Heineken agent steunde „Eten voor India" DE ONTVANGST VAN PRINS AMADEIRO XIX OP ZIJN HOFBROUWERIJ Van de heer A. Hagenaars uit Halsteren ont vingen wij de volgende brief, waarvan de in houd voor zichzelf spreekt. ,,Nog vers in het geheugen ligt de landelijke actie „Eten voor India", gehouden op zaterdag 19 februari jl. Wij zuiderlingen moesten deze actie haast be leven in de carnavalssfeer met boerenkiel en dito pet. (Te uwer oriëntatie: Halsteren ligt 3 km ten noorden van Bergen op Zoom en is daardoor geheel verweven met de heerlijke „zotternij" van deze dagen.) Tijdens deze actie werd in ons gezelschap de idee gelanceerd in de carnavalsoptocht van zondag daaraanvolgend op onze manier te col lecteren. 'n Idee is gauw geboren, maar dan de uit voering!! In Halsteren geen nood: even uw agent in Halsteren, de heer J. van Dessel, opgebeld en de zaak was reeds o.k. Met een pracht van een geluidswagen hebben wij ons met ons groepje begeven in de bonte stoet. Reclame voor India ook reclame voor Heineken. Voor de vlotte, snelle, praktische en afdoende hulpverlening uwerzijds: Gaarne hartelijke dank. P.S. Van het roepen en schreeuwen kregen we wel dorst, maar ook hier bood Heineken uitkomst!!" De heer Kloppenburg overhandigt Peer van den Muggenheuvel de zilveren bierpul met inscriptie. Aanbieding van het schilderij, dat een ereplaats zal krijgen in de Hofbrouwerij. Op dinsdag 22 februari j.l. beleefde het Oeteldonks Carnaval weer een van zijn hoogtepunten bij de ont vangst van Z.K.H. Prins Amadeiro XIX op zijn Hofbrouwerij in Den Bosch. Evenals het gehele Carnaval 1966 was ook deze ontvangst bijzon der geslaagd en de stemming in de „febrieksherreberg" was zo mogelijk nog geanimeerder dan voorgaande ja ren. Nadat de heer W. Kloppenburg de Een kennelijk onder de indruk zijnde heer Van de Grint neemt uit handen van Z.K.H. zijn hoge onderscheiding in ontvangst. Prins en de overige gasten had be groet, besteedde hij speciale aandacht aan Peer van den Muggenheuvel (de heer H. Teulings), die dit jaar, na gedurende 20 jaren op onnavolgbare wijze Oeteldonks Burgervader gestal te te hebben gegeven, zijn taak zal neerleggen. Onze directeur overhandigde de Peer een kaart, waarmee deze voor zijn gehele leven werd uitgenodigd jaar lijks de gast te zijn van de Hof- De heer H. M. Sikking viel de eer te beurt door de heer J. Somers, dirigent van de Hof kapel de Kikvorsen, omkleed te worden met de Kikvorsendas. brouwerij bij de ontvangst van de Prins. Deze unieke uitnodiging liet de heer Kloppenburg vergezeld gaan van een zilveren bierpul met inscrip tie, terwijl de echtgenote van de Peer een bloemenhulde in ontvangst mocht nemen. Een zeer ontroerde Peer van den Muggenheuvel sprak een dankwoord en bood de Hofbrouwerij een schil derij van zichzelf aan. Een donderend applaus van alle aan wezigen besloot deze ceremonie, waarbij de carnavalszotheid even het veld had moeten ruimen voor de ernst. Na een geestige rede van Z.K.H. Prins Amadeiro XIX, tijdens welke de heer J. v. d. Grint, chef afdeling bierservice, als degene die steeds let terlijk en figuurlijk door de leiding heen kruipt, door Z.K.H. werd on derscheiden met de orde van het Be reden Biezenpèrdje, ontbrandde de feestvreugde in alle Hevigheid. Te snel wees de klok het tijdstip aan, waarop de gasten afscheid moesten nemen om in de Oeteldonkse binnen stad de laatste uren van het carnaval 1966 door te brengen. Mej. R. van Eekert 9

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 11