A. J. OVERWATER 25-jarig jubileum Vrijdag 4 maart 1966 jubileerde in Amsterdam de heer A. J. Overwater. Toen de jubilaris op deze dag te omstreeks vijf uur in 't Koelschip werd binnengehaald, kreeg het welkomstlied een dubbele betekenis. Het gold namelijk niet alleen de jubilaris met vrouw en kinderen, maar zeker ook zijn 78-jarige vader, die bij Heineken nog grote bekendheid geniet vanwege het feit dat hij de koetsier is, die staat afgebeeld op de reclameplaat van de wagen met paarden. Dit werd door de heer Goos gereleveerd alvorens hij tot de jubilaris het woord richtte. De jubilaris was zijn loopbaan begonnen als haspelant in de tapkelder. In 1945 kwam hij als leerling kuiper in het mooie vak dat in de brouwerij praktisch tot uitsterven is gedoemd. Na de lagerkelder (1957) was de jubilaris tenslotte in 1964 in de helderbierkelder beland. Vooral het laatste jaar was het werk hierin geen sinecure en het zal een grote ver betering zijn als volgend jaar de nieuwe helderbier kelder klaar zal zijn. Dat er geen noemenswaardige stagnaties waren ontstaan, was ook voor een groot deel te danken aan het goede werk van de jubilaris. Voorts was de heer Overwater vele jaren een goed lid van de veiligheidscommissie. Hij wist de problemen te stellen en mede op te lossen. Voor dit alles dankte de heer Goos de jubilaris hartelijk en besloot met de hoop dat de veiligheidsproblematiek in bredere kring wat meer belangstelling krijgt, gezien de enorme stijging van het ongevallen- en ziektecijfer. De heer Pothoven sprak als directe chef van de jubilaris met veel waardering over zijn werk. De eenmansfunctie, zoals de jubilaris heeft, is vaak niet populair en ook niet geschikt voor iedereen. Vaak is het zo dat men de weelde van de vrijheid niet kan verdragen of de daar mee verband houdende verantwoordelijkheid niet aan kan. Kan men dit echter wel, en dit was bij de jubilaris het geval, dan zal men in hoger mate voldoening in zijn werk hebben. Spreker hoopte dat dit zo mag blijven. Hij dankte de jubilaris voor alle medewerking en over handigde hem het personeelscadeau, bestaande uit een enveloppe metfinanciële inhoud. De heer Te Riele, gelukkigerwijs weer eens in „de houten broek", haalde herinneringen op aan het be roemde en legendarische Brouwersmannenkoor, waar De derde zilveren jubilaris deze keer in Amsterdam was de heer A. J. Overwater, die op 4 maart 1966 zijn 25-jarig dienstverband bij Heineken herdacht. ook de jubilaris in had gezongen. Jammer dat het er niet meer is, aldus spreker, want zingen verbetert de sfeer in huis en op je werk. „Kijk naar je vader en word zingend oud," eindigde de heer Te Riele. De heer Zoutman, baas van de bottelarij, had geconsta teerd, dat er de afgelopen week naast dit jubileum nog enige mijlpalen waren te signaleren namelijk dat twee jaar geleden de nieuwe bottelarij was geopend en dat deze week voor het eerst 12.500 hl zou worden ge botteld. Wat dit laatste betrof kon gezegd worden, dat als het aan de jubilaris had gelegen dit nog eerder gebeurd zou zijn, want die wilde wel eens vlugger bier aan voeren dan de bottelarij kon verwerken. Spreker hoopte dat de jubilaris met dezelfde vitaliteit als zijn vader de 65 vol zou maken. De jubilaris sloot de rij van sprekers met een hartelijk dank aan allen en met het zingen van „Glaasje op laat u rijden." Onbewust waarschijnlijk vestigde hij hiermede nog eens nadrukkelijk de aandacht op het Brouwersmannenkoor en de veiligheidscommissie. L. H. DANKBETUIGING Nogmaals mijn hartelijke dank, mede namens mijn vrouw en kinderen, aan directie, bedrijfsleiding, chef, bazen en collega's voor de vele blijken van belangstelling, voor de sympathieke woorden van vele sprekers en voor de prachtige cadeaus die ik ter gelegenheid van mijn 25-jarig dienstjubileum van u allen mocht ontvangen. Het zal voor ons een onvergetelijke dag blijven. J. A. ROOSE. DANKBETUIGING Gaarne wil ik, mede namens mijn vrouw, mijn hartelijke dank betuigen aan directie, chefs en collega's, ook uit Rotterdam en Den Bosch, voor de ondervonden belangstel ling en voor de mooie cadeaus die ik bij mijn 25-jarig jubileum mocht ontvangen. J. L. BOS 17

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 19