betuigen voor hetgeen de heer Zom als bestuurslid in 25 jaar voor de vereniging had gedaan. De heer Kloppenburg, die een gedeelte van de receptie bijwoonde, sprak over de nauwgezetheid en het menselijk gevoel van de heer Zom, eigenschappen die onder andere tot uitdrukking waren gekomen tijdens diens lidmaatschap van de ondernemingsraad. In zijn dankwoord zei de heer Zom dat hij het werk Na bijna 45 dienstjaren nam de heer J. L. A. Zom op 30 januari jl. afscheid van de Rotterdamse brouwerijgemeenschap. Onder de velen die op de receptie afscheid kwamen nemen, was ook onze directeur, de heer Kloppenburg. in de verschillende functies als zijn plicht had gezien en zeker niet als een verdrietige plicht. Hij bracht dank aan allen met wie hij had mogen samenwerken en wat deze bijeenkomst betrof dankte hij voor de belang stelling, voor de bediening en niet in het minst voor de ontvangen geschenken. De laatste spreker op dit afscheid was de heer Kort die van zijn waardering kwam getuigen voor de wijze waarop de heer Zom daadwerkelijk had meegewerkt aan het welzijn van zijn medemensen. De heer Kort sprak ook over de vasthoudendheid van de heer Zom die, wanneer hij van de juistheid van een zaak over tuigd was, erop terug bleef komen. Namens de vak organisatie dankte de heer Kort hem voor alles wat hij op zo velerlei gebied gedaan had, een dank waarin hij ook mevrouw Zom betrok die haar man vele uren voor dit werk had moeten afstaan. Velen, uit alle geledingen van het bedrijf, maakten daarna gebruik van de gelegenheid om een handdruk en enkele woorden ten afscheid met de heer Zom te wisselen. 19

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 21