J. L. BOS 25-jarig jubileum Verrast keek de jubilaris toen de heer Van Berge het spreekgestoelte beklom en hem dankte voor de ge sprekken die hij met het tweemanschap (de jubilaris en de heer Dooyeweerd) tijdens de middagpauze op vele woensdagen had mogen hebben. De felicitaties gingen vergezeld van een doos sigaren. De heer Zoutman had, gewoonte getrouw, zijn speech op rijm. Hierin kwamen weer vele goede hoedanig heden naar voren en vooral het feit dat de jubilaris zo goed kon luisteren, speciaal in die gevallen waar het de moeilijke zaken betrof, om bij gepleegde onregel matigheden tot de juiste standpunten te komen. De heer Hof belichtte weer eens een ander facet van de activiteiten van de jubilaris, namelijk de B.Z.B. Hij dankte hem voor het bezielende werk dat hij als instruc teur voor de reddingsdienst heeft gedaan. De heer P. Vos dankte namens de gepensioneerden voor al datgene wat in de commissie waarin de jubilaris zitting heeft, voor deze groep is gedaan. De felicitaties golden ook namens „Pierre". De heer Mulder van de firma Faas bood namens de „viscommissie" een rokertje aan en sprak de hoop uit dat ook op dit gebied de goede samenwerking mag blijven bestaan. Het hiernavolgende dankwoord van de jubilaris was recht evenredig met hetgeen daarvoor was gezegd. Zeer uitvoerig ging de heer Roose in op alle speeches en dankte daarbij allen zeer voor alles wat men voor dit jubileum had willen doen. Naast de opmerkelijke op merkingen, zoals ten aanzien van de heer Goos „ruwe bolster maar klein hart" en ten aanzien van de heer Vos „oude Drees-soldaat" was het sluitstuk een weer spiegeling van de geloofsovertuiging van de jubilaris en van de verbondenheid met zijn vrouw die hem altijd „dubbele handen" heeft gegeven. L. H. Amsterdam. De 6e februari 1966 was voor directie chauffeur Bos „de" dag. „De" dag omdat hij toen 25 jaar bij Heineken in dienst was en de herdenking van dit feit in het vooruitzicht had. Die 6e februari viel op zondag en hij en zijn verwanten en wij hebben tot maandag 7 februari moeten wachten om het ge zamenlijk in het Roeischip te herdenken. Maar toen het dan zover was, hebben wij graag gebruik gemaakt van de gelegenheid om Bos te vertellen hoe prettig het allemaal wel was geweest in die 25 jaar en hoe goed hij zijn werk wel had verricht. Na voorlezing van de notulen van de vorige vergade ring, herstel, na voorlezing van het van de heer Klop penburg ontvangen gelukstelegram was het de heer Tania die bij afwezigheid van de heer Goos het eerst hiervan getuigde. Hij dankte de jubilaris daarnaast voor zijn aandeel in de opbouw van de goede naam van Heineken en releveerde dat hem als „Engelandvaarder" was ge bleken dat Bos met een klein aantal Engelse woorden een zeer goed gesprek kon voeren. Ook in het vereni gingsleven staat de jubilaris zijn mannetje en als artiest heeft hij een goede naam. Met de beste wensen voor de toekomst aan het adres van de familie Bos besloot de heer Tania zijn met veel belangstelling door allen aan gehoorde feestrede. Baas Eibers sprak uiteraard mede namens het garage en stalpersoneel. Hij zei onder andere altijd met veel bewondering aan de directiechauffeurs te denken omdat hij zeer goed weet, dat niet iedere chauffeur qua karak ter met een bepaald lid van de directie kan opschieten. Dit eist aanpassing en dat lukt veelal wel, doch niet altijd. Aanpassing is ook heel vaak gevraagd van me vrouw Bos, waarvoor de heer Eibers haar graag een „ruiker" overhandigde. De jubilaris, hoewel voldoende bij de tijd, mocht met de allerbeste wensen voor nog vele gezonde en voorspoedige jaren namens de collega's Directiechauffeur J. L. Bos te Amsterdam vierde op 7 februari jl. onder grote belangstelling zijn 25-jarig jubileum. en andere personeelsleden een mooi polshorloge in ont vangst nemen. De heer Roose die tegelijk met Bos in dienst was geko men (voor verslag zie elders in dit veelgelezen blad) kwam hem bedanken voor zijn medewerking inzake de viering van het Roose-jubileum op vrijdag 4 februari. Deze dank ging vergezeld van een rokertje. De heer Te Riele kwam Roose nog even feliciteren omdat hij bij zijn feest niet aanwezig had kunnen zijn. Ook vroeg hij aandacht voor het feit dat Bos zijn opleiding had gekregen als chauffeur van de vertegen woordigers, waarmee, naar hij meende, de directie zich zeer gelukkig mocht prijzen. Bij wijze van felicitatie volgde de Te Riele-aria. De heer Bos tenslotte dankte allen voor de tot hem gesproken waarderende woorden en de mooie cadeaus en noemde in het bijzonder de heren Honig en Eibers. Hij zei met de collega's een goed team te vormen en bracht een toost uit op Heineken. Na kennis te hebben genomen van al je goede kwaliteiten Bos, zou ik mij door jou graag laten thuisbrengen wanneer het „glaasje op, laat u rijden" van toepassing zou zijn op mij, Oud Bruin 16

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 18