J. A. ROOSE 25-jarig jubileum Vrijdag 4 februari 1966 vierde de heer J. A. Roose te Amsterdam zijn 25-jarig jubileum. De receptie in 't Roei schip zal menigeen nog lang in het geheugen blijven en zeker schrijver dezes, die moet trachten een samenvatting te geven van hetgeen 14 sprekers ter gelegenheid van dit jubileum hadden te zeggen. Indien hiervan een woordelijk verslag zou zijn gemaakt, dan had een extra editie van Vers van 't Vat moeten worden gedrukt. Noodgedwongen en zonder te kort te willen doen aan het bijzonder cachet van dit jubileum, zal enigermate een telegramstijl moeten worden gebezigd. De aparte plaats die de heer Roose in de bedrijfsge- meenschap inneemt, werd vrijwel door iedere spreker belicht. Over de manier waarop hij het werk, vooral in Op 4 februari jl. werd in Amsterdam zilveren jubilaris J. A. Roose op grootse wijze gehuldigd. de vele commissies, heeft gedaan, werden eveneens veel waarderende woorden gesproken. De heer Goos als eerste spreker liet de afgelopen 25 jaar de revue passeren. De jubilaris, van „Hoppe" gekomen, was begonnen als timmerman, hetgeen in januari 1964 had geresulteerd in zijn benoeming tot timmerman allround. In deze tijd is de heer Roose nauw betrokken geweest bij de bouw van o.a. de kantine, 't Roeischip en de direktielunchkamer. Vooral voor het behartigen van de sociale belangen van de mensen in de maat schappij had de heer Goos grote waardering. Spreker noemde in dit verband enkele mijlpalen: 1953 als vertegenwoordiger van de Christelijke Bedrijfs groepen Centrale benoemd in de toenmalige kern samen met de heren Teunissen en J. Jansen. 1955 benoeming tot lid van de ondernemingsraad. 1959 benoeming tot lid van de werkclassificatie-com- missie. 1964 benoeming tot vertegenwoordiger in het personeel- fonds. De heer Goos dankte de jubilaris dat hij met zoveel hart alles heeft gedaan en wenste dat hij in dezelfde geest mag doorgaan. De heer Brouwer, als directe chef, zou gemakshalve kunnnen verwijzen naar zijn woorden gesproken op het 40-jarig jubileum van de heer Backer. Vrijwel nooit werd vergeefs een beroep gedaan op de jubilaris en in de afgelopen 25 jaar heeft hij veel mooi werk gemaakt, zelfs ondanks het feit dat hij zich ten behoeve van zijn taak in de verschillende commissies zovele malen aan zijn eigen werk moest onttrekken. Hetgeen de heer Roose in de commissies heeft gedaan is toch wel in brede lagen aangeslagen, aldus spreker, want op de publikatie van de receptie van dit jubileum was de functieaanduiding van timmerman-allround veranderd in spreker-allround. Dat de jubilaris bij al deze dingen de steun van zijn vrouw moet hebben gehad is zeker. De heer Brouwer dankte haar daar hartelijk voor en bood een grote bloemenmand aan. De heer Hartog, collega van de jubilaris, overhandigde daarna het personeelscadeau, een polshorloge. Hij dankte daarbij voor de prettige samenwerking en sprak de hoop uit dat de jubilaris nog lang gespaard mag blijven voor gezin en organisatie. De heer Verver dankte de jubilaris voor de samen- en medewerking die hij heeft gegeven in de commissie van werkclassificatie en overleg. Er wordt wel eens gezegd dat de commissies in Amsterdam zo goed werken omdat ze op „Roose" zitten. De heer Dooyeweerd sprak namens de ondernemings raad Amsterdam. Als collega van een andere vakbond stelde spreker dat je bij dit werk wel eens het gevoel krijgt het spreekwoordelijke boompje te zijn van de daarbij behorende hondjes. In dit verband had hij van de jubilaris nooit iets van „pootje lichten" gemerkt, maar altijd kunnen constateren dat alles naar eer en geweten werd behandeld. De felicitaties gingen ver gezeld van een rokertje. De heer Rort deed ditzelfde namens de ondernemings raad Rotterdam. In de gecombineerde vergaderingen van de ondernemingsraad heeft de jubilaris zich doen kennen als een man die zeer nuchter en reëel de waar heid kan zeggen. De heer Van der Geld volgde als vertegenwoordiger van de ondernemingsraad 's Hertogenbosch. Hij feli citeerde de familie met een man met zo'n karakter en levensbeschouwing. Met een „graag zo doorgaan" over handigde hij een doos echte Brabantse sigaren. De heer Westerbeek vond het een eer als jong bestuurs lid van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale tegen een zo'n gerenommeerd collega iets te mogen zeggen en er getuige van te mogen zijn dat deze zo in de bloe metjes werd gezet. Namens het hoofdbestuur dankte hij de heer Roose voor de vele tijd die hij aan dit werk heeft willen besteden en mevrouw Roose voor het feit dat zij haar man daarin ongetwijfeld tot steun is geweest. 15

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 17