Personeelsaangelegenheden in 1964/1965 Op het gebied van de primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden vonden belangrijke ontwik kelingen plaats. De voornaamste hiervan, alsook een aantal andere vermeldenswaardige aspecten van het personeelsbeleid, worden in het onder staande gereleveerd. Loon- en salarisontwikkelingen Door de vele algemeen bekende verwikkelingen, die hier te lande dit jaar optraden in het overleg tussen de werkgevers- en werknemersorganisaties inzake het loonbeleid, kon een nieuwe collec tieve arbeidsovereenkomst voor de brouwerijen eerst eind juli 1965 worden afgesloten, zulks met terugwerkende kracht vanaf 1 januari van dat jaar. De op 1 januari 1965 bestaande huurcompensaties computercentrum (X) werden in de lonen en salarissen verwerkt, alsook de 2 van de algemene loonmaatregel van 1965, die hoofdzakelijk bedoeld was als compensatie voor de gestegen premie AOW/AWW. Bovendien werd aan het gehele personeel een bijzondere uit kering verstrekt van 2 die in twee termijnen moest worden uitbetaald, namelijk in juli en in december 1965. De bovengenoemde maatregelen hadden onder meer tot gevolg, dat de vakantietoeslag en het tantième over het boekjaar 1964/1965 ook over het aldus verhoogde loon en salaris werden be rekend. Ondernemingsraden In april 1965 vonden verkiezingen plaats voor de ondernemingsraden te Amsterdam en Rotter dam, daar de driejaarlijkse zittingsperiode was verstreken. Van de elf zetels in Amsterdam wer den zes bezet door nieuwe leden, van de dertien zetels in Rotterdam, eveneens zes. Over een groot aantal onderwerpen vond ook di; jaar vruchtbaar overleg plaats. Sociale voorzieningen Aan het reeds vrij uitgebreide complex van so ciale voorzieningen in onze onderneming werd toegevoegd een verzekeringsregeling tegen inva liditeit. Op grond van deze regeling zijn alle werknemers kosteloos verzekerd tegen het risico van invaliditeit. De uitkering is gelijk aan het ouderdomspensioen, zoals dit door de Stichting Heineken's Pensioenfonds op het ogenblik van invaliditeit is toegezegd, met inbegrip van de overheidsuitkeringen. Met ingang van 1 januari 1965 werd aan de gepensioneerden en de vervroegd gepensioneerden vakantietoeslag toegekend. Het belang van het maken van winst kwam nog eens goed tot uitdrukking door de mogelijk heid om ten laste van de winst- en verliesrekening wederom een dotatie te doen van f 1.000.000, aan de Stichting Heineken's Pensioenfonds. Hier door wordt het Pensioenfonds aanzienlijk ver sterkt. In het verslagjaar werden vierentwintig werk nemers gepensioneerd. Er werden vierentwintig 25-jarige en elf 40-jarige jubilea gevierd. Aan de premiespaarregeling namen 800 werk nemers deel. Dezen spaarden tezamen in dit ver- TIENJARENPLAN VOOR ROTTERDAM

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 6