H. BACKER boenplaats, machinekamer, onderhoud en bottelarij; thans is hij werkzaam in de druktankkelder, en dat alles tot volle tevredenheid van degenen die boven hem waren of zijn gesteld. Nog vele prettige jaren bij Heineken werden hem van harte toegewenst. De heer Zoutman (baas bottelarij) kwam uiteraard ook feliciteren. Alhoewel het pad niet altijd over rozen is gegaan, heeft Vis zelden de moed laten zakken. Misschien heeft hij zijn carrière wel misgelopen door niet bij het toneel te zijn gegaan. In verband met deze talenten was het de baas niet helemaal duidelijk waarom de jubilaris de laatste tijd zoveel interesse toonde voor het schouwen van de flessen, wetende dat dit thans veelal door dames wordt gedaan. De heer Zoutman dankte voor de prettige medewerking, de ondervonden steun en het betoonde begrip voor situaties. Collega Mulder kwam zeggen dat het bij een jubileum onder andere gaat om een ster. Hij wilde hier echter wel bij aantekenen dat hier geen sterren worden ge maakt, doch verdiend. Hij dankte Vis voor zijn gein en humor en voor de prettige wijze waarop men altijd had samengewerkt. Een elektrische boortol onderstreepte des collega's woorden. De heer Boelsma vertelde iets over de klaverjas- kwaliteiten van de jubilaris en overhandigde namens de loterijclub een vier-kleurenbalpen (om met dubbel krijt de score aan te tekenen?) De heer Van Essen verzocht de jubilaris nog vele jaren te blijven doen als in de afgelopen 25 jaren, waarin hij zich altijd had gegeven zoals hij was, terwijl ten slotte de heer Vis in zijn dankwoord ons vroeg optimist te blijven en het elkaar gezellig te maken. Aan dit verzoek, mag ik zeggen Hein Vis, zal zoveel mogelijk gevolg worden gegeven door Oud Bruin. 40-jarig jubileum Eveneens in Amsterdam werd op dinsdag 18 januari jl. het 40-jarig jubileum gevierd van de heer J. H. Backer. De juiste datum van het jubileum was 2 november 1965, maar door een ongeval de jubilaris overkomen, moest de receptie worden uitgesteld. In het Koelschip was een zeer gevarieerd gezelschap aanwezig om de jubilaris hulde te brengen, hetgeen niet alleen in verband stond met zijn functie als voorman-metselaar, maar veel meer afgestemd leek op de persoon zelf. Dit bleek ook wel uit hetgeen de heer Goos als eerste spreker de jubilaris had te zeggen. Hij schetste de jubilaris als een prettig iemand die 100% voor zijn werk stond. Als metselaar begonnen was hij in tegen stelling met vele anderen altijd in één afdeling werk zaam geweest. De enige verandering was de benoeming tot voorman-metselaar in 1936. Toch was hij zodoende wel de afdelingen rond geweest en zou heel wat kunnen vertellen over de brouwerij. In verband met de vele verbouwingen in Amsterdam noemde de heer Goos ook nog één bezwaar, want „wat Backer heeft neergezet is moeilijk te slopen". Ook voor het overige was alles even degelijk geweest en een voorbeeld voor een ander. De heer Goos wenste de jubilaris toe, dat hij de jaren tot zijn pensioen in dezelfde soliede stijl en met het zelfde plezier mag doorgaan. De directe chef van de jubilaris, de heer Brouwer, zei het als een plezierig moment te ervaren over iemand met een dergelijke stijl en allooi als de heer Backer iets te mogen zeggen. Het komt in de wisselende bouw wereld ook niet zo vaak voor dat er een 40-jarig jubileum is. Dat de heer Backer een goed vakman is, blijkt ook uit het feit dat het grootste gedeelte van de veertig jaren zich heeft afgespeeld in de periode dat de heer Van der Laan, wiens stokpaardje het metselwerk was, nog de scepter zwaaide over de bouw. De heer Brouwer dankte de jubilaris hiervoor en betrok hierin mede mevrouw Backer, die hij een bos bloemen over handigde. Hij eindigde met „Houden zoals net is, dan ben ik best tevreden". De heer Roose sprak daarna namens het personeel van de timmer- en schilderswerkplaats. Namens deze groep bood hij een bloemstuk in een veiligheidshelm aan, hetgeen wel iets met het ongeval van de jubilaris te maken had. In zijn persoonlijke herinneringen over het Het 40-jarig jubileum van de heer J. H. Backer te Amsterdam, dat officieel op 2 november 1965 viel maar door omstandigheden moest worden uit gesteld, werd op 18 januari jl. onder grote belang stelling in het Koelschip gevierd. werk zei spreker, dat het vroeger niet te vlug ging maar wel goed, terwijl het tegenwoordig vaak andersom is. Met het gezegde „Zoals het klokje thuis tikt, tikt het nergens", bood de heer Roose het personeelscadeau aan, waar hij de wens aan verbond, dat het de gezellig heid, die al in zo ruime mate in huize Backer aanwezig is, nog mocht stimuleren. De vierde spreker, de heer Van Essen, had ook gesproken op het 25-jarig jubileum van de heer Backer. De tegen stellingen tussen vroeger en nu, aldus spreker, zijn, dat de persoonlijke contacten steeds minder worden. Dit is vaak noodgedwongen maar niettemin jammer, omdat spreker de dankbaarste herinneringen bewaarde aan deze contacten. De heer P. Vos (gepensioneerde) trouw als altijd aan wezig, bracht dank voor de snelle wijze van helpen bij moeilijkheden in het verleden. Tot slot sprak de heer Backer zijn dank uit voor de grote belangstelling en voor het prachtige cadeau. L. H. 37

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 39