VAN ONZE VERENIGINGEN Mevrouw Hoogmoed (geheel links) ontvangt het gouden vijfje van mevrouw De Borst; vervolgens v.l.n.r. de heren De Borst, Hoogmoed en De Geus. Hoogmoed het gouden vijfje uitge reikt. Al met al een typische biljart aangelegenheid die werd besloten met een woord van dank en een applaus voor de heer Bruggeman die ook aan de oplossing van het probleem had meegewerkt. Toen was het tijd voor de daden. Reeds in de eerste partij kwam Am sterdams voorzitter Hollander aan de tafel tegen Van Gent, die hem in korte tijd overspeelde. Op de andere tafel moest de Rotterdammer Van Wensveen (door een rekenfoutje van De Geus) zijn partij tegen Marsmeijer verliezen. Van Wensveen speelde namelijk 7 caramboles teveel. Ver volgens won De Borst gemakkelijk van een slecht spelende Pieters en bleef Lammers (ook van Rotterdam) Both De Rotterdammer Van Gent, onder het toeziend oog van arbiter Streuper, won overtuigend van Hollander. met gering verschil de baas. In zijn tweede partij kwam Both goed terug en versloeg hij Streuper. De span nendste partij was die tussen Kareis (R) en Paay, waarbij laatstgenoemde in 17 beurten zijn aantal caramboles vol maakte. In de nastoot maakte Kareis zijn laatste twee caramboles op een wijze die aller bewondering afdwong. Tenslotte won De Man van onze jongste Rotterdamse biljar ter, Dikkie van Yperen, die een heel goed spelletje speelt (Alleen Dikkie, niet te mooi hè en let op het spel van de tegenstander). De uitslag van deze ontmoeting was 1913 in het voordeel van Rotter dam, waarmee dus de nederlaag in Amsterdam was gewroken. De Geus De Amsterdammer Marsmeijer aan stoot. De arbiter bij deze partij was voorzitter Steenhorst. BILJARTNIEUWS Na de nederlaag die wij, Rotterdamse biljarters, op 25 september jl. in Am sterdam te incasseren kregen (219!), hadden wij wel enigszins ons zelfver trouwen verloren. We schreven onze nederlaag toe aan de Amsterdamse voorzitter Hollander, die in zijn wel komstwoord ons overblufte met: „Vandaag gaan de Amsterdammers winnen!" Onze voorzitter Steenhorst, anders goed van de tongriem ge sneden, kwam na deze krasse woor den niet verder dan tot de aarzelende uitspraak, dat het best eens een gelijk spelletje zou kunnen worden. Reeds na enkele partijen wisten wij echter wel beter Op 18 december jl. werd in Rotter dam de return gespeeld. Wij waren er wel van overtuigd dat wij niet De afstoot van de Amsterdamse biljartvoorzitter Hollander. minder sterk waren dan Amsterdam en het ging er alleen om nu op onze beurt onze tegenstanders te over bluffen. Met woorden konden wij de Amsterdammers niet vangen, dus moest het met daden gebeuren. Vóór het zover was, werd eerst het in de biljartvereniging beroemd geworden gouden vijfje uitgereikt. Zoals u heeft kunnen lezen in het Versevat van oktober vorig jaar kreeg de gever van een goede tip een gouden vijfje in het vooruitzicht gesteld. Het ging er toen om te trachten onze biljartfamilie De Borst een betere behuizing te be zorgen. En daar de familie Hoog moed zelfs binnen één maand de juiste tip gaf, werd aan mevrouw 40

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 42