P.W. PLAGGE 40-jarig jubileum Op 22 februari jl. huldigde Rotterdam zijn eerste jubi laris van dit jaar, de heer P. W. Plagge van de poort controle. Zijn 40-jarig dienstverband viel samen met een „intern" zilveren jubileum, omdat het dit jaar precies 25 jaar geleden was dat hij als controleur bij de poortcontrole werd aangesteld. De heer Plagge begon zijn loopbaan bij Heineken op de ijswagen. Al spoedig verhuisde hij naar de expeditie, waar hij de meest uit eenlopende werkzaamheden verrichtte. Daarna volgde een periode op het fustenperron waar hij met het „opnemen" van de vaten belast was. De nummers van de fusten werden toen via een directe telefoonlijn naar de expeditie doorgegeven, waar ze direct op de boek houdmachine werden aangeslagen. Ook met dit laatste heeft de jubilaris zich toen van tijd tot tijd bezig gehouden. Van 1935 tot 1941 was de heer Plagge als reserve-controleur werkzaam. Voor de viering van het jubileum in de raadskelder bestond grote belangstelling. De heer Van Rossem, als eerste spreker wees erop, dat de naam Plagge al bijna driekwart eeuw op de brouwerij voorkomt gezien het feit dat ook de vader van de jubilaris bij Heineken werkzaam was (31 jaar). Mede uit de vele hartelijke gelukwensen die de heer Plagge al aan het begin van de receptie ten deel waren gevallen, concludeerde de heer Van Rossem dat de jubilaris een geziene figuur op de brouwerij is, een man die niet alleen in het bedrijf, maar ook op de administratie en andere afdelingen vele vrienden en kennissen heeft. De heer Van Rossem richtte zich ook tot mevrouw Plagge en dankte haar voor de steun die zij haar man had gegeven, mede in verband met diens onregelmatige werktijden. Onder dankzeg- De eerste jubilaris dit jaar in Rotterdam was de heer P. W. Plagge van de poortcontrole, die op 22 februari jl. zijn 40-jarig jubileum vierde. ging voor de bewezen diensten overhandigde de bedrijfs leider de jubilaris de envelop met inhoud namens de directie en speldde hem de gouden Heineken ster met briljant op de revers. De heer Vriethoff, sinds enige tijd de directe chef van de heer Plagge, begon met een kleine verspreking die de nodige hilariteit verwekte. Hetgeen hij bedoelde werd echter snel duidelijk: waardering en lof voor de wijze waarop de jubilaris zijn taak vervult. „Je kunt", aldus de heer Vriethoff, „je werk opvallend goed doen en je kunt ook je werk onopvallend doen, maar goed." Het personeelscadeau dat de jubilaris uit handen van zijn chef ontving bestond uit een bedrag onder couvert. De vroegere chef van de jubilaris, de heer Veldkamp, merkte op dat een 40-jarig jubileum steeds minder voorkomt. Hij hoopte dat deze viering een even groot feest zou zijn als vijftien jaar geleden bij het zilveren jubileum van de heer Plagge. Uit de „rommelpot" van de poortcontrole was een bedrag gekomen waarvoor een elektrisch scheerapparaat was gekocht, dat de heer Veldkamp namens de collega's overhandigde. Aan het begin van de bijeenkomst had de heer Norp uit naam van de vakorganisatie een attentie in de vorm van een kist sigaren aangeboden. Van de firma Vermeer was eerder die dag bij de jubilaris thuis een fruitmand bezorgd. Het laatste woord was aan de heer Plagge die de heer Van Rossem, evenals de andere sprekers, alsook de aanwezigen, zijn collega's en de firma Vermeer dankte voor al hetgeen men hem op deze feestdag bereid had. DANKBETUIGING Hiermede wil ik allen, die mij ter gelegenheid van mijn 40-jarig jubileum de hand drukten, dankzeggen voor de vriendelijke woorden, alsmede voor de prachtige bloemen en de cadeaus onder couvert. Inzonderheid dank ik mijn collega's van de poortcontrole voor hun buitengewone belangstelling. U allen heeft de 22e februari tot een prettige dag voor mij gemaakt. P. W. PLAGGE. 14

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 16