slagjaar een bedrag van 333.930,50, hetgeen in houdt dat de Stichting Heineken's Personeelfonds over dit bedrag reeds 166.965,50 aan premie heeft gestort. Sinds het begin van de premie spaarregeling op 1 april 1960 werd een totaal bedrag van f 481.392,57 aan premie gestort. Personeel voorziening In het algemeen was de personeelvoorziening in Nederland bevredigend. Op 30 september 1965 waren 1004 werknemers op jaarsalaris en 1140 werknemers op uurloon in onze onderneming werkzaam. Onder de werk- DEN BOSCH: NOG GROTERE CAPACITEIT nemers op uurloon bevonden zich 160 buiten landse arbeidskrachten, waarvan 66 Belgen en 66 Spanjaarden. Bij de met ons geassocieerde brouwerijen in het buitenland waren op 30 september 1965 99 uit gezonden werknemers werkzaam. Voor functies in onze Nederlandse en geassocieer de buitenlandse bedrijven werd weer een aantal aanstaande bedrijfsleiders, afdelingschefs en werk tuigkundigen aangenomen. In de commerciële sector vond een verdere uit bouw plaats. Opleiding en Vorming Op 30 september 1965 waren in opleiding: 2 assistenten-bedrijfsleider 14 afdelingschefs 14 werktuigkundigen 2 brouwkundigen Aan de ontplooiing van employés van geasso cieerde bedrijven in het buitenland, in hoofdzaak technici, werd medewerking gegeven door hun een volledige of aanvullende technische opleiding in Nederland te geven. Teneinde de medewerkers in de commerciële dienst in Nederland in de uitvoering van hun werkzaamheden te steunen, hield de afdeling Mar keting en Opleidingen regelmatig instructie- en trainingsbijeenkomsten. Nieuwe medewerkers kregen eerst een basisopleiding. Waar nodig vond dit ook plaats ten behoeve van in het buitenland voor ons of geassocieerde bedrijven werkzaam personeel. Met het oog op de komst van de computer in het najaar van 1966 volgden veertien employés, voornamelijk werkzaam in administratieve af delingen, na bevonden geschiktheid met succes een aantal (7) externe opleidingen gericht op de voorbereiding en invoering van de automatisering met zijn vele toepassingsmogelijkheden. Ook zeven employés van gelieerde ondernemin gen in Nederland namen aan deze opleidingen deel. Ideeënbus Ter gelegenheid van het feit, dat de Ideeënbus op 1 oktober 1964 vijf jaar bestond, werd een jubileumactie gevoerd. Een groot aantal inzenders nam aan deze actie deel. Externe contacten In het kader van de Stichting Contactcentrum Bedrijfsleven-Onderwijs werd ook in het verslag jaar medegewerkt aan de beroepsvoorlichting aan leerlingen van middelbare scholen. uitbreidingsmogelijkheden

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 8