TH. J. KORTEKAAS J.H. Middeldorp, M.Wijnands, A.R.R.Grimme en M.G.van Drongelen AFSCHEID AFSCHEID Met het verstrijken van de laatste dagen van het jaar 1965 brak voor de heer Th. J. Kortekaas van het laboratorium te Rotterdam op 29 december de laatste dag aan van zijn actief dienstverband. Na ruim 38 Heineken jaren, waarvan 25 op het laboratorium, nam hij afscheid van de Rotterdamse brouwerijgemeenschap, waarin hij, algemeen bekend als Dorus, op zijn plaats en zijn wijze een rol heeft gespeeld. Dat die rol vooral in de oorlogsjaren een belangrijke is geweest bleek, toen onder meer tijdens de ontvangst bij de bedrijfsleiding de interne handel(!) en wandel, speciaal op het laboratorium, uit die tijd ter sprake kwam. Belangrijker was echter zijn dagelijkse „rol" waarin hij onder andere verscheidene functionarissen in opleiding inwijdde in de geheimen van verschillende analyses en bepalingen. Voor al hetgeen hij in het belang van de brouwerij en van Heineken in het algemeen heeft gedaan, bracht de heer Van Rossem hem, mede namens de directie, dank. In deze dank werd ook mevrouw Kortekaas betrokken voor alles waarin zij haar man gedurende al die jaren terzijde heeft gestaan. In kantine Hollandia, waar de afscheidsreceptie plaats vond, sprak de heer Jansen, chef van het Centraal Laboratorium, de heer Kortekaas toe. Met betrekking tot een van diens werkzaamheden, het bepalen van het stamwort van exportbier, becijferde de heer Jansen dat de hoeveelheden waarmee de heer Kortekaas in dat verband te maken heeft gehad, in vele honderden mil joenen flessen kunnen worden uitgedrukt. Deze flessen zijn en worden verspreid over de hele wereld en zij zouden naast elkaar gezet een afstand van vijf maal rond de aarde overbruggen. „Je kunt met voldoening De heer Jansen overhandigt een deel van het afscheidscadeau, een omvangrijke set tuingereedschappen, aan de heer Th. J. Kortekaas bij diens afscheid te Rotterdam op 29 december 1965. op je werk hier terugzien", aldus de heer Jansen, die vervolgens nog enkele belevenissen op het laboratorium gedurende de oorlogsjaren in herinnering bracht. Namens het hele laboratorium dankte de heer Jansen tenslotte de scheidende Kortekaas „voor de bijzondere en loyale wijze waarop je steeds iedereen geholpen hebt en vriendschap gegeven". Het afscheidscadeau dat namens het personeel van het laboratorium door de heer Jansen werd overhandigd, bestond uit een omvangrijke set tuingereedschappen, vergezeld van nog een envelop waarvan de inhoud be stemd was voor de aankoop te zijner tijd van een parasol. De heer Jansen besloot zijn goede wensen als volgt: .en als je dan onder je parasol in je mooie tuin zit, denk dan nog eens aan je goede tijd bij Heineken!" Op 30 december van het vorige jaar vond in Rotterdam een viervoudig afscheid plaats. Het waren de heren J. H. Middeldorp, M. Wijnands, A. R. R. Grimme en M. C. van Drongelen, die op respectievelijk 5, 12, 22 en 30 december 65 jaar geworden van hun welverdiende rust gingen genieten. In verband met het begrijpelijker wijs grote aantal belangstellenden werd zowel het besloten officiële ge deelte, als de eigenlijke afscheids receptie in kantine Hollandia gehou den. In zijn toespraak tot de vier ere gasten van deze middag berekende de heer Van Rossem dat zij gevieren een totale diensttijd van meer dan anderhalve eeuw (155 jaar) op hun naam gebracht hadden. De heer Grimme met „slechts" 23 dienstjaren was in dit illustere gezelschap de junior, de overige drie heren, Van Drongelen met 41, Middeldorp met 45 en Wijnands zelfs met 46 dienst jaren, waren reeds getooid met de gouden ster met briljant. De heer Van Rossem tijdens zijn toespraak tot de vier scheidende oudgedienden. „U hebt alle vier gedurende vele jaren uw beste krachten in dienst van de brouwerij gesteld", aldus de bedrijfsleider, „en daaruit blijkt dat het begrip trouw een wezenlijk deel van uw karakter vormt. Aan de an dere kant blijkt daaruit ook dat de brouwerij voor u een goede „baas" was. Die trouw, alsmede hetgeen u voor de brouwerij gedaan heeft, wor den zeer op prijs gesteld en ik wil u, mede namens de directie, daarvoor graag hartelijk bedanken". Daarna kwam nog een groot aantal andere sprekers aan het woord. De heer Van Zetten, chef bottelarij, richtte zich tot de heer Middeldorp en beschreef diens loopbaan bij Hei neken en in het bijzonder de jaren (29) die deze in bottelarijdienst heeft doorgebracht. De heer Van Zetten liet zich in waarderende bewoordin gen uit over de wijze waarop de heer Middeldorp de verschillende 38

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 40